Каталог матеріалів

Урок №19 для 8 класу з хімії за О. Ярошенко - Значення періодичного закону.

« »__________20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплекту «Хімія 8 клас О.Г. Ярошенко (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №19. Значення періодичного закону.

Мета: усвідомити суть відкриття періодичного закону як фундаменту для природної класифікації хімічних елементів та значення його для розвитку хімії як науки й суміжних з нею наук; розкрити узагальнююче та прогностичне значення періодичного закону і періодичної системи елементів Д.І Менделєєва для розвитку науки та виробництва; ознайомити учнів з етапами життя та наукової діяльності Д.І.Менделєєва. Продовжити формувати матеріалістичний світогляд учнів; забезпечити розвиток розумових здібностей учнів і їх уміння користуватися логічними прийомами мислення. Виховувати наполегливість, акуратність, увагу.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-3. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4-5. Бесіда з учнями.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 6. Подивіться на годинник. Якби ми його розібрали, а потім зібрали, він запрацював би? Що треба для цього зробити?

Ось і таблиця Менделєєва – це також система з певними закономірностями. Вони складаються з деталей, що пов’язані між собою. Ці взаємозв’язки ми і будемо встановлювати.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 7. Відкриття періодичного закону.

Слайд 8. Періодична система хімічних елементів: коротка форма.

Слайд 9. Періодична система хімічних елементів: довга форма.

Слайд 10. Поміркуйте.

Слайд 11-13. Значення періодичного закону.

Слайд 14. Дмитро Іванович сам передбачив існування 11 елементів і на основі взаємозв'язку між розміщенням елементів у періодичній системі та їхніми властивостями орієнтовно встановив їх атомну масу, спрогнозував основні властивості. Частина цих елементів була відкрита за життя вченого, наприклад Скандій, Галій, Германій, інші − значно пізніше.

Слайд 15. Відкриття невідомих елементів.

Слайд 16. Передумови відкриття періодичної системи.

Слайд 17-18. Формулюємо висновки.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 19. Майбутнє періодичного закону.

Слайд 20. Періодичний закон − основний закон природи.

Слайд 21. Періодичний закон як основа сучасного природознавства.

 Слайд 22. Інша діяльність Д.І. Менделєєва.

Слайд 23. Захоплення Д.І. Менделєєва.

Слайд 24. Відгуки про Д.І.Менделєєва.

Слайд 25. Гімнастика для очей.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 26. Робота з підручником.

Слайд 27. Бесіда з учнями.

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні