№024 - Чергування голосних у коренях слів. Складання речень
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
Нова українська школа - https://vsimpptx.com
«____»___________.20___ року
Конспект уроку української мови (читання, письмо) з використанням навчально-методичного комплекту «Українська мова». Большакова І.О., Пристінська М.С.
Урок №24.
Чергування голосних у корені слова.
Мета: формувати уявлення учнів про те, що в одному й тому самому корені голосні звуки можуть змінюватися (чергуватися) при змінюванні слів або добиранні споріднених; розвивати вміння зіставляти, узагальнювати; розвивати зв’язне мовлення; виховувати доброзичливість.
Обладнання: мультимедійний комплект, конструктор LEGO.
Хід уроку
- ОК (організація класу)
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 2. Організація класу. Вправа «Формула успіху» з цеглинками Лего.
Слайд 3-4. Словникова робота. Гра “Збери склади”.
Слайд 5. Проблемні питання.
Слайд 6. Каліграфічна хвилинка.
Слайд 7-8. Визнач, приклади якого чергування голосних є в кожному стовпчику: [і] – [o] чи [і] – [ e].
Слайд 9. Рухлива вправа.
Слад 10. Заапиши слова парами.
Слайд 11. Добери до поданих слів споріднені так, щоб відбувалося чергування [о] – [і].
Слайд 12. Запиши слова парами.
Слайд 13. Фізкультхвилинка.
Слайд 14. Доповни чумацькі мішки словами, у яких відбулося чергування.
Слайд 15. Утвори пари слів.
Слайд 16. Спиши, змінюючи слова в дужках.
Слайд 17-18. Робота в парах.
Слайд 19. Домашнє завдання.
- ЗВ (закріплення вивченого)
- Підсумок
- Рефлексія
