№064 - Навчаюся вживати іменники, прикметники, дієслова і числівники в мовленні
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«____»___________.20___ року
Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «М. С. Вашуленко, О. В. Вашуленко»
Урок №64.
Навчаюся вживати іменники, прикметники, дієслова і числівники в мовленні.
Мета: актуалізувати знання учнів про іменник, прикметник, дієслово й числівник; акцентувати роль вивчених частини мови у повсякденному житті; розвивати логічне мислення; розширювати словниковий запас учнів; виховувати спостережливість, мовне чуття.
Обладнання: мультимедійний комплект
Хід уроку
- ОК (організація класу)
Створення позитивного психологічного клімату класу.
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд7. Прослуховування пісні «Родина» у виконанні Марії Яремчук.
Слайд8. Прочитай уривок із пісні Вадима Крищенка. Назви членів своєї сім’ї. Доведи, що виділені слова є іменниками. Добери до іменника родина близьке за значенням слово. Склади і запиши з ним речення.
Слайд9. Прочитай рядки з вірша Тараса Шевченка. Випиши з вірша іменники.
Слайд10. Відгадайте загадки. Назвіть прикметники, використані в загадках. Поясніть свою відповідь. Складіть загадки, відгадками яких будуть слова сонце і зірка. Озвучте свої загадки у класі.
Слайд11. Прочитай речення. Підкресли прикметники. Склади і запиши речення з виділеними прикметниками.
Слайд12. Фізкультхвилинка.
Слайд13. Поєднай частини прислів’їв. Запиши з пам’яті одне прислів’я. Назви дієслова, використані в цьому прислів’ї.
Слайд14. Прочитай іменники. Утвори від них прикметники і дієслова. Запиши їх за зразком. Постав наголос у записаних словах.
Слайд15. Прочитай вірш Лесі Лужецької. Поясни, як називаються виділені слова. Що вони означають? На які питання відповідають? Добери і запиши іменники за зразком. Орієнтуйся на числівник.
Слайд16-17. Переставте рядки так, щоб прочитати вірш Леоніда Полтави.
- ЗВ (закріплення вивченого)
- Підсумок
- Рефлексія
