Каталог матеріалів

Розробки уроків інтегрованого курсу "Я досліджую світ" для 2 класу за Гільберг Т. Г.; Тарнавською С. С.; Павич Н. Н.

№001 - Ми другокласники і другокласниці. Якою була школа колись і якою є тепер? Історія школи.

Мета: привітати дітей із початком нового навчального року; пригадати життя класу минулого року; розвивати інтерес до історії школи, формувати позитивне ставлення до навчання; виховувати дружні стосунки в класі, доброзичливе ставлення до молодших учнів школи.

№002 - Як поводитися в колективі. Правила спілкування.

Мета: ознайомити з основними характеристиками культурного мовлення; вчити учнів дотримувати правил спілкування в усному мовленні; розвивати вміння правильно висловлювати свою думку у зв’язному мовленні. Дати поняття про умови спілкування, розвивати культуру спілкування, організувати роботу з вироблення правил спілкування, навчити дітей приймати участь у дискусії, розвивати творчі здібності дітей та їх зв’язне мовлення, виховувати щиру любов і почуття гордості за свою мову, бажання вивчати її і берегти, виховувати ввічливість, повагу до співрозмовника.

№003 - Яка наша адреса. Земля - планета. Глобус.

Мета: Розширити знання дітей про Батьківщину — Україну, дати уявлення про Землю як про космічне тіло; підвести дітей до того, що глобус – зменшена модель Землі; вчити проводити дослідження користуючись глобусом, розвивати спостережливість, логічне мислення, пізнавальний інтерес.

№004 - Для чого країнами державні символи?

Мета: розширити знання учнів про державні символи України: Герб, Гімн, Прапор; сприяти формуванню національної свідомості учнів; розвивати мовлення; учити не бути байдужим до рідного краю; виховувати шанобливе ставлення до українських державних символів, повагу до її законів.

№005 - Узагальнення і систематизація знань учнів. Розділ вступ.

Мета: узагальнити знання учнів за розділом «Вступ»; нагадати дітям правила поведінки і спілкування, значення державних символів України; розвивати спостережливість, вміння коригувати свої дії відповідно до ситуацій; сприяти формуванню національної свідомості учнів; учити не бути байдужим до рідного краю; виховувати шанобливе ставлення до українських державних символів, виховувати бережливе ставлення до ввічливих, приязних стосунків між людьми.

№006-007 - Яку форму має наша Земля. Чому буває день і ніч? Що таке горизонт? Основні сторони горизонту.

Мета: допомогти дітям усвідомити, що Земля має форму кулі; навчити оцінювати роль науки у пізнанні світу. Розширити в учнів уявлення про горизонт і сторони горизонту; навчити знаходити основні сторони горизонту за Сонцем; удосконалювати вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки; розвивати кмітливість, спостережливість, мислення; виховувати допитливість, бажання здобувати нові знання.

№008 - 009 - Чому на Землі бувають пори року? Явища природи. Скільки місяців у році?

Мета: ознайомити учнів з обертанням Землі навколо Сонця як причини зміни пір року на Землі; ознайомити учнів з поняттям «явища природи», «сезонні явища»; допомогти запам’ятати місяці, розвивати увагу, мовлення; виховувати дбайливе ставлення до природи.

№010 - Для чого потрібен календар?

Мета: ознайомити учнів з календарем, формувати вміння користуватися календарем; розвивати мислення, мовлення; розвивати світогляд учнів,

№011 - Який в осені святковий календар.

Мета: ознайомити дітей з особливостями осіннього святкового календаря; ознайомити дітей поняттям «захисник України», розвивати логічне мислення мовлення; виховувати шанобливе ставлення до тих, хто захищає нашу державу; викликати інтерес до традицій українського народу у відзначенні свят; узагальнити знання дітей про державні, народні, релігійні свята; розширити уяву учнів про різноманітність свят; вчити доброзичливому спілкуванню; розвивати навички виразного читання, пам’ять, спостережливість, мовлення; поповнювати словниковий запас, активізувати пізнавальну діяльність; виховувати дітей на кращих традиціях українського народу, виховувати відчуття гордості за свою країну, любов до рідної землі і природи.

№012 - 013 - Якого я роду, якого народу. Права та обов’язки дитини

Мета: ознайомити дітей з історією козацтва, з поняттям «козаки»; розширити знання дітей про їхні особисті прав, підвести дітей до того, що необхідно знати не тільки права, а й сумлінно виконувати свої обов’язки; прагнути розуміння необхідності виконувати правила поведінки в школі, виховувати повагу до оточуючих. Сприяти розвитку мислення, уяви і самостійності.

№014 - 015 - Історичні пам’ятки України. Як здобути козацьке здоров’я. Енергія.

Мета: дати учням поняття про пам'ятки історії як джерело історико-культурної інформації; навчити дітей розпізнавати поняття пам’ятки та пам’ятники, ознайомити з пам'ятниками рідного краю, які увічнюють пам'ять про певну подію чи особу; розширити уявлення дітей про здоровий спосіб життя, поставити в приклад козаків, які загартовували своє тіло, дати уявлення про те, що корисно для здоров’я, а що ні, навчити розпізнавати корисні і шкідливі звички; розвивати увагу, пам'ять, мислення, висловлювати власні судження;

№016 - 017 - Що таке експеримент. Дослідження: чи поглинають рослини воду?

Мета: Ознайомитися з поняттям « спостереження та експеримент», ознайомити учнів із методами пізнання природи, а саме — спостереження, експеримент, вимірювання, формувати уміння і навички користуватися ними у повсякденному житті та для отримання нових знань; - розвивальна: сприяти розумінню ролі природничих знань у повсякденному житті людини, обґрунтувати цінність знань з природознавства; - виховна: виховувати повагу до наукових надбань людства.