Каталог матеріалів

Українська мова. 4 клас. Захарійчук М. Д.; Богданець-Білоскаленко Н. І., Шумейко Ю. М.

№001 - Ми знову разом. Мова—найважливіший засіб людського спілкування

Мета: ознайомитися з новим підручником; удосконалювати навички письма, пригадати правила оформлення речень; удосконалювати вміння складати усні висловлювання за ілюстраціями, розвивати мовлення учнів; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою; виховувати уважність, старанність, інтерес до навчання.

№002 - Розвиток мови. Застарілі й нові слова. Культура мовлення та спілкування

Мета: продовжити роботу з формування поняття про мову, її важливу роль у житті людини, учити працювати з тлумачним словником; розвивати мовлення, спостережливість учнів, інтерес до вивчення мови; сприяти розвитку правильної вимови слів, уміння «зазирнути» у слово.

№003 - Голосні звуки. Букви, що їх позначають. Поділ слова на склади

Мета: закріпити знання учнів про голосні звуки, розрізнення їх; називати букви та їх позначення; продовжувати формувати вміння правильного поділу слів на склади; розвивати мовлення, спостережливість учнів, інтерес до вивчення мови; сприяти розвитку правильної вимови слів.

№004 - Ненаголошені голосні звуки [е], [и]

Мета: вчити перевіряти написання ненаголошених [е], [и] в коренях слів, розпізнавати орфограми, правильно писати слова; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови.

№005 - Приголосні звуки. Букви, що їх позначають

Мета: перевірити та зміцнити знання учнів про приголосні звуки та букви, які їх позначають, продовжувати формувати знання про про дзвінкі та глухі приголосні звуки; розпізнавати орфограми, правильно писати слова; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови.

№006 - Вимова і правопис слів із дзвінкими та глухими приголосними звуками

Мета: вправляти учнів у перетворенні слів; вчити спостерігати за вимовою та написанням слів з дзвінкими та глухими приголосними звуками в кінці слова і складу; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови.

№007 - Розвиток зв’язного мовлення. Створюю оголошення до Дня козацтва та Дня захисника України

Мета: розвивати зв’язне мовлення учнів; розвивати мовлення учнів; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: розвивати вміння дотримувати правильної постави, здатність співпрацювати з іншими учасниками навчального процесу, виконувати розумові операції й практичні дії.

№008 - Повторення та узагальнення вивченого про слово (антоніми, синоніми,переносне значення, багатозначні слова)

Мета: вчити розрізняти пряме і переносне значення слів; формувати навички вживання в мовленні слів у прямому і переносному значенні; добирати синоніми та антоніми до поданих слів; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма.

№009 - Фразеологізми.

Мета: ознайомити учнів із поняттям про фразеологізм, його лексичним значенням; систематизувати знання про фразеологію української мови; розвивати вміння виділяти фразеологізми у мовному потоці; збагачувати словниковий запас учнів, формувати мовленнєву, соціокультурну компетентності; виховувати в учнів національну свідомість, громадянську позицію..

№010 - Фразеологізми-антоніми Фразеологізми-синоніми

Мета: продовжити знайомити учнів із поняттям про фразеологізм, його лексичним значенням; розвивати вміння розрізняти фразеологізми-синоніми та фразеологізми-антоніми у мовному потоці; збагачувати словниковий запас учнів, формувати мовленнєву, соціокультурну компетентності; виховувати в учнів національну свідомість, громадянську позицію..

№011 - Будова слова. Повторення вивченого

Мета: узагальнити та закріпити знання учнів з теми «Будова слова»; збагачувати словниковий запас учнів, формувати мовленнєву, соціокультурну компетентності; виховувати в учнів національну свідомість, громадянську позицію..

№012 - Корінь слова. Чергування приголосних [г], [к], [х] із [ж], [ч], [ш] і [з′], [ц′], [с′]

Мета: вчити спостерігати за чергуванням приголосних у корені слів; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.