Каталог матеріалів

Розробки уроків музичного мистецтва для 2 класу за Рублі Т. Є, Щегловою Т. Л., Мед І. Л.

№01 - Дивовижний світ природи в мистецтві. Регістр: високий, середній, низький. Слухання: В. Косенко «Пастораль»;

Мета: ознайомити учнів з поняттям регістру; актуалізувати знання учнів про правила співу; забезпечити усвідомлення учнями особливостей музики образно-сюжетного напряму; розвивати творчу уяву, фантазію, спостережливість; виховувати в учнів інтерес до музики, культуру слухання.

№02 - Осінні перетворення. Програмна музика. Слухання: А. Вівальді «Осінь» з циклу «Пори року». Виконання: поспівка «Ми на луг ходили»

Мета: ознайомити учнів з поняттями «програмна музика». Розвивати вміння учнів розпізнавати програмний зміст за музикою у творі, надати характеристику музичному образу програмного твору, розпізнавати на слух музичні інструменти. Розвивати вміння порівнювати характер музичного та образотворчого творів та знаходити спільні образи виразності. Виховувати любов та терпимість до оточуючих.

№03 - Кольоровий водограй. Зображення природи мовою музики. Слухання: К. Дебюссі «Тумани».

Мета: навчати учнів хоровому співу. Розвивати вміння учнів розпізнавати програмний зміст за музикою у творі, надати характеристику музичному образу програмного твору, розпізнавати на слух музичні інструменти. Розвивати вміння порівнювати характер музичного та образотворчого творів та знаходити спільні образи виразності. Формувати інтерес до музики, пісень класичних композиторів.

№04 - Калейдоскоп фантазій. Динаміка. Динамічні відтінки. Виконання: В. Мордань, А. Олєйнікова «Осінні прапорці». Імпрові-зація

Мета: познайомити з динамікою в музиці та динамічними відтінками (форте, фортисимо, піано, піанісимо); формування уявлень про зображальні можливості музики у відображенні картин природи; розвивати вокально-хорові навички, музичний слух, творчу фантазію; виховувати інтерес до музичного мистецтва, художньо-естетичний смак.

№05 - Веселка-чарівниця. Слухання: В. Косенко «Дощик». Ритмічні вправи. Імпровізація.

Мета: продовжувати формування уявлень про зображальні можливості музики у відображенні картин природи; розвивати вокально-хорові навички, музичний слух, творчу фантазію; виховувати інтерес до музичного мистецтва, художньо-естетичний смак.

№06 - За народними мотивами. Музичні народні іграшки. Слухання: «Вийшли в поле косарі», «Женчичок-бренчичок»

Мета: познайомити учнів з музичними народними іграшками (свищиками»; пригадати поняття: ритм, темп, регістр, динамічний відтінок; розвивати в учнів уміння сприймати музику та визначати засоби її виразності; розвивати вокально-хорові виконавські навички; виховувати музичну культуру.

№07 - Дивосвіт народної фантазії. Троїсті музики. Ансамбль. Слухання: жартівливих українських мелодій у виконанні троїстих музик.

Мета: ознайомити учнів з українськими народними інструментами та особливостями їхнього звучання та особливість їх звучання. Розвивати вміння учнів виконувати українські народні пісні, розрізняти на слух звучання окремих народних інструментів. Виховувати інтерес до українських народних музичних інструментів, народної пісні та класичних творів українських композиторів.

№08 - Світ народного мистецтва. Урок-гра. Музичне командне змагання «Наші знання з музичного мистецтва»

Мета: актуалізувати знання з музичного мистецтва. Розвивати вміння учнів виконувати українські народні пісні, розрізняти на слух звучання окремих народних інструментів. Виховувати інтерес до українських народних музичних інструментів, народної пісні та класичних творів українських композиторів.

№09 - Малюємо музику. Слухання: козацький марш, Д. Кабалевський «Вальс-жарт», гуцульська коломийка.

Мета: актуалізувати знання учнів про музичні твори: «марш», «вальс» та «хоровод». Познайомити з поняттям «коломийка», як напрямком в музичному мистецтві. Розвивати вміння учнів розрізняти на слух звучання окремих інструментів. Виховувати інтерес до музичних інструментів, пісні та класичних творів композиторів.

№10 - Творчі експерименти. Дерев’яні духові інструменти. Слухання: «Вітерець» (українська народна мелодія); Є. Дога «Осінній вальс».

Мета: познайомити з такими дерев’яними музичними духовими інструментами, як сопілка та флейта; збагачувати знання учнів щодо художніх образів в образотворчому та музичному мистецтвах; розвивати здатність їх аналізувати та порівнювати; засобами художніх образів виховувати інтерес до образотворчого та музичного мистецтва.

№11 - Осінні краєвиди. Музичний настрій Слухання: М. Глінка «Попутна пісня»;

Мета: актуалізувати знання учнів про музичний настрій; збагачувати знання учнів щодо художніх образів в образотворчому та музичному мистецтвах; розвивати здатність їх аналізувати та порівнювати; засобами художніх образів виховувати інтерес до образотворчого та музичного мистецтва.

№12 - Урожайне свято. Характер музики. Словесні малюнки. Слухання: К. Хачатурян музика до балету «Цибулино»

Мета: актуалізувати знання про жанр балету як музично-театральний твір, що спілкується з глядачами мовою класичного танцю, характер музики; розвивати в учнів уміння сприймати музику та визначати засоби її виразності; розвивати вокально-хорові виконавські навички; виховувати музичну культуру.