№001 - Лічба об’єктів
Мета: навчати учнів розпізнавати і порівнювати предмети за розміром, формою, об’єднувати предмети за спільною ознакою; вдосконалювати навички лічби; розвивати уважність, мислення; виховувати інтерес до уроків математики.
Мета: навчати учнів розпізнавати і порівнювати предмети за розміром, формою, об’єднувати предмети за спільною ознакою; вдосконалювати навички лічби; розвивати уважність, мислення; виховувати інтерес до уроків математики.
Мета: Вчити визначати спільні та відмінні ознаки об’єктів навколишнього світу, порівнювати предмети, об’єднувати їх за спільними ознаками, розбивати групи об’єктів на підгрупи.
Мета: навчити вирізняти властивості предметів, за допомогою яких виділяються ті чи інші сукупності (колір, форма, розмір, матеріал тощо); розвивати мислиннєві операції, увагу, пам'ять, мовлення, пізнавальні інтереси, творчі здібності.
Мета: Формувати поняття «лічба предметів». Формувати вміння визначати розміщення предметів у просторі, на площині (зліва – справа, верхній – нижній). Розвивати графічні навички учнів. Виховувати старанність.
Мета: вчити утворювати групи предметів за спільними ознаками, формувати в учнів поняття «під – над», «вгорі – внизу», «стільки, скільки» на основі практичних дій із предметами, вправлятися в лічбі предметів. Розвивати когнітивні компетентності першокласників: логічне мислення; прищеплювати інтерес до вивчення математики, старанність, охайність під час письма у зошиті.
Мета: вчити учнів; навчати встановлювати відповідні відношення між предметами: “вищий – нижчий”; вправляти у написанні елементів цифр; виховувати акуратність.
Мета: ознайомити першокласників з навчальним предметом – математикою; уточнити вміння щодо лічби предметів у межах 10; ознайомити з поняттям пари предметів; розвивати увагу, мислення, пам’ять; виховувати бажання вчитися, інтерес до уроків математики.
Мета: учити порівнювати кількість предметів; розвивати допитливість; виховувати старанність.
Мета: розкрити зміст поняття стільки, скільки; навчити учнів самостійно встановлювати кількість предметів, орієнтуючись на зміст задачі, використовуючи зміст поняття стільки, скільки.
Мета: ознайомити учнів з числом і цифрою 1, з поняттями «один — багато», «перший»; учити писати цифру 1; зіставляти цифру і число; формувати навички усної лічби; виховувати старанність.
Мета: ознайомити учнів з числом і цифрою 2, з поняттям «другий»; учити писати цифру 2; зіставляти цифру і число; формувати навички усної лічби; виховувати старанність.
Мета: ознайомити учнів з числом і цифрою 3, з поняттям «третій», «попередній» «наступний»; учити писати цифру 3; зіставляти цифру і число; формувати навички усної лічби; виховувати старанність.
Мета: ознайомити учнів зі знаками порівняння; учити порівнювати кількість предметів, читати рівності і нерівності; розвивати допитливість; виховувати старанність.
Мета: ознайомити учнів зі знаками порівняння; учити порівнювати кількість предметів, читати рівності і нерівності; розвивати допитливість; виховувати старанність.
Мета: ознайомити учнів з числом і цифрою 4, з поняттям «четвертий», учити писати цифру 4; зіставляти цифру і число; формувати навички усної лічби; виховувати старанність.
Мета: навчати учнів визначати і запам'ятовувати всі випадки складу чисел 2,3,4; вправляти у написанні цифр; удосконалювати вміння порівнювати числа в межах 4; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.
Мета: ознайомити учнів з числом і цифрою 5, з поняттям «п’ятий», учити писати цифру 5; зіставляти цифру і число; формувати навички усної лічби; виховувати старанність.
Мета: ознайомити учнів з дією додавання і знаком «+»; вправляти у складанні виразів на додавання за предметними малюнками; навчити записувати вирази на додавання; розвивати уважність, спостережливість, логічне мислення; виховувати позитивне ставлення до предмета.
Мета: закріпити вміння порівнювати числа в межах 5, вправляти дітей у використанні слів «попереднє» і «наступне» число; ознайомити зі складом числа 5; розвивати мислення; виховувати старанність.
Мета: ознайомити учнів з числом і цифрою 6, з поняттям «шостий», учити писати цифру 6; зіставляти цифру і число; формувати навички усної лічби; виховувати старанність.
Мета: ознайомити учнів з числом і цифрою 7, з поняттям «сьомий», учити писати цифру 7; зіставляти цифру і число; формувати навички усної лічби; виховувати старанність.
Мета: ознайомити учнів з числом і цифрою 8, з поняттям «восьмий», учити писати цифру 8; зіставляти цифру і число; формувати навички усної лічби; виховувати старанність.
Мета: ознайомити учнів з числом і цифрою 9, з поняттям «дев’ятий», учити писати цифру 9; зіставляти цифру і число; формувати навички усної лічби; виховувати старанність.
Мета: ознайомити учнів з числом і цифрою 10, з поняттям «десятий»; формувати навички усної лічби; виховувати старанність.
Мета: розкрити зміст дії віднімання; ознайомити учнів з термінами «відняти» і «віднімання», знаком «мінус»; учити складати, читати і розв’язувати приклади на віднімання за малюнками; розвивати увагу, пам’ять, мислення, уяву; формувати інформаційні, комунікативні, соціальні, математичні компетентності; виховувати інтерес до математики, старанність, вічливість, обережність та пильність за своє здоров’я і життя.
Мета: ознайомити із числом нуль, його утворенням і місцем у числовому ряді; вправляти в порівнянні чисел, написанні цифри 0, відніманні рівних чисел; розвивати уважність; виховувати пізнавальний інтерес учнів, самостійність.
Мета: ознайомити учнів з одиницею вимірювання сантиметром та сантиметровою лінійкою; учити вимірювати довжину відрізка, доповнювати рівності і нерівності; закріплювати знання з нумерації чисел у межах 10; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.
Мета: ознайомити дітей з поняттям «доби». Дати поняття про замкнені і незамкнені лінії. Розвивати мислення. Формувати навички лічби. Виховувати організованість, самостійність, наполегливість
Мета: повторити і закріпити вивчений матеріал; вдосконалювати навички усної лічби; закріпити вміння розв'язувати задачі; розвивати спостережливість, уміння міркувати, порівнювати: виховувати інтерес до математики.
Мета: знайомити учнів з термінами «доданок» і «сума»; вчити користуватися числовим відрізком під час розв'язування прикладів на додавання; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.
Мета: розкрити суть дії віднімання; вчити учнів складати, читати й розв'язувати рівності на віднімання за малюнками і числовим променем; розвивати мислення; виховувати старанність.
Мета: ознайомити учнів із властивостями додавання й віднімання 0; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.
Мета: На основі практичних вправ і знань про послідовність чисел у натуральному ряді розкрити прийоми додавання і віднімання 1. Зосередити увагу учнів на тому, що при додаванні 1 дістаємо наступне число, а при відніманні 1 - попереднє число. Розкрити принципи укладання таблиць додавання і віднімання 1. Розвивати логічне мислення, уяву.
Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 2; вправляти у розв'язуванні; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати акуратність.
Мета: ознайомити учнів з прийомами додавання і віднімання чисел частинами; продовжити формування обчислювальних умінь і навичок; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до математики.
Мета: формувати в учнів уміння складати таблиці додавання і віднімання числа 3; продовжити роботу над складанням задач на збільшення й зменшення числа на кілька одиниць; додавати і віднімати по 3;
Мета: ознайомити учнів з поняттям «числовий вираз»; учити складати числові вирази й обчислювати їх значення, розпізнавати геометричні фігури; розвивати увагу, вміння аналізувати й зіставляти; сприяти вихованню ініціативності, допитливості й інтересу до предмета.
