№091 - Додаємо і віднімаємо трицифрові числа на основі нумерації
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«____»___________20___ року
Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).
Урок № 91.
Додаємо і віднімаємо трицифрові числа на основі нумерації
Мета: формувати уявлення про числа в межах 1000; удосконалювати навички табличного множення та ділення; актуалізувати вміння визначати розрядний склад числа, записувати трицифрові числа, лічити в межах 100, визначати місце числа у натуральному ряді, розуміння способу утворення двоцифрових чисел із попереднього, наступного, з одиниць різних розрядів, способу подання двоцифрового числа у вигляді суми розрядних доданків, перенесення способу дії на трицифрові числа; формувати вміння подавати трицифрові числа у вигляді суми розрядних доданків, замінювати суму розрядних доданків трицифровим числом; формувати розуміння прийому додавання і віднімання круглих трицифрових чисел способом укрупнення розрядних одиниць; удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі на знаходження суми двох часток; досліджувати вплив зміни шуканого на розв’язування задачі; узагальнити план розв’язування задач, обернених до задач на знаходження суми двох часток.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
- ОК (організація класу)
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 4. Усна лічба. Завдання 16. «Працюю самостійно» №3, с. 6.
Слайд 5-6. Усне опитування.
Слайд 7. Завдання 1. Попрацюй з математичними матеріалами.
Слайд 8. Рухлива вправа для очей.
Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.
Слайд 11-12. Завдання 1. Розв’яжи задачу. Зміни запитання так, щоб останньою була дія віднімання; щоб останньою була дія ділення. Як ці зміни вплинуть на розв’язання? Доповни записи.
Слайд 13-14. Завдання 1. Розв’яжи задачу. Зміни запитання так, щоб останньою була дія віднімання; щоб останньою була дія ділення. Як ці зміни вплинуть на розв’язання? Доповни записи.
Слайд 15-16. Завдання 1. Розв’яжи задачу. Зміни запитання так, щоб останньою була дія віднімання; щоб останньою була дія ділення. Як ці зміни вплинуть на розв’язання? Доповни записи.
Слайд 17-20. Завдання 1. Склади та розв’яжи обернену задачу до даної: 36, 9, 32, ?, 12. Як зміна шуканого вплине на розв’язання?
Слайд 21. Фізкультхвилинка.
Слайд 22-24. Завдання 2. Знайди значення сум і різниць.
Слайд 25-26. Завдання 3. Знайди значення виразів. Запиши результати.
Слайд 27. Рухлива вправа.
Слайд 28. Завдання 2. Полічи від 538 до 558; від 803 до 789; від 678 до 702.
Слайд 29. Завдання 3. Наведи різні способи утворення чисел 567; 890; 400; 279. Запиши відповідні рівності.
Слайд 30. Завдання 3. Заміни числа 856; 409; 770; 993 сумою розрядних доданків.
Слайд 31. Завдання 4. Заміни кожну суму числом.
Слайд 32. Завдання 5. Згадай, як пов’язані арифметичні дії додавання і віднімання. Склади відповідні рівності на віднімання.
Слайд 33. Завдання 6. Виконай додавання і віднімання, скориставшись підказками.
Слайд 34-35. Завдання 7. Обери короткий запис до задачі 1, розв’яжи задачу 1.
Слайд 36-37. Завдання 7. Поясни короткий запис задачі 2. Зістав задачі 1 і 2. Що змінилось? Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2.
Слайд 38-39. Завдання 7. Який зв’язок між задачами 1 і 2? Склади ще одну обернену задачу, у якій шуканим буде число 9.
Слайд 40-42. Завдання 8. Розв’яжи задачу. Склади і розв’яжи обернену задачу, у якій шуканим буде число 8; число 7.
Слайд 43. Рухлива вправа.
- ЗВ (закріплення вивченого)
- Підсумок
- Рефлексія
Слайд 44. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 45. Пояснення завдань домашньої роботи.
