№030 - Розрізняю слова, які є загальними і власними назвами. Складання речень.
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«____»___________.20___ року
Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «М. С. Вашуленко, О. В. Вашуленко»
Урок №30.
Розрізняю слова, які є загальними і власними назвами. Складання речень.
Мета: ознайомити учнів про значення іменників на основі дослідження власних і загальних назв, розрізняти власні та загальні назви; формувати загальнопізнавальні вміння знаходити власні й загальні назви у текстах; розвивати творчі вміння використовувати різні категорії іменників у власних висловлюваннях, розвивати пам'ять, логічне мислення, увагу; виховувати інтерес та любов до навколишнього світу, до рідного краю.
Обладнання: мультимедійний комплект
Хід уроку
- ОК (організація класу)
Створення позитивного психологічного клімату класу.
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд8. В українській мові є слова — загальні назви, які пишуться з малої літери, і є слова — власні назви, які пишуться з великої літери.
Слайд9. Запишіть за зразком, хто де живе. У Польщі - поляки
Слайд10. Назвіть слова, які є власними назвами. Як вони пишуться? А які слова є загальними назвами? Як вони пишуться?
Слайд11. Я дослідник, я дослідниця
Слайд12. Прочитай назви міст та їхніх мешканців. Постав до слів питання і запиши у дві колонки
Слайд13. Пригадай великі букви української абетки. Назви їх у поданих слова.
Слайд14. Фізкультхвилинка.
Слайд15. Розподіли іменники на групи. Запиши їх. Поясни написання.
Слайд16. Усно склади речення з одним словосполученням слів (на вибір).
Слайд17. Прочитай. Назви слова — загальні назви.
Слайд18. Тезки – люди з однаковими іменами.
Слайд19. Прочитай вірш Віктора Корчевського. Поміркуй і назви імена хлопчиків, до яких звертається поет. Запиши їх
- ЗВ (закріплення вивченого)
- Підсумок
- Рефлексія
