Каталог матеріалів

Письмо. 1 клас. Вашуленко М.С., Вашуленко О.В.

Показати уроки, які нещодавно вийшли

№001 - Письмове приладдя.

Мета: Ознайомити учнів з письмовим приладдям (зошитом, ручкою, олівцем), гігієнічними правилами письма. Звернути увагу дітей на обкладинку зошита: зміст малюнка. Вправляти у правильному розміщенні в руці олівця, учнів/учениць, які пишуть правою, лівою рукою. Обвести руку на порожній сторінці зошита. Уточнити назви пальчиків руки. Цікаві завдання. Матеріал готується заздалегідь, деталі вибираються учнями самостійно. Робота виконується парами.

№002 - Орієнтування на обмеженій площині

Мета: Вчити учнів/учениць орієнтуватися на сторінці зошита (посередині, вгорі, внизу, ліворуч, праворуч), наводити лінії, домальовувати, розфарбовувати предмети. Дозволити дітям самостійно обрати предмети для малювання. З’ясувати про те, що і де вони розмістили на сторінці.

№003 - Програмування наступного руху руки.

Мета: Вчити учнів/учениць бачити наступний рух руки ― вибрати безпечну доріжку до школи. Розповідати за малюнком про кожну тваринку, предмет, з яким вона йде до школи. Розфарбовувати предмети на вибір (пеньки – коловими лініями). Вправляння пальчиками по доріжці можна виконувати під рахунок вчителя. Розвивати увагу.

№004 - Координування рухів руки.

Мета: Вчити проводити лінії, не торкаючись сторін доріжки. Розвивати фантазію, дрібну моторику у дітей. За допомогою різного дидактичного матеріалу розвивати первинні тактильно – моторні відчуття, сенсомоторику, аналізаторну систему, формувати навички самообслуговування, навички практичної діяльності та підготовку руки дитини до письма.

№005 - Координування рухів руки. Розміщення малюнка в обмеженому просторі.

Мета: Вчити проводити подовжені лінії різної форми в обмеженому просторі, розміщувати предмети в обмеженому просторі, розповідати за малюнком.

№006 - Виділення окремих предметів з групи предметів.

Мета: Вчити виділяти предмети в складному малюнку, правильно розфарбовувати їх (не заводити кольори один на другий).

№007 - Контролювання натиску олівцем на папір. Розвиток зв’язного мовлення. Тема: «Мої перші кроки у країні знань».

Мета: Вчити учнів/учениць контролювати натиск олівцем з різною силою на сторінку зошита, ставити крапки одним дотиком олівця (більшого розміру крапки робити коловими рухами пальців), порівнювати предмети, візерунки, розфарбовувати, домальовувати предмети різними формами ліній з різним натиском олівця; розвивати зв’язне мовлення дітей.

№008 - Орієнтування в напрямку письма.

Мета: Вчити зображувати подовжені лінії різної форми без відриву олівця від паперу. Вправляти учнів у правильному пересуванні руки уздовж рядка. Вправлятися пальчиками у «ходьбі» по слідах ведмедика, не пропускаючи слідів. Вчити наводити лінії різної форми. Цікаві завдання. Вчитель читає всі завдання. Пропонувати учням самостійно обрати фігуру, яку будуть створювати

№009 - Основний рядок

Мета: Ознайомити учнів із положенням ручки в руці, основним рядком: верхньою, нижньою рядковими лініями; серединою рядка (по висоті і довжині); інформувати їх про те, що в рядках вони будуть писати тільки ручкою, а розфарбовувати, малювати – олівцями; учити рівномірно розміщувати предмети в рядку. Цікаві завдання. Пропонувати учням (парам) самостійно обрати і виконати завдання.

№010 - Письмо в рядку прямих ліній.

Мета: Вчити писати прямі лінії в рядку, зберігати однакову відстань між прямими лініями. Цікаві завдання. Пропонувати виконувати перші два завдання учням, які не вміють писати прямі елементи.

№011 - Допоміжні лінії рядка

Мета: Ознайомити учнів/учениць з міжрядковою лінією сітки зошита; вчити писати в графічній сітці з надрядковою і підрядковою вигнуті лінії і прямі із заокругленнями; розвивати увагу. Вправляти пальчики у сходженні по сходах, виконувати під самостійний рахунок. Цікаві завдання.

№012 - Письмо в графічній сітці з допоміжними лініями.

Мета: Вчити писати півовали, овали в основному рядку з міжрядковою лінією (звернути увагу учнів на початок письма овалу), наводити, домальовувати, розфарбовувати предмети різної форми; розвивати окомір, увагу.