Каталог матеріалів

Урок №1-2 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Ознайомлення з метою і завданнями уроків української мови в 4 класі, підручником з української мови

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 1-2.  Знайомство з підручником. Державні символи України. Пригадую, що я знаю про звуки і букви

Мета: удосконалювати навички письма, пригадати правила оформлення речень; удосконалювати вміння складати усні висловлювання за ілюстраціями, розвивати мовлення учнів; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою; виховувати уважність, старанність, інтерес до навчання.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3-5. Психологічна настанова на урок. Вправа «Самоналаштування».

Слайд 6-7. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Знайомство з підручником. Бесіда.

Слайд 9. Знайомство з підручником. Бесіда. Форзаци.

Слайд 10. Авторки підручника – Пономарьова Катерина Іванівна і

Гайова Любов Андріївна.

Слайд 11. Знайомство з підручником. Бесіда. Умовні позначення.

Слайд 12. Знайомство з підручником. Бесіда. Зміст.

Слайд 13. Державні символи України. Звучання гімну.

Слайд 14.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 15-16.  Вправа «Словникові слова». Запиши слово. Виконай звуко-буквений аналіз. Склади й запиши з цим словом речення.

Слайд 17.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 18.  Вправа 1. Прочитай з однокласниками/однокласницями розмову друзів у ролях. Розкажіть, як ви провели канікули.

Слайд 19-20.  Вправа 2. Випиши з розмови друзів питальні речення. Запиши відповіді на них. Підкресли слова, у яких кількість звуків і букв неоднакова.

Слайд 21-22.  Вправа 3. Друзі здійснювали влітку віртуальні подорожі. Поясни, як розумієш значення вислову віртуальна подорож. Перевір себе за словником.

Слайд 23-25. Вправа 4. Дізнайся і запиши, де віртуально побував Ґаджик. Для цього побудуй звукові схеми поданих назв країн і визнач, яка з них має таку: . Знайди цю країну на карті.

Слайд 26-28. Вправа 5. Прочитай повідомлення Ґаджика про Польщу. Що нового для тебе є в цьому тексті? Випиши в колонку виділені слова. Побудуй їх звукові схеми. Визнач, скільки складів, букв і звуків у кожному з цих слів, і запиши.

Слайд 29. Фізкультхвилинка.

Слайд 30-31. Вправа 6. Пригадайте легенду про заснування і походження назви столиці України. Скористайтеся словами з довідки. Запиши ці слова. Підкресли букви, які позначають дзвінкі приголосні звуки.

Слайд 32-33. Вправа 7. Ґаджикові цікаво, чи доводилось тобі подорожувати віртуально. А може, ти хочеш здійснити таку подорож? Куди саме? Напиши про це текст (3–4 речення).

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 34. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 35. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 36-38. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні