Каталог матеріалів

Урок №52 для 8 класу з хімії за О. Ярошенко - Амфотерні оксиди і гідроксиди та їхні хімічні властивості.

« »__________20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплекту «Хімія 8 клас О.Г. Ярошенко (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №52. Амфотерні оксиди і гідроксиди та їхні хімічні властивості.

Мета: сформувати поняття про амфотерність; повторити й поглибити знання про характерні властивості основ і кислот; сформувати навички складання рівнянь хімічних реакцій за участю амфотерних сполук; показати умовність розподілу гідроксидів на кислоти й основи; розвивати вміння логічно мислити, висловлювати гіпотези, спостерігати та робити висновки.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-3. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4-5. Бесіда з учнями.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 6. Світ, що нас оточує, наповнений хімією. І чим більше ви занурюєтесь у цей дивовижний світ, тим дивовижні факти ви пізнаєте. Хімія служила і служить людині, тісно пов’язана з іншими науками, знаходить порядок у хаосі, що нас оточує. Ви повинні засвоїти не тільки основи знань хімії, а й уміти застосовувати набуті знання на практиці.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 7. Пригадайте.

Слайд 8. Поняття про амфотерність.

Слайд 9. Амфотерні сполуки.

Слайд 10-11. Амфотерні оксиди, гідроксиди і солі, що ними утворені.

Слайд 12. Чим пояснити явище амфотерності?

Слайд 13-14. Кислотні властивості амфотерних гідроксидів (при спалюванні).

Слайд 15. Як скласти формулу продукту реакції.

Слайд 16. Перегляд відео.

Слайд 17. Фізичні властивості амфотерних гідроксидів.

Слайд 18. Основні властивості.

Слайд 19. Попрацюйте групами.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 20-22. Робота в зошиті.

Слайд 23. Гімнастика для очей.

Слайд 24-28. Робота в зошиті.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 29. Робота з підручником.

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні