Каталог матеріалів

Урок №39 для 8 класу з хімії за О. Ярошенко - Робочий семінар №6. Розрахунки за хімічними формулами.

« »__________20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплекту «Хімія 8 клас О.Г. Ярошенко (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №39. Робочий семінар №6. Розрахунки за хімічними формулами.

Мета: структурувати знання про кількість речовини, молярну масу, молярний об’єм; покращувати навички обчислень за хімічними формулами; підготувати учнів до контрольної роботи з теми «Кількість речовини. Розрахунки за хімічними формулами». Розвивати логічне мислення, пізнавальний інтерес. Виховувати допитливу особистість, взаємодопомогу та уміння роботи в колективі.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-3. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд 4. Організація класу. Метод «Пазл».

Слайд 5. Правила роботи в групі.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 6. Мозковий штурм.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 7. Відносну густину газів потрібно знати, щоб правильно використовувати газуваті речовини в практичній діяльності, на виробництві й у побуті. Яким газом заповнити повітряну кулю, щоб вона здійнялася в повітря й полинула в небесну височінь? Чому в Собачій печері, що поблизу Неаполя (Італія), у якій безперервно виділяється вуглекислий газ, люди можуть перебувати, а собаки гинуть? Як хімік має розташувати посудину для збирання кисню витісненням повітря - отвором догори чи донизу? Як правильно «перелити» водень або вуглекислий газ з одного хімічного стакана до іншого? На ці та багато інших запитань ви зможете відповісти самостійно після вивчення даної теми.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 8. З історії розвитку хімії.

Слайд 9. Повторення вивченого.

Слайд 10. Густина.

Слайд 11. Закон Авогадро.

Слайд 12. Відносна густина.

Слайд 13. Пригадай.

Слайд 14. Робота з підручником.

Слайд 15. Online завдання.

Слайд 16. Запитання та завдання для усного виконання в групі.

Слайд 17-19. Пізнавальні завдання для письмового виконання в групі.

Слайд 20. Гімнастика для очей.

Слайд 21. Пізнавальні завдання для письмового виконання в групі.

Слайд 22. Перегляд відео.

Слайд 23. Розв’язування задач.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 24. Робота з таблицею.

Слайд 25. Задачі для закріплення.

Слайд 26. Висновки.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 27. Підсумки групової роботи.

Слайд 28. Домашній експеримент.

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні