Каталог матеріалів

Урок №56 для 8 класу з інформатики за Lazarus - Цикл з лічильником.

«___»__________ 20___ року

Урок №56. Цикл з лічильником. Складання алгоритмів опрацювання величин у навчальному середовищі програмування, їх налагодження і виконання.

Мета: продовжувати навчати учнів створювати програми з використанням циклів; розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки; виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Тип уроку:

  • засвоєння нових знань; формування вмінь і навичок;

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: Lazarus

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Привітання з класом
  • Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

ІІІ. Актуалізація опорних знань

  • Повторення раніше вивченого матеріалу (Слайд3)
  1. Що таке цикл в алгоритмі?
  2. Який вигляд має команда циклу з лічильником?
  3. Як виконується команда циклу з лічильником?
  4. Який вигляд має блок-схема циклу з лічильником? Поясніть виконання фрагмента алгоритму
  5. Вивчення нового матеріалу

Демонстрація навчальних слайдів. Розповідь вчителя.

  • Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

  1. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок
  • Практичне завдання (Слайд19)
  1. Підведення підсумків уроку
  • Бесіда за питаннями (Слайд20)
  1. Чи можуть команди тіла циклу з лічильником виконуватися тільки один раз? Поясніть свою відповідь. Наведіть приклад.
  2. Чи можуть команди тіла циклу з лічильником не виконуватись жодного разу? Поясніть свою відповідь. Наведіть приклад.
  3. Чи може виконання циклу з лічильником ніколи не закінчитися? Поясніть свою відповідь. Наведіть приклад

Домашнє завдання

Опрацювати параграф 6.6 та виконати завдання 9 (відсоток депозиту буде вводити банк)

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні