№053 - Знаходимо частину від цілого
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«____»___________20___ року
Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).
Урок № 53. Знаходимо частину від цілого
Мета: формувати уявлення про дроби із чисельником 1; удосконалювати обчислювальні навички табличного множення та ділення; актуалізувати спосіб практичного одержання частин, запис числа, що відповідає заштрихованій частині фігури на рисунку; вчити досліджувати залежність між величиною однієї частини і кількістю рівних частин у цілому; формувати вміння порівнювати частини на основі наочності; вдосконалювати навички заміни складеного іменованого числа простим, простого — складеним, вміння розв’язувати задачі на конкретний зміст дії множення (таблична форма короткого запису), складати й розв’язувати взаємно обернені задачі; формувати вміння розв’язувати прості та ускладнені рівняння.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
- ОК (організація класу)
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 2-4. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 5. Усна лічба. Завдання 1. Обчисли.
Слайд 6-7. Математичний диктант.
Слайд 8. Рухлива вправа для очей.
Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.
Слайд 11. Завдання 2. Зафарбуй зазначену частину кожної фігури. Величина якої частини найбільша? Досліди залежність величини частини від кількості рівних частин у цілому.
Слайд 12. Запам'ятай!
Слайд 13. Завдання 3. Федір накреслив відрізок завдовжки 12 см, розділив його на чотири рівні частини та виділив одну з них. Зроби те саме. Яку частину відрізка виділено? Знайди вимірюванням довжину виділеної частини. Якою арифметичною дією можна дізнатися про довжину чверті відрізка? Чому?
Слайд 14. Запам'ятай!
Слайд 15-16. Завдання 4. Знайди величину частини від цілого, показавши величину цілого і його частину на відрізку:
Слайд 17. Фізкультхвилинка.
Слайд 18. Завдання 6. Розв’яжи задачу, користуючись підказками.
Слайд 19. Завдання 7. Накресли два прямокутники зі сторонами 6 і 2 см. Зафарбуй: ; та цих прямокутників. Порівняй частини цілих прямокутників.
Слайд 20. Рухлива вправа.
Слайд 21-22. Завдання 1. На кожному рисунку подано частину цілого. Віднови ціле.
Слайд 23-24. Завдання 2. Прокоментуй схеми до задач. Розв'яжи задачу 2.
Слайд 25. Запам'ятай!
Слайд 26-27. Завдання 3. Знайди величину частини від цілого. Що є цілим? Яку частину слід знайти? Що позначає знаменник дробу? Чисельник дробу? Як знайти частину від цілого?
Слайд 28. Завдання 4. Розв'яжи задачу, скориставшись підказками.
Слайд 29-30. Завдання 5. Розв'яжи задачі.
Слайд 31-32. Завдання 6. Розв’яжи задачу.
Слайд 33-35. Завдання 5. За кожним текстом склади і розв'яжи рівняння.
Слайд 36. Рухлива вправа.
- ЗВ (закріплення вивченого)
- Підсумок
- Рефлексія
Слайд 37-38. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 39. Пояснення завдань домашньої роботи.
