Каталог матеріалів

Розробки уроків інтегрованого курсу "Я досліджую світ" для 3 класу за Бібік Н.М., Бондарчук Г.П.

№001 - Україна — це я, Україна — це ми.

Мета: Поглибити знання дітей про свою Батьківщину, про красу і неповторність рідного краю, виховувати патріотичні почуття, любов до рідного краю, любов до Батьківщини, української мови,

№002 - Твоя школа. Коли і де з’явилися перші школи?

Мета: ознайомити учнів з історією відкриття перших шкіл, їх значенням у житті людини; поглибити та систематизувати знання учнів про школу, становлення освіти у світі та Україні; розвивати інтерес до пізнання і збереження традицій школи; виховувати почуття гордості за свій навчальний заклад.

№003-4 - Твоя школа. Шкільне приладдя: від минулого до сучасного. Проєкт-дослідження: «Історія моєї школи»

Мета: ознайомити учнів із виникненням першої школи, шкільним приладдям, розширювати словниковий запас учнів, розвивати їх зв’язне мовлення; виховувати бережливе ставлення до речей, якими ми користуємось.

№005 - Дорога до успіху, до професії

Мета: Ознайомити учнів із складовими успіху: працьовитість, натхнення, знання, наполегливість, відповідальність; навчити, що допомагає досягти успіху, а що заважає людині стати успішною. Розширити знання учнів про видатних людей. Розвивати пізнавальний інтерес.

№006 - Приватний і громадський простір

Мета: Учити учнів розпізнавати зони особистого простору; сприяти розвитку навичок комунікації; ознайомити із правилами ефективного спілкування; розвивати вміння ввічливо спілкуватися, підтримувати тему розмови; виховувати толерантність.

№007 - Приватний і громадський простір. Правила поведінки в громадських місцях

Мета: поглибити знання дітей про різні види громадських місць та правила поведінки у них; та формування ключових компетентностей: уміння вчитися: дослідити важливість правил користування транспортом, розвивати вміння коригувати свої дії відповідно до ситуації; виховувати бажання наслідувати зразки культурної поведінки, приязних і ввічливих стосунків між людьми. розвивати пізнавальний інтерес дітей;

№008-9 - Дбаю про свою безпеку

Мета: Упорядкування і поглиблення уявлень учнів про безпечну поведінку; важливість дбати про свою безпеку в різноманітних життєвих обставинах; навчити розпізнавати ризики спілкування з незнайомцями; тренування безпекових навичок в зімітованих ситуаціях. Узагальнити та повторити знання учнів.

№010 - Природа — частина навколишнього середовища

Мета: Формувати в учнів уявлення про навколишній світ і природу, вміння групувати об’єкти (належить, не належить до природи), вміння аналізувати і роботи висновки, доводити свою думку; розвивати спостережливість і кмітливість; виховувати бережливе ставлення до природи; формувати потребу у пізнанні природи.

№011 - Дивовижні явища природи

Мета: ознайомити учнів з поняттям «явища природи», «сезонні явища»; учити встановлювати відповідність між фотоілюстраціями явищ природи і назвами пір року, розвивати спостережливість, допитливість, увагу; прищеплювати бажання працювати в групі, виховувати інтерес до явищ навколишнього світу.

№012 - Що і як я досліджую

Мета: навчити розрізняти та використовувати різноманітні прилади для проведення досліджень та спостережень; вивчити будову термометра; формувати здатність до пошуку та засвоєння нових знань; виховувати любов до природи.

№013 - Вчимося спостерігати. Визначаємо висоту Сонця за допомогою гномона

Мета: вдосконалити вміння вести спостереження за явищами природи, оформляти результати спостережень, розширювати уявлення учнів про висоту сонця на небосхилі, що таке гномон; навчити встановлювати залежність між висотою Сонця на небосхилі і довжини тіні від гномона, між висотою Сонця і кількістю тепла, яке воно посилає на землю; формувати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки в природі; виховувати бажання бачити її красу й охороняти, примножувати природні багатства.

№014 - Вчимося спостерігати. Шишка-синоптик. Прогнозуємо погоду за хмарами

Мета: Дати уявлення про види хмар; розвивати вміння створювати образ об’єкта; вчити спостерігати за погодою свого краю; розвивати кмітливість; виховувати розуміння важливості для людей знань про погоду та її зміни. виховувати естетичне сприйняття навколишнього світу.