Каталог матеріалів

Урок №36 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Досліджую закінчення іменників жіночого роду в орудному відмінку однини

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 36. Досліджую закінчення іменників жіночого роду в орудному відмінку однини

Мета: узагальнити знання про іменники; вчити правильно писати закінчення іменників жіночого роду в орудному відмінку однини; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3-6. Вправа «Вітання».

Слайд 7. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 9-10.  Вправа «Словникові слова».

Слайд 11.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 12-13.  Вправа 1. Допоможи Читалочці правильно написати закінчення у виділених словах. Для цього скористайся таблицею.

Слайд 14.  Проведи дослідження.

Слайд 15.  ПРАВИЛО

Слайд 16.  Вправа 2. Спиши речення з першого завдання, додавши пропущені закінчення у словах.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18-20. Вправа 3. Запиши цікаву інформацію про Італію. Встав пропущені закінчення у словах.

Слайд 21-22. Вправа 4. Читалочка познайомилася з італійськими дітьми. Прочитай їхні імена. Постав ім’я дівчинки у формі орудного відмінка, склади з ним речення і запиши.

Слайд 22-23. Вправа 5. Від італійських друзів Читалочка почула ввічливі слова. Прочитай, як вони звучать. Чи доводилося тобі чути їх раніше?

Слайд 24. Вправа 6. Розглянь світлину. Чи відома тобі ця споруда? Як ти гадаєш, скільки їй років?

Слайд 25-27. Вправа 7. Прочитай текст, щоб переконатися, чи правильно ти думаєш. Спиши виділену частину, розкривши дужки.

Слайд 28-29. Вправа 7. Прочитай текст, щоб переконатися, чи правильно ти думаєш. Спиши виділену частину, розкривши дужки.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 30. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 31. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 32-35. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні