Каталог матеріалів

Урок №51 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Порівнюємо частини цілого

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 51. Порівнюємо частини цілого

Мета: формувати уявлення про дроби із чисельником 1; удосконалювати обчислювальні навички табличного множення та ділення; актуалізувати спосіб практичного одержання частин, запис числа, що відповідає заштрихованій частині фігури на рисунку; вчити досліджувати залежність між величиною однієї частини і кількістю рівних частин у цілому; формувати вміння порівнювати частини на основі наочності; вдосконалювати навички заміни складеного іменованого числа простим, простого — складеним, вміння розв’язувати задачі на конкретний зміст дії множення (таблична форма короткого запису), складати й розв’язувати взаємно обернені задачі; формувати вміння розв’язувати прості та ускладнені рівняння.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-5. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 6-12.  Геометрична хвилинка. Розгляньте рисунок на с. 13 навчального зошита.

Слайд 13.  Усна лічба. Виконується за картками з друкованою основою.

Слайд 14-15.  Математичний диктант.

Слайд 16.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 17-18. Хвилинка каліграфії.

Слайд 19. Завдання 1. Зафарбуй зазначену частину цілого.

Слайд 20. Завдання 2. Запиши, яку частину кожної фігури зафарбовано. Прочитай кожний дріб. Назви чисельник; знаменник.

Слайд 21. Завдання 3. Визнач за малюнками, на скільки рівних частин поділено кожний торт. Запиши відповідні дроби та порівняй їх.

Слайд 22. Фізкультхвилинка.

Слайд 23. Завдання 4. Зафарбуй половину смужки; третину; чверть; п’яту частину. Порівняй відповідні дроби. Яка частина більша? Чому?

Слайд 24. Завдання 5. Прочитай дроби. Скориставшись малюнками до завдання 2, визнач, який дріб серед поданих найбільший; найменший. Запиши дроби від найбільшого до найменшого.

Слайд 25. Завдання 6. Заміни одні одиниці вимірювання величини іншими.

Слайд 26-27. Завдання 7. Доповни короткий запис задачі. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи обернені задачі.

Слайд 28-29. Завдання 8. Розв’яжи рівняння.

Слайд 30. Рухлива вправа.

Слайд 31. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 32. Завдання 2. Попрацюй із математичними матеріалами.

Слайд 33. Завдання 3. Обери рисунки, на яких проілюстровано частину цілого. 

Слайд 34. Завдання 4. Що спільне в рисунках? Запиши, яку частину кожної фігури зафарбовано. Прочитай кожний дріб. Назви чисельник, знаменник. Що можна сказати про знаменник найменшого дробу? Найбільшого дробу? Що цікаве можна помітити?

Слайд 35. Завдання 5. Накресли один під одним 4 прямокутники зі сторонами 12 і 1 см. Послідовно зафарбуй: ; ; ; . Користуючись одержаними рисунками, порівняй подані дроби попарно. Запиши дроби в порядку зростання.

Слайд 36. Завдання 6.

Слайд 37. Завдання 7.

Слайд 38. Завдання 8. Заміни одиниці вимірювання величини іншими одиницями.

Слайд 39-41. Завдання 9. Як доповнити короткий запис задачі? Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи обернені задачі.

Слайд 41-42. Завдання 10. Розв’яжи задачу.

Слайд 43. Рухлива вправа.

Слайд 44. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 44-45. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 46. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні