Каталог матеріалів

Урок №24 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Досліджуємо таблицю Піфагора

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 24. Досліджуємо таблицю Піфагора

Мета: формувати обчислювальні навички табличного множення та ділення; узагальнити особливості результатів таблиць множення 2, 3, 5, 9; закріпити способи відновлення результатів таблиць множення, закріпити обчислювальні навички табличного множення і ділення.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 3.  Усна лічба. Самостійна робота. Завдання № 53 зошит «Працюю самостійно», с.15. Вибери варіант і встав пропущені числа.

Слайд 4-7.  Усне опитування.

Слайд 8.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Завдання 1. У кожній таблиці множення є випадок, у якому обидва множники однакові. Згадай результати таких добутків.

Слайд 12. Завдання 2. Розглянь таблицю додавання. Прочитай числа в кожному стовпчику. Як змінюється перший доданок? Як це впливає на значення суми? Як ти вважаєш, чому деякі результати обведено рамкою? Чи є зв’язок між цими результатами і певною таблицею множення?

Слайд 13. Завдання 2. Розглянь таблицю множення. Прочитай результати множення на 2; 3; 4. Що цікаве можна помітити? Чому результати виділено однаковим кольором? Назви числа, які обведено блакитною рамкою. Чим вони цікаві?

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15. Завдання 3. Згадай закономірність у записі чисел, які є результатами з таблиці множення числа 5; чисел 9; 2; 3. Запиши їх у таблиці 1, у рядку і в стовпчику. Заповни решту випадків таблиці.

Слайд 16. Завдання 3. Як ти вважаєш, чому частину таблиці 2 закрито? Почни заповнювати ті рядки таблиці, результати яких тобі добре відомі. Ті результати, які ти пам’ятаєш погано, обведи у кружок.

Слайд 17. Завдання 4. Запиши найлегші для тебе випадки з таблиці множення. Поцікався, які рівності в інших учнів.

Слайд 18. Завдання 5. Підготуй 10 прямокутних аркушів з довжиною 16 см і шириною 8 см. Запиши на кожному аркуші по одному найскладнішому для тебе випадку з будь-якої таблиці множення. Розташуй аркуші вдома так, щоб часто їх бачити. Спробуй запам'ятати рівності. Залишай аркуші з рівностями, які ще не вдається згадувати без підказки.

Слайд 19-20. Диференційована робота. Зошит «Працюю самостійно», с. 15. Завдання 55. Розв'яжи задачу 1.

Слайд 21. Самостійна робота. Зошит «Працюю самостійно», с. 15. Завдання 56. Заповни таблицю.

Слайд 22. Фізкультхвилинка.

Слайд 23. Завдання 1. У кожній таблиці множення є випадок, у якому обидва множники однакові. Згадай результати таких добутків.

Слайд 24. Завдання 2. Розглянь таблицю додавання. У першому стовпчику записано перші доданки, а у верхньому ряді — другі доданки. На перетинах рядів і стовпчиків подано значення суми відповідних чисел. Як ти вважаєш, чому деякі результати обведено рамкою? Результатами якої таблиці множення є всі ці числа?

Слайд 25. Завдання 2. Розглянь таблицю множення. Її ще називають таблицею Піфагора. У першому стовпчику записано перші множники, а у верхньому ряді — другі множники. Прочитай результати множення чисел 2 і 2, 3 і 3, 4 і 4 ... . Прочитай результати множення числа 2; результати множення на 2.

Слайд 26. Завдання 3. Склади свою таблицю множення. У верхньому ряді та в першому стовпчику запиши числа від 1 до 9. По діагоналі запиши результати множення однакових чисел. Згадай закономірність у записі чисел, які є результатами в таблицях множення числа 2; числа 3; числа 5; числа 9.

Слайд 27. Завдання 4. Запиши найлегші для тебе випадки з таблиці множення. Поцікався, які рівності в інших учнів.

Слайд 28. Завдання 5. Підготуй 10 прямокутних аркушів з довжиною 16 см і шириною 8 см. Запиши на кожному аркуші по одному найскладнішому для тебе випадку з будь-якої таблиці множення. Розташуй аркуші вдома так, щоб часто їх бачити. Спробуй запам'ятати рівності. Залишай аркуші з рівностями, які ще не вдається згадувати без підказки.

Слайд 29-30. Завдання 6. Розв’яжи задачу про чудове спасіння ведмедика.

Слайд 31. Рухлива вправа

Слайд 32. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 33-34. Домашні тренувальні вправи. За бажанням підготувати вдома картки для відтворення результатів таблиць множення за малюнками в додатках.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні