Каталог матеріалів

Урок №42 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Визначаємо час за годинником

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 42. Визначаємо час за годинником

Мета:  узагальнити й систематизувати знання учнів про час та його вимірювання; удосконалювати обчислювальні навички додавання й віднімання двоцифрових чисел із переходом через розряд; систематизувати знання про одиниці вимірювання часу, пов’язані з обертанням небесних тіл: рік, місяць, доба; ознайомити з новими одиницями вимірювання часу: хвилиною, секундою, із співвідношеннями між одиницями вимірювання часу; формувати навички вимірювання часу за годинником у межах повних годин, у годинах та хвилинах; ознайомити        із двома способами називання часу, якщо триває перша або друга половина доби, з римськими цифрами; формувати вміння розв’язувати ускладнені рівняння; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на конкретний зміст множення (таблична форма короткого запису), складати      й розв’язувати взаємно обернені задачі.

 Обладнання:  мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-4. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-6.  Математичний диктант. Запишіть вирази, знайдіть їх значення.

Слайд 7.  Усна лічба. Самостійна робота. Зошит «Працюю самостійно», с.30, завдання № 108. Знайди значення виразів. Запиши результати.

Слайд 8.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 11-13. Одиниці вимірювання часу.

Слайд 14. Завдання 1. Назви відомі тобі одиниці вимірювання часу. Розглянь співвідношення одиниць вимірювання часу.

Слайд 15. Завдання 2. Який прилад застосовують люди для вимірювання невеликих проміжків часу?

Слайд 16. Щоб визначити час за годинником необхідно.

Слайд 17. Завдання 2. Розглянь малюнки. Який проміжок часу проходить коротка — годинна — стрілка між двома сусідніми поділками циферблата годинника?

Слайд 18-19. Визначення часу.

Слайд 20. Завдання 2. Розглянь малюнки. Який проміжок часу проходить коротка — годинна — стрілка між двома сусідніми поділками циферблата годинника?

Слайд 21-22. Колективна робота. Зошит «Працюю самостійно», с.29. Завдання № 104.

Слайд 23-24. Колективна робота. Зошит «Працюю самостійно», с.29. Завдання № 105.

Слайд 25. Зошит «Працюю самостійно», с.29. Завдання № 106. Прочитай іменовані числа по-­іншому. Зроби записи.  

Слайд 26. Колективне виконання завдання. Арабські та римські цифри.

Слайд 27. Фізкультхвилинка.

Слайд 28-29. Удосконалення обчислювальних навичок. Колективне виконання завдання. Завдання. Розклади на множники числа.

Слайд 30-32. Формування вміння розв’язувати рівняння.  Виконання індивідуальних завдань біля дошки з подальшою колективною перевіркою. Завдання. Розв’яжи рівняння. Знайди суму коренів рівнянь.

Слайд 33-34. Удосконалення вміння розв’язувати задачі.  Самостійне виконання завдання. Розв’яжи задачу.

Слайд 35. Рухлива вправа.

Слайд 36. Завдання 1. Назви відомі тобі одиниці вимірювання часу з поданих. Які одиниці вимірювання часу ти поки не знаєш?

Слайд 37. Завдання 2. Який прилад використовують для визначення часу протягом доби? Скільки поділок на циферблаті годинника? За який час годинна стрілка проходить циферблат годинника повністю – робить повний оберт?

 Слайд 38. Визначення часу за годинником. Пам'ятка.

Слайд 39. Завдання 3. Визнач час за годинником, користуючись пам'яткою.

Слайд 40-41. Завдання 4. Скільки разів годинна стрілка проходить циферблат годинника за добу? Чому? Як при визначенні часу можна врахувати частину доби, що триває?

Слайд 42. Завдання 5. Чим відрізняються циферблати годинників на рисунку?

Слайд 43-47. Завдання 6. Розв'яжи рівняння.

Слайд 48. Рухлива вправа.

 Слайд 49-50. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 51. Пояснення завдань домашньої роботи. Підготовка до тематичної діагностувальної роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні