Каталог матеріалів

Урок №93 для 2 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розрізняю частини мови за питаннями

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 2 класу у 2-х частинах, частина 1; зошит «Я дружу зі словом», у 2-х частинах, зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - тематичні перевірні роботи з української мови).

Урок № 93. Розрізняю частини мови за питаннями.

Мета: узагальнити знання учнів про частини мови; вправляти в розрізненні частин мови за питаннями; удосконалювати навички побудови інтерв’ю; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне й писемне мовлення; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою; виховувати бажання вести здоровий спосіб життя, займатися спортом.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. Вступна частина.

ІІ. Основна частина.

Слайд 28. Завдання 1. Прочитайте вірш.

Слайд 29.  Завдання 1. Робота в парах. Зарядка може бути різною, навіть для розуму. Переконаймося? Розв'яжіть завдання.

Слайд 30.  Завдання 2. Яку частину мови ви найчастіше використовували в реченнях? Запишіть три числівники у зошиті.

Слайд 31.  Завдання 3. Відгадування загадки.

Слайд 32. Завдання 4. Дайте відповіді на запитання Щебетунчика.

Слайд 33. Завдання 4. Запишіть відповідь на запитання Щебетунчика у зошиті.

Слайд 34. Словникова робота.

Слайд 35. Фізкультхвилинка.

Слайд 36-37.  Завдання 4. Дайте відповіді на запитання Щебетунчика.

Слайд 38. Завдання 5. Гра «Шифрувальник». Робота в групах.

Слайд 39. Словникова робота.

Слайд 40. Завдання 5. До якої частини мови належать розшифровані слова? На які питання відповідають? Запиши у зошиті слова, що розшифрували. Виконай звуко-буквений аналіз слова гравець.

Слайд 41. Завдання 6. «З'єднай слова». З'єднай іменники з відповідними словами. На які слова відповідають слова другого стовпчика? Якою частиною мови вони є? Запишіть останні три утворені словосполучення у зошиті. З одним із них складіть речення і запишіть.

Слайд 42. Завдання 6. Запишіть останні три утворені словосполучення у зошиті. З одним із них складіть речення і запишіть.

Слайд 43-44. Завдання 7. «Спортивне інтерв'ю». Побудова інтерв'ю на основі серії малюнків. Робота в парах.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Слайд 45-46. Гра «Так – ні». Якщо учні погоджуються із твердженням – кажуть «так», якщо не погоджуються – кажуть «ні».

Рефлексія.

Слайд 47. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 48-49. Завдання 8. Пояснення домашнього завдання. Написати 2-3 речення про улюблений вид спорту.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні