Каталог матеріалів

Урок №65 для 8 класу з інформатики - Повторення навчального матеріалу з теми «Алгоритми та програми»

«___»__________ 20___ року

Урок №65. Повторення навчального матеріалу з теми «Алгоритми та програми». Виконання індивідуальних та групових проектів

Мета: повторити навчальний матеріал з теми «Алгоритми та програми». Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Встановити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань;

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: Lazarus

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Привітання з класом
  • Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

ІІІ. Актуалізація опорних знань

ІV. Повторення вивченого матеріалу

  1. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок
  • Практичне завдання (Слайд 29)

До вас поступило державне замовлення на розробку програмного забезпечення «Евакуація населення». Суть програми полягає в симуляції загрози українцям у випадку пожежі. Потрібно розрахувати радіус території котрі необхідно евакуювати на основі даних:

  • Якщо температура в центрі пожежі 600 градусів радіус ураження 49,95 метра, якщо 700 = +15 метрів (64,95 метра). Тобто за кожні 100 градусів відстань ураження збільшується на 15 метрів.
  • При наявності вітру від 7 м/с радіус збільшується, як 1 м/с + 20 метрів
  • Якщо наявні опади дощу, то кожен 1 мм опадів зменшує радіус евакуації на 5 метрів.

На основі вивченого матеріалу під час курсу програмування самостійно розробити форму та обчислення даних симуляції. (Додати перевірку коректності введених даних)

Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

  1. Підведення підсумків уроку

Бесіда за питаннями (Слайд 30)

  1. Які бувають алгоритми?

2.Які бувають розгалужені алгоритми?

  1. Які бувають цикли?
  2. Трасування - це…
  3. Кон’юкція - це…
  4. Заперечення - це…

Домашнє завдання

Слайд 31. Повторити вивчений матеріал

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні