№001 - Ноти. Правила співу. Слухання: К. Меладзе «Квітка-душа» у виконанні Н. Матвієнко і С. Шурінса. Виконання:поспівка; О. Янушкевич, М. Ясакова «Де поділось літечко?»

Мета: розкрити життєві зв’язки музики; забезпечити усвідомлення учнями особливостей музики образно-сюжетного напряму; розвивати творчу уяву, фантазію, спостережливість; виховувати в учнів інтерес до музики, культуру слухання.

№002 - Нотна грамота. Скрипковий ключ. Слухання:В. Косенко «Пасторальна»; Д. Саррі «Пастораль». Порівняння творів.Виконання:«Пішли діти в поле» (українсь­ка народна пісня)

Мета: пригадати нотну грамоту з попереднього класу, розкрити життєві зв’язки музики; забезпечити усвідомлення учнями особливостей музики образно-сюжетного напряму; розвивати творчу уяву, фантазію, спостережливість; виховувати в учнів інтерес до музики, культуру слухання.

№003 - Програмна музика. Музичний цикл. Слухання: А. Вівальді «Осінь» із циклу «Пори року»; П. Чайковський «Осіння пісня» («Жовтень») із циклу 12 п’єс «Пори року». Виконання: створення за допомогою музичних інстру­ментів циклу музичних «картин» осені.

Мета: ознайомити учнів з поняттями «програмна музика»,  ознайомити учнів з симфонічною музикою у творчості композиторів. Розвивати вміння учнів розпізнавати програмний зміст за музикою у творі, надати характеристику музичному образу програмного твору, розпізнавати на слух музичні інструменти. Розвивати вміння порівнювати  характер музичного та образотворчого творів та знаходити спільні образи виразності. Формувати інтерес до героїчних образів програмних творів російської та зарубіжної музики, пісень українських композиторів.

№004 - Музичний пей­заж. Звуки різної тривалості, записування їх нотами. Слухання: М. Чембержі «Хмаринка»; Р. Шуман «Порив». Виконання: Н. Антоник, Н. Двойкіна «Хмаринки».

Мета: формування уявлень про зображальні можливості музики у відображенні картин природи; розвивати вокально-хорові навички, музичний слух, творчу фантазію; виховувати інтерес до музичного мистецтва, художньо-естетичний смак.

№005 - Настрій у музичному творі. Штрихи і пауза в музиці.

Мета: формування уявлень про зображальні можливості музики у відображенні картин природи; пригадати штрихові позначення в нотах легато та стакато; ознайомити з паузами в музиці та їх позначенням; розвивати вокально-хорові навички, музичний слух, творчу фантазію; виховувати інтерес до музичного мистецтва, художньо-естетичний смак.

№006 - 007 - Балет. Календарно-обрядові пісні

 Мета: актуалізувати знання про жанр балету як музично-театральний  твір, що спілкується з глядачами  мовою класичного танцю;  пригадати поняття: балерина, танцівник, пуанти, пачка, афіша, прем’єра; розвивати в учнів уміння сприймати музику та визначати засоби її виразності; розвивати вокально-хорові виконавські навички; виховувати музичну культуру.

№008 - Народні музичні інструменти. Ансамбль.

Мета: ознайомити учнів з українськими народними інструментами та особливостями їхнього звучання та особливість їх звучання. Розвивати вміння учнів виконувати українські народні пісні, розрізняти на слух звучання окремих народних інструментів. Виховувати інтерес до українських народних музичних інструментів, народної пісні та класичних творів українських композиторів.

№009 - Тембр. Нотна грамота.

Мета: ознайомити учнів з тембру та особливостями звучання сопілки й флейти. Розвивати вміння учнів розрізняти на слух звучання окремих інструментів. Виховувати інтерес до музичних інструментів,  пісні та класичних творів композиторів.

№010 - 011 - Симфонічна казка. Струнні інструменти. Дерев’яні духові інструменти

Мета: ознайомити з поняттям «симфонічна казка», повторити поняття «пісня», «танець» і «марш»; збагачувати знання учнів щодо художніх образів в образотворчому та музичному мистецтвах; розвивати здатність їх аналізувати та порівнювати; засобами художніх образів виховувати інтерес до образотворчого та музичного мистецтва.

№012 - Звукоряд. Нотний стан.

Мета: продовжувати ознайомлення з симфонічною казкою «Петрик та Вовк», повторити поняття «пісня», «танець» і «марш»; збагачувати знання учнів щодо художніх образів в образотворчому та музичному мистецтвах; розвивати здатність їх аналізувати та порівнювати; засобами художніх образів виховувати інтерес до образотворчого та музичного мистецтва.

№013 - Українські колядки та щедрівки.

Мета: розкрити значення  зимових календарно – обрядових пісень ( колядок і щедрівок) у житті народу; узагальнити знання про побутування в Україні обрядів і звичаїв зустрічі Нового року; збагачувати емоційно – естетичний досвід учнів; розвивати вокально – хорові навички, емоційно – почуттєвий досвід учнів; виховувати інтерес до календарно – обрядових пісень, повагу до народних традицій.

№014 - 015 - Дж. П’єрпонт «Jingle Bells» («Дзво­ники дзвенять»)

Мета: познайомити з вісниками Нового року у різних країнах світу, з Новорічною піснею Jingle Bells; співставити виконання в українському та англійському виконанні; збагачувати емоційно – естетичний досвід учнів; розвивати вокально – хорові навички, емоційно – почуттєвий досвід учнів; виховувати повагу до традицій народів світу.

№016 - Етюд. Такт.

Мета: ознайомити з особливостями жанру етюду та поняттям «такт» в нотній грамоті; розвивати вміння учнів уважно слухати етюди та давати характеристику особливостям музичного образу творів, розвивати вміння висловлювати власні музичні враження від прослуханого твору, розвивати вміння виразного виконувати пісні під супровід інструмента і фонограми; виховувати інтерес до слухання класичної інструментальної музики.

№017 - Ритм і темп у відображенні руху. Слухання: В. Косенко «Скакалка». Виконання. В. Сорока, Р. Обшарська «Спортивна зима». Перегляд: «Танці-зігріванці».

Мета: актуалізувати знання учнів про ритм і темп, довгі та короткі тривалості музичних звуків, співставити отримані знання із відображенням рухів, сприяти розвитку музичних здібностей, вокально-хорових навичок, психічних процесів, сприяти вихованню любові до музики, природи, естетичного ставлення до світу.

№018 - К. Сен-Санс цикл «Карнавал тварин»

Мета: вчити аналізувати і слухати музичні твори, формувати міжпредметну естетичну компетентність, збагачувати словниковий запас учнів шляхом введення нового поняття "Карнавал"; розвивати навички працювати за зразком та певним алгоритмом, дрібну моторику рук, музичний слух, творчі здібності учнів, фантазію, мислення, дисциплінованість; виховувати інтерес до мистецтва, естетичне сприйняття навколишнього світу, продовжувати виховувати любов до тварин, бережливе ставлення до природи.

№019 - Слухання: К. Сен-Санс цикл «Карнавал тварин». Півень і кури. Зозуля в хащі лісу. Лебідь. Перегляд: К. Сен-Санс «Карнавал тварин». Виконання: пісенні загадки; гра «Луна»

Мета: вчити аналізувати і слухати музичні твори, формувати міжпредметну естетичну компетентність; розвивати навички працювати за зразком та певним алгоритмом, дрібну моторику рук, музичний слух, творчі здібності учнів, фантазію, мислення, дисциплінованість; виховувати інтерес до мистецтва, естетичне сприйняття навколишнього світу, продовжувати виховувати любов до тварин, бережливе ставлення до природи.

№020 - Клавішні інструменти. Слухання: К. Сен-Санс цикл «Карнавал тварин». Кенгуру. Акваріум. Виконання: В. Гребенюк, Е. Саталкіна «Кенгуру». Створення власного «Карнавалу тварин

Мета: вчити аналізувати і слухати музичні твори, формувати міжпредметну естетичну компетентність; розвивати навички працювати за зразком та певним алгоритмом, дрібну моторику рук, музичний слух, творчі здібності учнів, фантазію, мислення, дисциплінованість, познайомити з клавішними музичними інструментами «челеста» та «фісгармонія; виховувати інтерес до мистецтва, естетичне сприйняття навколишнього світу, продовжувати виховувати любов до тварин, бережливе ставлення до природи.

№021 - Слухання: Т. Ньюман «Зоряний корабель «Авалон»» (із фільму «Пасажири»). Перегляд: мультфільм «Майлз з планети майбутнього» (фрагменти). Виконання: інсценізування вірша Н. Карпенко «Парад планет»

Мета: вчити аналізувати і слухати музичні твори, формувати міжпредметну естетичну компетентність; розвивати навички працювати за зразком та певним алгоритмом, дрібну моторику рук, музичний слух, творчі здібності учнів, фантазію, мислення, дисциплінованість; виховувати інтерес до мистецтва, естетичне сприйняття навколишнього світу; розвивати інтерес до наукових знань, увагу, пам’ять, словниковий запас, зв’язне мовлення, вміння спостерігати.

№022 - Оперний театр. Слухання: М. Лисенко опера-казка «Коза-Дереза» (пісні Кози, Лисички, Рака). Виконання: М. Лисенко, вірші народні «Пісня Лисички», «Теми Кози і Рака»

Мета: надати учням уявлення про оперу як музично-театральний  твір, на прикладі дитячої опери М. Лисенка «Коза-дереза», що спілкується з глядачами вокальною мовою; розвивати інтерес до народних пісень, вміння інтерпретувати музичний твір, вокально-хорові виконавські навички; образно мислити під час слухання музичних творів, розвивати в учнів уміння сприймати музику та визначати засоби її виразності виховувати інтерес до музики українських композиторів і творів, написаних за сюжетами.

№023-24 - П. Чайковський цикл «Пори року». О. Янушкевич, М. Ясакова «Весняні котики»

Мета: ознайомити учнів з творчістю П. Чайковського «Пори року», з обрядовими святами українців, зокрема «Масляною та Жнивами»; розвивати інтерес до народних пісень, вміння інтерпретувати музичний твір, вокально-хорові виконавські навички; образно мислити під час слухання музичних творів, розвивати в учнів уміння сприймати музику та визначати засоби її виразності виховувати інтерес до музики українських композиторів і творів, написаних за сюжетами.

№025 - Українські народні музичні інструменти. Слухання: Р. Гриньків «Веснянка»; І. Шамо «Веснянка». Порівняння творів. Виконання: А. Філіпченко, Т. Шевченко «Зацвіла в долині...»

Мета: ознайомити учнів з різними українськими народними музичними інструментами, особливостями звучання інструментів; розвивати вміння учнів розрізняти на слух музичні інструменти, розвивати фантазію, уяву; виховувати патріотичні почуття під час сприймання та виконання музичних творів національного змісту, інтерес та зацікавленість до історії рідного краю.

№026 - 027 - Віночок українських народних пісень

Мета: ознайомити учнів із поняттям «віночок українських народних пісень», закріпити знання є народної та композиторської музики, вчитися аналізувати музичні твори; розвивати вокально-хорові, творчі навички, вміння вільно висловлювати та аргументувати власну думку; виховувати національну самосвідомість учнів, любов до української музики та культури.

№028 - Е. Гріг «Ранок» (із сюїти «Пер Гюнт»); С. Прокоф’єв «Вечір» (із циклу «Дитяча музика»)

Мета: формувати світоглядні уявлення учнів, сприяти здатності міркувати й аналізувати щодо прослуханої музики; розвивати ладове чуття: вміння визначати настрій, тему, характер музики; вокально-хорові навички; розширення культурно-пізнавальних інтересів; виховувати ціннісні художні орієнтації.

№029 - Концерт. Слухання: А. Вівальді «Весна. Літо» (із циклу концертів «Пори року»)

Мета: формувати світоглядні уявлення учнів, сприяти здатності міркувати й аналізувати щодо прослуханої музики; розвивати вміння визначати настрій, тему, характер музики; вокально-хорові навички; розширення культурно-пізнавальних інтересів; виховувати ціннісні художні орієнтації.

№030 - Музика в рекламі. Слухання: Поль Моріа «Така-Таката». Виконання: Н. Май «Веселка». Перегляд: руханка «Райдуга»

Мета: формувати знання про види реклами, про її суть, як засіб впливу на споживача; розвивати вміння висловлювати власну думку, вміння визначати настрій, тему, характер музики, вокально-хорові навички; виховувати  ціннісне ставлення до рекламної справи, як телевізійного проекту.

№031 - 033 - Полька - чеський народний танець.

Мета: ознайомити з чеською народною піснею «Полька», розширювати та доповнювати знання учнів про танці, ознайомити із поняттям «полька»; виховувати любов до музичного мистецтва, до навколишнього світу; прищеплювати потребу колективної творчості; формувати світогляд та художньо-естетичний смак; розвивати музичні здібності учнів.

Manager
Цупа Василь
Відповім на Ваші запитання