№023 - Знайомимось із послідовним множенням і діленням

Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 23. Знайомимось із послідовним множенням і діленням

Мета: формувати обчислювальні навички табличного множення та ділення; закріпити знання табличних результатів множення і ділення; дослідити залежність значення добутку від зміни одного множника; познайомити з прийомом послідовного множення; узагальнити спосіб відтворення табличних результатів на підставі послідовного множення.       

 

 

 Обладнання:  мультимедійний комплект.

Хід уроку

  1. ОК (організація класу)
  2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
  3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
  4. ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 3-6.  Усне опитування. Робота за вкладкою 1.

Слайд 7.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9.  Усна лічба.

Слайд 10.  Усна лічба. Самостійна робота. Завдання № 51. Зошит «Працюю самостійно» № 1, с.14. Вибери варіант і встав пропущені числа.

Слайд 11-12. Хвилинка каліграфії

Слайд 13-14. Завдання 1. У кожному числовому ряді знайди зайві числа, закресли їх. Упорядкуй числа в порядку зростання. Яку закономірність можна помітити?

Слайд 15. Завдання 2. Подай числа у вигляді добутку двох множників —

розклади на множники.

Слайд 16. Завдання 3. Знайди значення добутків, замінивши множення додаванням.

Слайд 17-19. Завдання 4. Який компонент змінюється в рівностях? У скільки разів? Як це вплине на результат? Перевір це обчисленням.

Слайд 20. Завдання 4. Зістав спосіб знаходження другого добутку у стовпчику із відповідною рівністю. Як можна міркувати при відтворенні табличного результату? Доповни відповідні рівності справа.

Слайд 21. Фізкультхвилинка

Слайд 22. Завдання 5. Знайди значення сум частинами; значення добутків способом послідовного множення. У  чому ідея додавання частинами? У  чом у ідея способу послідовного множення?

 Слайд 23. Завдання 6. Що означає число а розділити на число b? Знайди значення часток і доведи, що одержаний результат правильний.

Слайд 24-25. Завдання 7. Розв’яжи задачу.

Слайд 26-27. Завдання 7. Зміни запитання задачі так, щоб останньою була дія віднімання.

Слайд 28. Рухлива вправа.

Слайд 29. Завдання 1. У кожному числовому ряді знайди «зайві» числа. Розташуй числа в порядку зростання. Яку закономірність можна помітити?

Слайд 30. Завдання 2. Подай числа у вигляді добутку двох множників (розклади числа на множники).

Слайд 31-32. Завдання 3. Знайди значення добутків, замінивши множення додаванням.

Слайд 33. Завдання 4. Поясни обчислення других добутків у стовпчиках. Скористайся схемами, поданими нижче. Як можна міркувати під час відтворення табличного результату?

Слайд 34. Завдання 5. Знайди значення сум частинами; значення добутків — використавши прийом послідовного множення. Коли зручно додавати частинами? Коли зручно скористатися прийомом послідовного множення?

Слайд 35. Завдання 6. Знайди значення часток і доведи, що одержаний результат є правильним.

Слайд 36-37. Завдання 7. Розв’яжи задачу.

Слайд 38-39. Завдання 7. Зміни запитання задачі так, щоб у її розв’язанні останньою була дія додавання. Розв’яжи задачу.

Слайд 40. Рухлива вправа

Слайд 41-42. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

  1. ЗВ (закріплення вивченого)
  2. Підсумок
  3. Рефлексія

Слайд 43. Домашні тренувальні вправи. 

 



Натисніть тут для завантаження

Manager
Цупа Василь
Відповім на Ваші запитання