№055-56 - Суфікс. Леонід Глібов «Ґава і лисиця». Читання в особах
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
Нова українська школа - https://vsimpptx.com
«____»___________.20___ року
Конспект уроку української мови (читання, письмо) з використанням навчально-методичного комплекту «Українська мова». Большакова І.О., Пристінська М.С.
Урок №55-56.
Суфікс. Леонід Глібов «Ґава і лисиця». Читання в особах. Розвиток мовлення.
Мета: поглибити знання учнів про будову слова; ознайомити з морфологічною частиною слова – суфіксом; формувати вміння впізнавати суфікси в усній і писемній мові та влучно їх добирати відповідно до мовленнєвих ситуацій;
розвивати критичне мислення, уміння спостерігати , аналізувати , висловлювати свої думки, соціальну та комунікативну компетентності, уміння співпрацювати в групах; збагачувати словниковий запас учнів;
виховувати любов до природи.
Обладнання: мультимедійний комплект, конструктор LEGO.
Хід уроку
- ОК (організація класу)
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 2. Організація класу.
Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.
Слайд 4. Каліграфічна хвилинка.
Слайд 5. Порівняй слова в кожному стовпчику.
Слайд 6. Слово про слово.
Слайд 7. Правило.
Слайд 8-9. Як визначити суфікс у слові?
Слайд 10-11. Робота за підручником.
Слайд 12. Рухлива вправа.
Слайд 13. Проблемне питання.
Слайд 14. Прочитай. Перекажи в парі.
Слайд 15-18. Байка. Тема і головна думка. Мораль. Характеристика персонажів.
Слайд 19-20. Бесіда.
Слайд 21. Діаграма Венна.
Слайд 22. Фізкультхвилинка.
Слайд 23-24. Перекажи стисло байку Леоніда Глібова своїми словами.
Слайд 25-26. Утвори нові слова за допомогою суфікса -ен-.
Слайд 27. Запиши слова у відповідні стовпчики. Познач суфікси.
Слайд 28. Закресли слова, які утворено неправильно. Поясни чому.
Слайд 29. Утвори нові слова за допомогою –ечк-, -ик-.
Слайд 30. Домашнє завдання.
- ЗВ (закріплення вивченого)
- Підсумок
- Рефлексія