Мета: вправляти учнів у засвоєнні табличних випадків додавання і віднімання числа 4, додаванні і відніманні по 4; вчити розв'язувати і порівнювати задачі, будувати відрізки; виховувати старанність.
Мета: розкрити взаємозв'язок між додаванням і відніманням; вчити складати приклади на віднімання із прикладів на додавання; вправляти учнів у вимірюванні довжини відрізків; розвивати увагу, мислення; виховувати уважність.
Мета: закріплювати вміння обчислювати вирази й розв’язувати задачі на додавання і віднімання чисел; закріплювати та вдосконалювати навички додавання і віднімання в межах 10; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу учнів; виховувати почуття доброти та бережливого ставлення до тварин.
Мета: продовжити роботу над виробленням у дітей обчислювальних навичок, вчити порівнювати числа різними способами ( на основі складу чисел, місця в числовому ряду, за правилом порівняння чисел), вчити записувати вирази із даних чисел, розвивати математичне мовлення, мислення, виховувати старанність, охайність.
Мета: ввести терміни, пов’язані з поняттям «задача», ознайомити з етапами дослідження; розвивати мислення, обчислювальні навички, увагу, вміння ставити питання й знаходити на них відповіді; виховувати в учнів пізнавальний інтерес.
Мета: продовжити формування навичок швидкого додавання і віднімання; скласти таблицю додавання і віднімання числа 6; закріплювати вміння розв’язувати задачі на різницеве порівняння та на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць; вправляти в побудові відрізків; розвивати логічне мислення; виховувати акуратність, старанність.
Мета: скласти та засвоїти табличні випадки додавання і віднімання числа 7 , вдосконалювати навички усних обчислень в межах вивчених таблиць, формувати вміння розв'язувати задачі на знаходження невідомого доданка, розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу, виховувати допитливість та охайність при письмі.
Мета: поглиблювати знання та вміння учнів складати й розв’язувати задачі на збільшення числа на кілька одиниць на різницеве порівняння; закріплювати обчислювальні навички, вміння складати та розв’язувати задачі, закріпити знання про ламану. Розвивати логічне мислення учнів під час розв’язування задач. Виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики, виховувати доброту, почуття взаємодопомоги.
Мета: розкрити принцип побудови таблиць додавання й віднімання чисел 8 і 9; розв'язувати задачі, будувати відрізки та порівнювати їх довжини; розвивати увагу, мислення; виховувати інтерес до навчання.
Мета: повторити і закріпити вивчений матеріал; вдосконалювати навички усної лічби; закріпити вміння розв'язувати задачі; розвивати спостережливість, уміння міркувати, порівнювати: виховувати інтерес до математики.
Мета: вправляти учнів у розв’язуванні прикладів і задач, вдосконалювати навички усної лічби, розвивати логічне мислення. Формувати життєво необхідні компетентності першокласників: предметну (вчити швидко обчислювати в межах вивчених таблиць; складати задачі за малюнком і коротким записом і розв'язувати їх); соціально-громадянську (бажання ділитися своїми знаннями з іншими; приходити на взаємодопомогу, співпрацювати з партнерами); когнітивну (мислення, пам'ять, інтерес, творчу ініціативу, старанність, охайність).
Мета: закріпити знання таблиць додавання та віднімання в межах 10; вправляти у розв’язуванні задач вивчених видів; формувати вміння вимірювати та креслити відрізки, порівнювати вираз та число; розвивати логічне мислення; виховувати старанність, активність, бажання допомагати іншим.
Мета: закріпити знання таблиць додавання та віднімання в межах 10; вправляти у розв’язуванні задач вивчених видів; формувати вміння вимірювати та креслити відрізки, порівнювати вираз та число; розвивати логічне мислення; виховувати старанність, активність, бажання допомагати іншим.