Каталог матеріалів

Урок №6 для 4 класу з української мови за М. Захарійчук - Вимова і правопис слів із дзвінкими та глухими приголосними звуками

Безкоштовно

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЧИТАННЯ (у 2-х частинах) Мар’яни Захарійчук

 

Урок №006. Вимова і правопис слів із дзвінкими та глухими приголосними звуками

 

Мета: вправляти учнів у перетворенні слів; вчити спостерігати за вимовою та написанням слів з дзвінкими та глухими приголосними звуками в кінці слова і складу; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови.

 

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 8. Вправа 29. Розглянь таблицю. Прочитай слова. Зверни увагу на вимову глухих приголосних перед дзвінкими в цих словах. Запам’ятай їхній правопис.

Слайд 9. Вправа 29. Склади й запиши речення зі словами третього стовпчика.

Слайд 10. Рухлива вправа.

Слайд 11. Вправа 30. Розгляньте таблицю. Прочитайте слова. Зверни увагу на вимову дзвінких приголосних перед глухими в цих словах. Запам’ятай їхній правопис.

Слайд 12. Вправа 30. Склади й запиши речення зі словами третього стовпчика.

Слайд 13. Фізкультхвилинка.

Слайд 14. Вправа 31. Прочитай текст, уставляючи пропущені букви.

Слайд 15. Вправа 31. Спиши перший і другий абзаци тексту, уставляючи пропущені букви. Підкресли слова, у яких уставлені букви відповідають вимовним звукам. Поясни написання сумнівних букв в інших словах.

Слайд 16. Розглянь малюнок до тексту. Склади розповідь про те, що росте на городі (усно).

Слайд 17-20. Пограй із сусідом/сусідкою по парті у «Відлуння»: хтось вимовляє дзвінкий приголосний звук, а хтось відгукується, вимовляючи парний йому глухий. Скористайтесь таблицею.

Слайд 21-22. Пояснення домашнього завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні