№028 - Спостерігаю за чергуванням голосних у коренях слів. Написання розповіді про своє бажання з поясненням власної думки

Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 28.  

Спостерігаю за чергуванням  голосних у коренях слів

 

Мета: вчити спостерігати за чергуванням голосних у корені слів; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови,  до традицій своєї країни.

 

Обладнання:  мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 4. Хвилинка каліграфії.

Слайд 5-6. Вправа «Словникові слова». Склади й запиши речення зі словом директор.

Слайд 7. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 8-9. Вправа 1. Склади слово з поданих пазлів і запиши. Чи знаєш ти, що воно називає?

 Слайд 10-11. Вправа 2. Прочитай речення. Поясни, що нового ти дізнався/ дізналася про значення слова Буковель. Разом з однокласниками/однокласницями дайте відповіді на запитання Щебетунчика.

 Слайд 12. Вправа 3. Випиши спільнокореневі слова з речення про Буковель. Познач у них корінь.

Слайд 13. Вправа 1. Проведи дослідження.

Слайд 14. Перевір себе за правилом.

Слайд 15-16. Вправа 4. Зміни слова так, щоб вони називали один предмет. Запиши утворені пари слів. Познач у них корінь. Підкресли букви,  які  позначають  звуки,  що чергуються  в  корені.

Слайд 17-18. Вправа 5. Спиши речення, розкривши дужки. Познач корінь у змінених словах. Підкресли в коренях букви, які позначають звуки, що чергуються.

Слайд 19. Фізкультхвилинка.

 Слайд 20. Вправа 6. Прочитай повідомлення Родзинки. Придумай йому заголовок. Що нового ти з нього дізнався/дізналася?

Слайд 21-22. Вправа 7. У яку пору року тобі хотілося б побувати на Буковелі? Поясни чому. Напиши про це текст (3–4 речення).

ІІІ. Заключна частина.

  1. Підсумок.
  2. Рефлексія.

Слайд 23. Вправа «Мікрофон».

Слайд 24. Рухлива вправа.

  1. Домашнє завдання.

     Слайд 25-27. Пояснення домашнього завдання. Вправа 8. Утвори спільнокореневі слова за зразком і запиши. Познач корінь у кожному слові. Підкресли букви, які позначають звуки, що чергуються в корені. Склади й запиши речення зі словом, у якому всі приголосні звуки м’які.

 

 

 

 



Натисніть тут для завантаження

Manager
Цупа Василь
Відповім на Ваші запитання