№070 - Змінюю прикметники за родами
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
Нова українська школа - https://vsimpptx.com
«____»___________20___ року
Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).
Урок № 70.
Змінюю прикметники за родами
Мета: поглибити знання про прикметники, вчити змінювати прикметники за родами, визначати рід прикметника у сполученні з іменником, виконувати завдання за зразком; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
І. Вступна частина.
Слайд 2. Емоційне налаштування.
Слайд 3. Повідомлення теми уроку.
Слайд 4. Бліц-опитування. Продовж речення.
Слайд 5. Хвилинка каліграфії.
Слайд 6. Гімнастика для очей.
ІІ. Основна частина.
Слайд 7-8. Вправа 1. Спиши сполучення слів. Познач закінчення в прикметниках.
Слайд 9. Вправа 1. Проведи дослідження.
Слайд 10. Прочитай і запам'ятай!
Слайд 11-13. Вправа 2. Прочитай інформацію Ґаджика. Випиши з виділених речень сполучення іменників з прикметниками. Познач рід прикметників.
Слайд 14-16. Вправа 3. Спиши сполучення слів, вставляючи пропущені закінчення. Склади речення з одним зі сполучень слів і запиши. Розбери за будовою виділений прикметник.
Слайд 17. Фізкультхвилинка.
Слайд 18-19. Вправа 4. Прочитай і спиши текст. Підкресли прикметники разом з іменниками, з якими вони зв’язані.
Слайд 20-21. Вправа 5. Постав підкреслені сполучення слів у формі однини й запиши. Познач рід кожного прикметника.
Слайд 22-23. Вправа 6. Чи хотілося б тобі побувати в такому місті, як Вилкове? Чому? Напиши про це текст (3–4 речення).
ІІІ. Заключна частина.
- Підсумок.
- Рефлексія.
Слайд 24. Рефлексія «Загадкові листи».
Слайд 25. Рухлива вправа.
- Домашнє завдання.
Слайд 26-28. Пояснення домашнього завдання.
