№003 - Розпізнаю голосні звуки. Спостереження за істотними ознаками голосних звуків. Букви, що позначають голосні звуки.
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
Нова українська школа - https://vsimpptx.com
«____»___________.20___ року
Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 2 класу у 2-х частинах, частина 1; зошит «Я дружу зі словом», у 2-х частинах, зошит з розвитку мовлення «Подружися зі словом»)
Урок №3-4.
Розпізнаю голосні звуки. Спостереження за істотними ознаками голосних звуків. Букви, що позначають голосні звуки. Розвиток зв’язного мовлення.
Мета: вчити розпізнавати голосні звуки, спостерігати за істотними ознаками голосних звуків, позначати їх буквами на письмі; удосконалювати вміння складати і записувати речення за малюнками; виховувати інтерес до оточуючої природи, спостережливість; формувати вміння бачити прекрасне.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
- ОК (організація класу)
Створення позитивного психологічного клімату класу.
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 2. Допоможи Читалочці придумати заголовок до вірша.
Слайд 3. Проведи дослідження.
Слайд 4. Запиши одним реченням, що робить Читалочка на малюнку. Підкресли в словах букви, які позначають голосні звуки.
Слайд 5. Родзинка заховала серед букв слово, яке називає кількість голосних звуків в українській мові. Знайди це слово. Пригадай і вимов усі голосні звуки.
Слайд 6. Прочитай слова. Вимов останній звук у кожному з них. Визнач, який він, голосний чи приголосний. Запиши букву, якою він позначений.
Слайд 7. Рухлива вправа.
Слайд 8. Полічи записані букви. Скільки їх? Порівняй, чого більше – голосних звуків чи букв, які їх позначають. Поясни чому так. Допоможи Ґаджикові скласти пам’ятку. З’єднай відповідні звуки і букви.
Слайд 9. Прочитай прикмети вересня. Спиши одну з них на вибір. Підкресли букви, які позначають голосні звуки.
Слайд 10. Поясни, як ти розумієш значення виділеного слова «віщує».
Слайд 11. Фізкультхвилинка.
Слайд 12. Допоможи Ґаджикові скласти з поданих букв слова. Запиши їх.
Слайд 13. Запиши утворені слова. Підкресли букви, які позначають голосні звуки.
Слайд 14. Склади з утвореними словами три речення про осінній сад і запиши.
Слайд 15. «Посели» букви в будиночки. Для цього визнач, який звук позначає кожна буква – голосний чи приголосний.
Слайд 16. Допоможи Ґаджикові скласти пам’ятку. Встав пропущені слова.
Слайд 17. Рухлива вправа.
Слайд 18-19. Пояснення домашнього завдання. Допоможи Щебетунчикові відновити слова – поміняй місцями букви, які позначають голосні звуки. Запиши утворені сполучення слів. Склади з кожним сполученням речення й запиши.
- ЗВ (закріплення вивченого)
- Підсумок
- Рефлексія

{jcomments on}