№019 - Конструюю слова зі складів. Уявлення про складотворювальну роль голосних звуків. Навчальний діалог
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
Нова українська школа - https://vsimpptx.com
«____»___________.20___ року
Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 2 класу у 2-х частинах, частина 1; зошит «Я дружу зі словом», у 2-х частинах, зошит з розвитку мовлення «Подружися зі словом»)
Урок № 19.
Конструюю слова зі складів. Уявлення про складотворювальну роль голосних звуків. Навчальний діалог
Мета: вчити конструюювати слова зі складів, правильно писати слова, правильно їх вимовляти; складати і записувати речення за малюнками та поданими запитаннями; будувати звукові схеми слів; виховувати спостережливість, інтерес до оточуючого, любов до природи.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
- ОК (організація класу)
Створення позитивного психологічного клімату класу.
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 2. Пограй з однокласниками в театр. Прочитайте розмову друзів у ролях.
Слайд 3. Читалочка пропонує пограти з конструктором слів. Утвори з проданих складів назви малюнків і запиши.
Слайд 4. Утвори з поданих складів назви малюнків і запиши.
Слайд 5. Склади три речення з утвореними словами. Одне з них запиши.
Слайд 6. Рухлива вправа.
Слайд 7. Якийсь зловмисник підкинув у конструктор Читалочки браковані цеглинки. Букви на них не утворюють складу. Знайди ці цеглинки.
Слайд 8. Поясни, як тобі вдалося розпізнати браковані цеглинки. Перевір себе за правилом.
Слайд 9. Побудуй речення з цеглинок конструктора Читалочки. Запиши його. Постав наголос.
Слайд 10-11. Родзинка переплутала місцями цеглинки, і вийшли дивні слова. Перестав цеглинки так, щоб утворилися справжні слова. Запиши їх. Постав наголос.
Слайд 12. Фізкультхвилинка.
Слайд 13. Ґаджик дібрав особливі слова. Поділи їх на склади і спробуй переплутати.
Слайд 14. Запиши слова, які утворились. Поясни, чому ці слова особливі.
Слайд 15. Утвори слова з перших складів поданих слів і запиши їх.
Слайд 16. Склади з цими словами розповідь (2-3 речення) і запиши.
Слайд 17. Рухлива вправа.
Слайд 18. Пояснення домашнього завдання.
ЗВ (закріплення вивченого)
- Підсумок
- Рефлексія
