Мета: допомогти усвідомити неповторність кожної людини; розвивати навички самоусвідомлення і самооцінки через позитивне ставлення до себе і до інших; розвивати логічне мислення; виховувати повагу одне до одного, дружні стосунки в класі, спільноті, розвивати увагу, мислення, мовлення.
Мета: поглиблювати знання учнів про різноманітність природи та її взаємозв'язки, розказати про спільні ознаки між живими організмами; формувати ключові компетентності: розвивати пізнавальну активність учнів, виховувати дбайливе ставлення до природи, уміння вчитися, уміння чітко й аргументовано висловлювати власну думку.
Мета: поглиблювати знання учнів про відмінності, що відрізняють людину від тварини (мислення, мовлення, праця); розвивати вміння виділяти головне, знаходити зайве, пояснювати вибір; виховувати прагнення пізнавати себе та інших людей.
Мета: ознайомити учнів з чинниками, що впливають на їхнє здоров’я, формувати в учнів мотивації дбайливого ставлення до життя і здоров’я; розвивати уяву дітей про здоров’я, здоровий спосіб життя, виховувати бажання берегти життя та здоров’я.
Мета: ознайомити учнів з поняттям «потреба», факторами, які впливають на потребу, розвивати пізнавальні інтереси в них, логічне мислення, формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки; виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань.
Мета: Розширювати знання учнів про значення праці для життя суспільства та кожної людини зокрема; викликати бажання турбуватися про ближніх, впевнювати в необхідності подолання лінощів, розвивати вміння висловлювати власні думки, допитливість, винахідливість, кмітливість; виховувати повагу до праці, людей праці.
Мета: довести до свідомості учнів, що навчитися вчитися означає підготувати себе до самостійного дорослого життя; вчити прийомів планування робочого часу; розвивати мислення, мовлення; виховувати наполегливість.
Мета: ознайомити учнів із визначенням слова «характер», розказати які риси характеру допомагають досягти успіху, дати учням уявлення про взаємозв’язок наполегливості й старанності та досягнення цілей; вчити володіти прийомами досягнення успіху; наводити приклади залежності успіху людини від її поведінки.
Мета: ознайомити учнів з поняттям «творчі здібності»; навчати творчо мислити, використовувати уяву і фантазію для залучення однолітків до здорового способу життя; виховувати організованість, творчу ініціативність.
Мета: : ознайомити з основними характеристиками культурного мовлення; вчити учнів дотримувати правил спілкування в усному мовленні; розвивати вміння правильно висловлювати свою думку у зв’язному мовленні. Дати поняття про умови спілкування, розвивати культуру спілкування, організувати роботу з вироблення правил спілкування, навчити дітей приймати участь у дискусії, розвивати творчі здібності дітей та їх зв’язне мовлення, виховувати щиру любов і почуття гордості за свою мову, бажання вивчати її і берегти, виховувати ввічливість, повагу до співрозмовника.
Мета: ознайомити з поняттям «конфлікт», навчити учнів знаходити шляхи розв’язування конфліктних ситуацій, удосконалювати навички спілкування, розвивати уміння запобігати конфліктам, виховувати культуру спілкування, бажання творити добро.
Мета: закріпити і узагальнювати вивчений матеріал, створювати у класі дружнє середовище – простір, де цінують дружбу і друзів; сприяти формуванню доброзичливого й толерантного ставлення до людей; навчати учнів взаємодіяти з іншими людьми.
Мета: Формувати в учнів уявлення про навколишній світ і природу, вміння групувати об’єкти (належить, не належить до природи), вміння аналізувати і роботи висновки, доводити свою думку; розвивати спостережливість і кмітливість; виховувати бережливе ставлення до природи; формувати потребу у пізнанні природи.
Мета: довести до свідомості учнів, що предмети неживої природи, організми та предмети, виготовлені людиною, - це тіла, а тіла складаються з речовин;
формувати вміння розрізняти тіла і речовини в природі; пояснювати взаємозв’язки між об’єктами та явищами живої і неживої природи, вивчати тіла та явища природи розвивати вміння працювати в парах і вести прості діалоги; виховувати інтерес до вивчення природи.
Мета: навчити розрізняти та використовувати різноманітні прилади для проведення досліджень та спостережень; формувати здатність до пошуку та засвоєння нових знань; виховувати любов до природи.
Мета: ознайомити учнів з впливом Сонця на Землю, розказати, що за настання дня і ночі відповідає Сонце, що пори року змінюються також під впливом Сонця, розвивати допитливість, уміти робити логічні висновки й аналізувати результати; виховувати бережливе ставлення до природи
Мета: формувати в учнів уявлення про Сонце, про значення сонячного світла і тепла для нашої планети; збагатити знання про сонце як про небесну зорю; допомогти усвідомити що сонце є єдиним джерелом тепла і світла на землі; сприяти формуванню в учнів потреби до пізнання світу, розвивати увагу, пам'ять, мислення, виховувати гідне ставлення до природи.
Мета: формувати в учнів уявлення про Сонце, про значення сонячного світла і тепла для рослин, тварин, людини; збагатити знання про сонце як про небесну зорю; допомогти усвідомити що сонце є єдиним джерелом тепла і світла на землі; сприяти формуванню в учнів потреби до пізнання світу, розвивати увагу, пам'ять, мислення, виховувати гідне ставлення до природи.
Мета: ознайомити учнів з властивостями води, формувати уявлення про зміни станів води; розширити уявлення про взаємозв’язки води з іншими об’єктами природи; виховувати бережливе ставлення до води, розвивати вміння аналізувати, робити висновки; вчити працювати дружньо в групах, правильно і охайно проводити досліди;
Мета: розширити знання учнів про воду, про прісну та морську воду; розповісти використання прісної і морської води людиною; розвивати допитливість; виховувати інтерес до предмета.
Мета: поглибити знання учнів про значення води, познайомити з кругообігом води в природі, розвивати логічне мислення, спостережливість, вчити міркувати на запропоновану тему, самостійно робити висновки, виховувати любов до природи, бережне відношення до неї.
Мета: Формувати в школярів уявлення про значення воли в природі та житті людини; розвивати мовлення, мислення, вміння аналізувати інформацію, робити висновки, доводити свою думку . Виховувати бережливе ставлення до води, організованість, відповідальність за виконану роботу.
Мета: познайомити учнів з альтернативними видами невичерпних та екологічно чистих джерел енергії: рухома вода. Розповісти про гідроелектростанції - визначення, та пояснення. Збагачувати словниковий запас учнів, вчити робити висновки, виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до оточуючого світу.
Мета: розкрити основні фактори забруднення водоймищ; виявити негативні зміни в природному оточенні, які є результатом господарської діяльності й поведінки людей; розвивати ціннісні орієнтації у ставленні до природи;
вміння висловлювати судження, доводити твердження, порівнювати;
Мета: пояснювати значення води у природі; необхідність охорони води, описувати способи очищення води; наголошувати на необхідності охорони водойм; застосовувати знання для економного використання води у побуті; продовжувати вчити виявляти пізнавальну активність на уроках, співпрацювати і взаємодіяти з іншими у різних ситуаціях (навчання, гра); продовжувати формувати вміння працювати у спільноті, дотримуючись правил; виховувати дружні стосунки в класі, спільноті, розвивати увагу, мислення, мовлення.
Мета: закріпити і узагальнювати вивчений матеріал, створювати у класі дружнє середовище – простір, де цінують дружбу і друзів; сприяти формуванню доброзичливого й толерантного ставлення до людей; навчати учнів взаємодіяти з іншими людьми.
Мета: з’ясувати властивості повітря; вчити дітей досліджувати властивості повітря, проводити досліди, фіксувати і аналізувати результати; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення природи, здатність спілкуватися в процесі спільної роботи.
Мета: з’ясувати властивості повітря і значення повітря в природі; дослідити як властивості та склад повітря впливають на природу, вчити дітей досліджувати властивості повітря, проводити досліди, фіксувати і аналізувати результати; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення природи, здатність спілкуватися в процесі спільної роботи.
Мета: формувати поняття учнів, як рух повітря впливає на неживу й живу природу Землі; вчити аналізувати, порівнювати та робити висновки;
пояснити учням, як утворюється вітер; розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення, вміння робити узагальнення та висновки; продовжити екологічне виховання.
Мета: Ознайомити учнів із дією вітру, розказати про залежність погоди від напрямку вітру, розширювати знання про вплив вітру на об’єкти живої природи; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння встановлювати причинно -наслідкові зв’язки, образне мислення, зв’язне мовлення, спостережливість.
Мета: розширити уявлення учнів про використання енергії вітру людиною; формувати вміння встановлювати причинно – наслідкові зв'язки; розвивати уяву, логічне мислення, пізнавальну активність учнів; виховувати бажання відповідально ставитися до природи, її багатств; формувати природознавчу компетентність.
Мета: Допомогти учням засвоїти, що таке погода, які є показники погоди. Ознайомити з приладами, за допомогою яких визначають або прогнозують погоду. Ознайомимося з роботою метеорологічної служби. Розвивати спостережливість, кмітливість; виховувати розуміння важливості для людей знань про погоду та її зміни.
Мета: систематизувати знання про атмосферні забруднення та їх вплив на здоров’я, формувати поняття про вплив транспорту на навколишнє середовище та здоров’я; розвивати екологічну свідомість, відповідальність; виховувати активну громадську позицію щодо збереження екологічної безпеки оточуючого середовища.
Мета: формувати в учнів усвідомлення необхідності охорони повітря; розвивати творчу активність, уважність; виховувати свідоме ставлення до навколишнього середовища.
Мета: закріпити і узагальнювати вивчений матеріал, повторити властивості повітря, що таке вітер; створювати у класі дружнє середовище – простір, де цінують дружбу і друзів; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення природи, виховувати свідоме ставлення до навколишнього середовища.
Мета: формувати уявлення учнів про гірські породи, мінерали, значення гірських порід у природі; виробляти вміння розрізняти гірські породи та мінерали, розвивати навички дослідницькою роботи, логічне мислення, спостережливість; виховувати пізнавальний інтерес.
Мета: продовжувати формувати уявлення учнів про гірські породи, корисні копалини, вчити досліджувати властивості гірських порід, виробляти вміння розрізняти гірські породи; розвивати навички дослідницькою роботи, логічне мислення, спостережливість; виховувати пізнавальний інтерес.
Мета: вміти наводити приклади гірських порід, корисних копалин та їх використання; розпізнавати і називати гірські породи, корисні копалини у колекціях; пояснювати значення гірських порід і корисних копалин у добробуті людини; продовжувати вчити виявляти пізнавальну активність на уроках, співпрацювати і взаємодіяти з іншими у різних ситуаціях (навчання, гра); продовжувати формувати вміння працювати у спільноті, дотримуючись правил; виховувати дружні стосунки в класі, спільноті, розвивати увагу, мислення, мовлення.
Мета: Ознайомити учнів з утворенням кам’яного вугілля, ознайомити з поняттями «Невідновні джерелі енергії» та «Невичерпні джерела енергії», виховувати бажання заощадливо використовувати запаси енергії, виховувати любов до природи.
Мета: дати уявлення про види корисних копалин, про раціональне та ощадливе їх використання; виховувати естетичне сприймання обꞌєктів природи, прагнення до збереження корисних копалин та усвідомлену потребу робити це, гордість за природні багатства свого краю.
Мета: уточнити і розширити уявлення учнів про ґрунт; формувати поняття «ґрунт», «перегній», «чорнозем»; формувати вміння спостерігати, аналізувати, робити висновки; виховувати бажання піклуватися про природу своєї місцевості.
Мета: вчити учнів проводити дослідження, дослідити склад ґрунту, його властивості, формувати вміння спостерігати, аналізувати, робити висновки; виховувати бажання піклуватися про природу своєї місцевості.
Мета: показати значення ґрунту для живої природи і господарської діяльності людини; формувати вміння спостерігати, аналізувати, робити висновки; виховувати бажання піклуватися про природу своєї місцевості.
Мета: розширити уявлення учнів про ґрунт; ознайомити учнів із засобами збереження та поліпшення родючості ґрунту, розвивати мислення, мовлення, виховувати дбайливе ставлення до природи.
Мета: закріпити і узагальнювати вивчений матеріал, повторити властивості корисних копалин, відновні та невідновні джерела енергії; створювати у класі дружнє середовище – простір, де цінують дружбу і друзів; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення природи, виховувати свідоме ставлення до навколишнього середовища.
Мета: Ознайомити учнів з поняття «організми», дослідити які ознаки мають живі істоти, що в них є спільного, ознайомити з різними групами рослин, розвивати уяву, спостережливість, допитливість; виховувати бажання вивчати довкілля, берегти природу.
Мета: формувати в учнів уявлення про квіткові рослини; ознайомити учнів з різноманітністю квіткових рослин. Розвивати вміння розрізняти види квіткових рослин. Виховувати допитливість, спостережливість та бережне і дбайливе ставлення до рослин.
Мета: знайомити учнів з особливостями хвойних рослин; розвивати вміння порівнювати, аналізувати і робити висновки, виховувати відповідальність, шанобливе і дбайливе ставлення до рослин.
Мета: ознайомити учнів із видами культурних рослин і зі значенням культурних рослин для людини; формувати інтерес до культурних рослин; учити групувати зображення дикорослих і культурних рослин, пояснюючи сутність групування; наводити приклади кожної групи; розвивати навички логічного мислення і мовлення учнів; виховувати дружелюбність, любов до природи.
Мета: ознайомити учнів із видами культурних рослин і зі значенням культурних рослин для людини; формувати інтерес до культурних рослин; пояснюючи сутність групування; наводити приклади кожної групи; розвивати навички логічного мислення і мовлення учнів; виховувати дружелюбність, любов до природи.