Каталог матеріалів

Урок №26 для 8 класу з хімії за О. Ярошенко - Ступінь окиснення та його визначення за хімічною формулою.

« »__________20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплекту «Хімія 8 клас О.Г. Ярошенко (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №26. Ступінь окиснення та його визначення за хімічною формулою.

Мета: ввести поняття ступеня окиснення; поглибити поняття валентності; виробити навички розрахунку ступеня окиснення в складних речовинах; виявити подібність і відмінність валентності та ступеня окиснення; сформувати вміння складання хімічних формул за відомим значенням ступенів окиснення елементів. Розвивати логічне мислення та усне мовлення, вміння поєднувати теорію з практикою. Виховувати любов до предмету.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-3. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Наука не стоїть на місці, а весь час розвивається. Учені відкривають нові закони, обґрунтовують теорії, формулюють нові поняття. Через сторіччя після введення англійським хіміком Е. Франклендом поняття валентності, Дж. Кемпбел увів поняття ступеня окиснення. Нині воно є уживанішим, ніж валентність, бо, на відміну від неї, вказує також полярність хімічних зв'язків у речовині.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 5. У йонних сполуках немає спільних пар електронів, тому для цих речовин поняття про валентність не можна використовувати. Для всіх сполук, незалежно від виду хімічних зв’язків, застосовується більш універсальне поняття − ступінь окиснення. З ним ми сьогодні познайомимося.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6. Формування поняття «ступінь окиснення».

 Слайд 7. Ступінь окиснення в бінарних сполуках.

Слайд 8. Робота з рядом електронегативності хімічних елементів.

Слайд 9. Поняття про ступінь окиснення.

Слайд 10. Позначення ступенів окиснення.

Слайд 11. Порівняння валентності та ступеня окиснення.

Слайд 12-13. Визначення ступенів окиснення.

Слайд 14-15. Робота з періодичною системою.

Слайд 16. Ступінь окиснення і валентність.

Слайд 17. Складання формул сполук за ступенем окиснення елементів.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 18. Робота в групах.

Слайд 19-20. Робота в зошиті.

Слайд 21. Гімнастика для очей.

Слайд 22-23. Робота в зошиті.

Слайд 24. Виконання вправ.

Слайд 25. Вправа «Лови помилку».

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 26. Робота з підручником.

Слайд 27. Бесіда з учнями.

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні