Каталог матеріалів

Урок №49 для 8 класу з хімії за О. Ярошенко - Взаємодія оксидів з водою, дія на індикатори утворених продуктів.

« »__________20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплекту «Хімія 8 клас О.Г. Ярошенко (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №49. Взаємодія оксидів з водою, дія на індикатори утворених продуктів.

Мета: поглибити знання учнів про оксиди, ознайомити учнів з хімічними властивостями води, а саме із взаємодією з оксидами; дати поняття про кислоти, основи та індикатори; розвивати вміння писати рівняння реакцій, аналізувати хімічні процеси; звернути увагу на техніку безпеки під час виконання лабораторних дослідів; удосконалювати практичні навички роботи з хімічними речовинами й лабораторним обладнанням; виховувати допитливість, екологічну культуру.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-3. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Бесіда з учнями.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 5. Вода − сама звична і проста речовина на планеті Земля. Щорічно 22.03 світ відзначає день водних ресурсів. Це маловідоме свято було встановлено Генеральною Асамблеєю ООН для того, щоб нагадати всім людям про важливість цієї речовини. Здається, що нічого нового ми вже не дізнаємося про воду, проте вона таїть в собі ще мільйони загадок, вчені кожен день відкривають цікаві і невідомі факти про неї.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6-7. Взаємодія оксидів з водою.

 Слайд 8. Взаємодія кислот з оксидами. Основні оксиди.

Слайд 9. Реакції обміну.

Слайд 10. Перегляд відео.

Слайд 11. Взаємодія основних і кислотних оксидів між собою.

Слайд 12. Створи свій конспект.

Слайд 13-14. Робота в групах.

Слайд 15. Перегляд відео.

Слайд 16. Завдання «Знайди пару».

Слайд 17. Перегляд відео.

Слайд 18-22. Робота в зошиті.

Слайд 23. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 24. Закінчіть рівняння можливих реакцій.

Слайд 25. Напишіть формули гідроксидів, що відповідають оксидам.

Слайд 26. Робота в групах.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 27. Висновок.

Слайд 28. Перевір свої знання.

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні