Каталог матеріалів

Урок №57 для 8 класу з інформатики за Lazarus - Цикл з передумовою. Співвідношення типів даних та елементів для введення даних, зчитування даних з елементів введення

«___»__________ 20___ року

Урок №57. Цикл з передумовою. Співвідношення типів даних та елементів для введення даних, зчитування даних з елементів введення

Мета: познайомити з циклами з передумовою, співвідношенням типів даних елементів для введення даних; розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки; виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Тип уроку: засвоєння нових знань; формування вмінь і навичок;

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: Lazarus

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Привітання з класом
  • Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Повторення раніше вивченого матеріалу (Слайд3)

  • Чи можуть команди тіла циклу з лічильником виконуватися тільки один раз? Поясніть свою відповідь. Наведіть приклад.
  • Чи можуть команди тіла циклу з лічильником не виконуватись жодного разу? Поясніть свою відповідь. Наведіть приклад.
  • Чи може виконання циклу з лічильником ніколи не закінчитися? Поясніть свою відповідь. Наведіть приклад
  1. Вивчення нового матеріалу

Демонстрація навчальних слайдів. Розповідь вчителя.

  • Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

  1. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок
  • Практичне завдання (Слайд20)
  1. Підведення підсумків уроку

Бесіда за питаннями (Слайд21)

  • Який вигляд має блок-схема циклу з передумовою? Поясніть виконання цього циклу.
  • Чи можуть команди тіла циклу з передумовою не виконуватись жодного разу? Поясніть свою відповідь. Наведіть приклади.
  • Чи може виконання циклу з передумовою ніколи не закінчитися? Поясніть свою відповідь. Наведіть приклади.

Домашнє завдання

Опрацювати параграф 6.7 та виконати завдання №4

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні