Мета: Ознайомити учнів з письмовим приладдям (зошитом, ручкою, олівцем), гігієнічними правилами письма. Звернути увагу дітей на обкладинку зошита: зміст малюнка. Вправляти у правильному розміщенні в руці олівця, учнів/учениць, які пишуть правою, лівою рукою. Обвести руку на порожній сторінці зошита. Уточнити назви пальчиків руки. Цікаві завдання. Матеріал готується заздалегідь, деталі вибираються учнями самостійно. Робота виконується парами.
Мета: Вчити учнів/учениць орієнтуватися на сторінці зошита (посередині, вгорі, внизу, ліворуч, праворуч), наводити лінії, домальовувати, розфарбовувати предмети. Дозволити дітям самостійно обрати предмети для малювання. З’ясувати про те, що і де вони розмістили на сторінці.
Мета: Вчити учнів/учениць бачити наступний рух руки ― вибрати безпечну доріжку до школи. Розповідати за малюнком про кожну тваринку, предмет, з яким вона йде до школи. Розфарбовувати предмети на вибір (пеньки – коловими лініями). Вправляння пальчиками по доріжці можна виконувати під рахунок вчителя. Розвивати увагу.
Мета: Вчити проводити лінії, не торкаючись сторін доріжки. Розвивати фантазію, дрібну моторику у дітей. За допомогою різного дидактичного матеріалу розвивати первинні тактильно – моторні відчуття, сенсомоторику, аналізаторну систему, формувати навички самообслуговування, навички практичної діяльності та підготовку руки дитини до письма.
Мета: Вчити проводити подовжені лінії різної форми в обмеженому просторі, розміщувати предмети в обмеженому просторі, розповідати за малюнком.
Мета: Вчити виділяти предмети в складному малюнку, правильно розфарбовувати їх (не заводити кольори один на другий).
Мета: Вчити учнів/учениць контролювати натиск олівцем з різною силою на сторінку зошита, ставити крапки одним дотиком олівця (більшого розміру крапки робити коловими рухами пальців), порівнювати предмети, візерунки, розфарбовувати, домальовувати предмети різними формами ліній з різним натиском олівця; розвивати зв’язне мовлення дітей.
Мета: Вчити зображувати подовжені лінії різної форми без відриву олівця від паперу. Вправляти учнів у правильному пересуванні руки уздовж рядка. Вправлятися пальчиками у «ходьбі» по слідах ведмедика, не пропускаючи слідів. Вчити наводити лінії різної форми. Цікаві завдання. Вчитель читає всі завдання. Пропонувати учням самостійно обрати фігуру, яку будуть створювати
Мета: Ознайомити учнів із положенням ручки в руці, основним рядком: верхньою, нижньою рядковими лініями; серединою рядка (по висоті і довжині); інформувати їх про те, що в рядках вони будуть писати тільки ручкою, а розфарбовувати, малювати – олівцями; учити рівномірно розміщувати предмети в рядку. Цікаві завдання. Пропонувати учням (парам) самостійно обрати і виконати завдання.
Мета: Вчити писати прямі лінії в рядку, зберігати однакову відстань між прямими лініями. Цікаві завдання. Пропонувати виконувати перші два завдання учням, які не вміють писати прямі елементи.
Мета: Ознайомити учнів/учениць з міжрядковою лінією сітки зошита; вчити писати в графічній сітці з надрядковою і підрядковою вигнуті лінії і прямі із заокругленнями; розвивати увагу. Вправляти пальчики у сходженні по сходах, виконувати під самостійний рахунок. Цікаві завдання.
Мета: Вчити писати півовали, овали в основному рядку з міжрядковою лінією (звернути увагу учнів на початок письма овалу), наводити, домальовувати, розфарбовувати предмети різної форми; розвивати окомір, увагу.
Мета: Вчити писати прямі лінії, прямі із заокругленням в графічній сітці з похилою лінією; відпрацьовувати паралельність елементів, однакову відстань між елементами. Цікаві завдання дозволити виконувати самостійно (під контролем вчителя).
Мета: Вчити писати петельні елементи в графічній сітці з похилою лінією (звернути увагу на ширину короткої петлі та прямий елемент у верхній, нижній петлі); розвивати увагу, вміння порівнювати предмети. Цікаві завдання. Виконувати під контролем вчителя.
Мета: Звернути увагу на зміст малюнка обкладинки зошита. Розвивати спритність пальчиків і чіткість мовлення вправою «Добрий день». Виконувати фронтально. Створювати форму букви а з пластичних матеріалів. Вчити порівнювати форму друкованої і рукописної малої букви а. Тренуватися в підготовчих вправах. Вчити писати букву а в рядку, рівномірно розміщувати. Звернути увагу на місце початку письма малої а, поєднання двох букв.
Мета: Створювати форму букви А з пластичних матеріалів. Тренуватися в підготовчих графічних вправах. Вчити писати букву А в рядку, рівномірно розміщувати. Звернути увагу на нахил першого і другого елементів.
Мета: Вчити порівнювати форму друкованої і рукописної букви о. Створювати форму букви о з пластичних матеріалів. Тренуватися в підготовчих вправах. Вчити писати букву о в рядку, рівномірно розміщувати. Звернути увагу на місце початку письма малої букви о, поєднання двох букв.
Мета: Вчити писати велику букву О. Створювати форму великої букви О з пластичних матеріалів. Тренуватися в підготовчих вправах. Вчити писати букву О в рядку з міжрядковою, рівномірно розміщувати.
Мета: Розвивати спритність пальчиків і чіткість мовлення вправою «Індичата». Створювати форму букви з пластичних матеріалів. Вчити писати малу і велику букву і І. Порівнювати форми друкованої і рукописної великої і малої букви і І. Звернути увагу на заокруглення у великій і малій рукописній букві і І, типи поєднань малої букви з наступною і попередньою, завжди відривне поєднання великої букви з наступною буквою.
Мета: Порівнювати форми друкованої і рукописної великої і малої букви и И. Вчити писати малу і велику букву и И. Звертати увагу на паралельність елементів букви, початок письма великої букви; закріплювати вміння ставити питання до слів, якими називають кількість предметів; збагачувати словниковий запас; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати.
Мета: Розвивати спритність пальчиків і чіткість мовлення вправою «Кулька». Тренуватись у підготовчих вправах. Вчити писати малу букву у в рядку, поєднувати її з іншими буквами. Звернути увагу на паралельність елементів у букві.
Мета: Вчити писати велику букву У. Порівнювати форму великої друкованої і рукописної букви, вказати на відмінність. Звернути увагу на паралельність елементів великої букви У.
Мета: Вчити писати малу букву е. Вправлятися в підготовчих графічних вправах. Звернути увагу на ширину петлі. Вчитись швидко переводити вивчені малі друковані букву в рукописні.
Мета: Вчити писати велику букву Е. Порівнювати початок її письма з початком письма великої О. Вправлятися в підготовчих графічних вправах. Вчитись переводити вивчені великі друковані букви в рукописні.
Мета: Вчити писати малу букву м. Розвивати спритність пальчиків і чіткість мовлення вправою «Метелик». Порівнювати форму друкованої і рукописної малої букви. Звернути увагу на паралельність другого і третього елементів букви м, ширину букви, безвідривне поєднання букв у буквосполученнях: мі, ми, му, ме.
Мета: Вчити писати велику букву М, дотримуватись паралельності елементів. Порівнювати елементи великих букв А і М, початок письма. Звернути увагу на поєднання між буквами Ма, Му, Ме.
Мета: Вчити писати малу букву л. Порівнювати складові елементи малих букв м і л. Звернути увагу на безвідривне поєднання ли, ле, лу, відривне ла. Перед письмом слів, речення їх навести. Вчити розпізнавати друковані й рукописні буквосполучення.
Мета: Вчити писати велику букву Л. Розвивати спритність пальчиків вправою «Човник». Порівняти елементи великих букв А , М, Л. Звернути увагу на початок письма перших елементів цих букв. Вчити списувати слова і речення, промовляючи їх уголос. Вчити визначати ознаки предметів.
Мета: Вчити писати малу букву н. Розвивати спритність пальчиків і чіткість мовлення вправою «Ножиці». Вправлятися в підготовчих графічних завданнях. Порівнювати форми рукописних букв і, н. Звернути увагу на поєднання букв он.
Мета: Вчити писати велику букву Н. Порівнювати велику букву Н з великою І. Звернути увагу на третій елемент букви, порівняти його з петлями, які писали в підготовчий період. Вчити списувати речення з рукописного тексту, розміщувати слова на одній відстані.
Мета: Вчити писати малу букву с. Порівнювати початок письма букви с з початком письма малої букви о. Вправлятись у підготовчих елементах. Безвідривно поєднувати буквосполучення сл, су, сі.
Мета: Вчити писати велику букву С. Порівнювати її з письмом великої О. Безвідривне поєднання букв Сі, Су, Сл, См. Вчити назву малюнка записувати рукописними буквами. Закріплювати уміння переводити друковану букву в рукописну.
Мета: Вчити писати малу букву к. Порівнювати її з письмом малої н. Вправляти в письмі елементів букви. Звернути увагу на безвідривне поєднання другого і третього елементів.
Мета: Вчити писати велику букву К. Порівнювати форму великої букви К із формами великих букв І Н. Безвідривне поєднання перших двох елементів букви і третього з четвертим. Вправляти в письмі підготовчих елементів.
Мета: Вчити писати малу букву в. Розвивати спритність пальчиків і чіткість мовлення вправою «Ворона». Порівнювати форму малої букви в з третім елементом великої букви Н. Вправляти в письмі підготовчих елементів, закритої й відкритої форми букви в.
Мета: Вчити писати велику букву В. Порівнювати елементи великої букви В з елементами великих букв І Н. Вчити писати сполучний елемент з основи букви. Закріплювати вміння переводити друковану букву в рукописну.
Мета: Вчити писати малу букву р. Розвивати спритність пальчиків і чіткість мовлення вправою «Рибка». Порівнювати форму малої букви р з третім елементом малої букви к. Звернути увагу на паралельність елементів букви.
Мета: Вчити писати велику букву Р. Порівнювати елементи великої букви Р з елементами великих букв В, І, Н. Вчити писати сполучний елемент з основи букви.
Мета: Вчити писати малу букву п. Розвивати спритність пальчиків і чіткість мовлення вправою «Прапорці». Порівнювати форму малої букви п з малою буквою р. Звернути увагу на паралельність елементів малої букви п.
Мета: Вчити писати велику букву П. Знаходити спільні елементи великої букви П з попередньо вивченими. Вправляти в письмі підготовчих елементів. Звернути увагу на паралельність елементів великої букви П.
Мета: Вчити писати малу букву т. Порівнювати форму малої букви т з малою буквою п, р, знаходити спільні елементи. Звернути увагу на паралельність елементів малої букви т. Вчити описувати предмети.
Мета: Вчити писати велику букву Т. Вправляти в письмі підготовчих елементів. Порівнювати форму великої букви Т з великою П. Визначити відмінність у формах букв Т і П.
Обладнання: мультимедійний комплект
Мета: Вчити писати малу букву д. Розвивати спритність пальчиків і чіткість мовлення вправою «Деревце». Вправляти в письмі підготовчих елементів. Розвивати вміння знаходити елементи малої букви д у вивчених буквах. Звернути увагу на другий елемент малої букви д, в якому є пряма лінія.
Мета: Вчити писати велику букву Д. Вправляти в письмі підготовчих елементів великої букви Д. Вчити бачити подібні елементи в інших вивчених буквах. Вчити писати сполучний елемент з основи букви.
Мета: Вчити писати малу букву з. Розвивати спритність пальчиків і чіткість мовлення вправою «Замок». Вправляти в письмі підготовчих елементів. Звернути увагу на відривні сполучення букв: зо, за.
Мета: Вчити писати велику букву З. Вправляти в письмі підготовчих елементів великої букви З. Вчити бачити подібні елементи в інших вивчених буквах. Вчити писати сполучний елемент з основи букви.
Мета: Вчити писати малу букву б. Розвивати спритність пальчиків і чіткість мовлення вправою «Драбинка». Вправляти в письмі підготовчих елементів. Звертати увагу на письмо другого елемента малої букви б. Вчити знаходити елементи для заданої букви, складати слова із поданих складів.
Мета: Вчити писати велику букву Б. Вправляти в письмі підготовчих елементів великої букви Б. Порівнювати елементи великої Б з елементами великих букв П, Т. Вчити писати сполучний елемент з основи букви.
Мета: Вчити писати малу букву й. Розвивати спритність пальчиків і чіткість мовлення вправою «Зайчик». Вправлятись в письмі підготовчих елементів. Звертати увагу на паралельність елементів малої букви й. Порівняти з рукописними буквами і, и, а, виявити спільні елементи.