Каталог матеріалів

Урок №69 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розпізнаю дієслова

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 69. Розпізнаю дієслова

Мета: вчити розпізнавати дієслова в реченні і тексті; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Валіза».

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 7.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 8-9.  Вправа 1. Постав питання до поданих слів. Визнач, до якої частини мови вони належать. Перевір себе за правило

Слайд 10-11.  Вправа 2. Прочитай слова, пов’язані з країною, якою віртуально подорожував Щебетунчик. Чи здогадуєшся, як називається ця країна? Чи зрозуміле тобі значення цих слів?

Слайд 12-14.  Вправа 3. До якої частини мови належать слова з попереднього завдання? Поєднай їх із відповідними дієсловами з першого завдання. Запиши утворені сполучення слів. Із трьома з них склади й запиши речення. Зроби висновок, з якою частиною мови пов’язуються дієслова в мовленні.

Слайд 15-17. Вправа 4. Прочитай інформацію Щебетунчика про країну, якою він подорожував. Спиши текст, уставивши пропущені орфограми. Підкресли дієслова.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Слайд 19. Інформація про Японію.

Слайд 20-21. Вправа 5. Прочитай вірш про рослинний символ Японії. Чи доводилося тобі чути про цю рослину? Чи росте вона в Україні? Спиши вірш і підкресли дієслова.

Слайд 22. Вправа 6. Чи знаєш ти, як називаються такі вірші? Прочитай про них.

Слайд 23-24. Вправа 7. Пригадай рослинні символи України. Склади сенкан про один із них і запиши.

Слайд 25. Вправа 8. Прочитай імена японських школярів. Визнач, яке з них належить хлопчикові, а яке — дівчинці, якщо відомо, що ім’я хлопчика закінчується на голосний звук.

Слайд 26. Вправа 9. Прочитай, як звучать японські ввічливі слова. Чи доводилося тобі чути їх раніше?

ІІІ. Заключна частина.

  1. Підсумок.
  2. Рефлексія.

Слайд 27. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 28. Рухлива вправа.

  1. Домашнє завдання.

Слайд 29-32. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні