Каталог матеріалів

Урок №3 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Урок №2 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Правильно пишу слова з ненаголошеними звуками [е], [и] в коренях

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 3. Правильно пишу слова з ненаголошеними звуками [е], [и] в корені

Мета: вчити правильно писати слова з ненаголошеними звуками [е], [и] в коренях слів; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Психологічна настанова на урок. Вправа «До успіху».

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 6-7.  Вправа «Словникові слова». Запиши слово. Виконай звуко-буквений аналіз. Склади й запиши з цим словом речення.

Слайд 8.  Гімнастика для очей..

ІІ. Основна частина.

Слайд 9-10.  Вправа 1. Прочитай слова, які однаково звучать і мають однакові значення в українській і польській мовах. Випиши слова з орфограмами. Підкресли орфограми.

Слайд 11.  Вправа 2. Пригадай і поясни, як перевірити написання виписаних слів. Зістав свої міркування з правилом.

Слайд 12-14.  Вправа 3. Допоможи Читалочці записати подані слова у дві колонки, вставивши пропущені букви. До слів другої колонки добери і запиши перевірні слова.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16-17. Вправа 4. Ґаджик познайомився з польськими школярами. Прочитай як їх звати. Чи є в українській мові подібні імена? Склади й запиши речення з іменем, у якому є орфограма «Ненаголошені [е], [и] в корені».

Слайд 18-19. Вправа 5. Спілкуючись з новими друзями, Ґаджик вивчив кілька польських висловів. Прочитай, як вони звучать. Чи здогадуєшся, що вони означають? Перевір себе за словником.

Слайд 20-21. Вправа 6. Прочитай і спиши речення, замінивши польські слова українськими. Підкресли звертання.

Слайд 22-23. Вправа 7. Прочитай вірш. З якою метою він написаний? Випиши виділені слова. Побудуй їх звукові схеми.

Слайд 24-25. Вправа 8. Уяви, що ти віртуально знайомишся з іноземними школярами і школярками. Напиши для них інформацію про себе (3–4 речення).

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 26. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 27. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 28-31. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні