№117 - Закріплюю вивчене
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
Нова українська школа - https://vsimpptx.com
«____»___________20___ року
Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 2 класу у 2-х частинах, частина 1; зошит «Я дружу зі словом», у 2-х частинах, зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - тематичні перевірні роботи з української мови).
Урок № 117.
Закріплюю вивчене.
Мета: узагальнити знання про частини мови, види речень; продовжувати формувати вміння виконувати звуковий аналіз слів; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; формувати компетентність спілкування рідною мовою; виховувати дбайливе ставлення до іграшок.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
І. Вступна частина.
Слайд 2. Емоційне налаштування.
Слайд 3-7. Відгадування загадок.
Слайд 8-12. Гра «Скажіть – Який? Яка?».
Слайд 13. Повідомлення теми та мети уроку.
Слайд 14. Хвилинка каліграфії.
Слайд 15. Гімнастика для очей.
ІІ. Основна частина.
Слайд 16. Вправа 1. Друзі повернулися з екскурсії. Розглянь світлини і здогадайся, де вони побували. Запиши свою думку одним реченням.
Слайд 17. Вправа 2-3. Послухай текст. Перевір, чи правильно ти здогадався (здогадалася). Придумай заголовок до прослуханого тексту. Запиши його і два перші речення з тексту.
Слайд 18. Вправа 3-4. Підкресли в записаних реченнях слова, які починаються і закінчуються на голосний звук. Визнач, у якому з них звуків більше, ніж букв. Поясни чому.
Слайд 19-20. Вправа 5. Прочитай. Доповни друге речення словами, протилежними за значеннями до виділених. Запиши утворене речення.
Слайд 21-22. Вправа 6-7. Прочитай, які іграшки зацікавили Родзинку. Визнач, якою частиною мови є виділені в тексті слова. Добери до них прикметники й запиши утворені сполучення слів.
Слайд 23. Фізкультхвилинка.
Слайд 24. Вправа 8. Прочитай, які іграшки здивували Читалочку. Поясни, які розділові знаки пропущені в кінці речень. Запиши питальне і спонукальне речення.
Слайд 25. Вправа 8. Запиши питальне і спонукальне речення.
Слайд 26-27. Вправа 10-11. Прочитай, якими іграшками захопився Ґаджик. Випиши з тексту про робота дієслова. Усно постав до них запитання.
Слайд 28. Вправа 12. Напиши текст (3-4 речення) про те, які іграшки подобаються тобі.
Слайд 29. Перегляд відео «Онлайн-екскурсія у Київський музей іграшки».
ІІІ. Заключна частина.
- Підсумок.
- Рефлексія.
Слайд 30. Вправа «Мікрофон».
Слайд 31. Рухлива вправа.
- Домашнє завдання.
Слайд 32-34. Пояснення домашнього завдання. Вправа 13-14. Прочитай, які іграшки сподобалися Щебетунчикові. Визнач, скільки речень у цьому тексті. Спиши його. Постав потрібні розділові знаки.
