Каталог матеріалів

Урок №19 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Узагальнюємо способи складання таблиць множення і ділення

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 19. Узагальнюємо способи складання таблиць множення і ділення

Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про арифметичні дії множення та ділення, узагальнити способи складання таблиць множення за сталим першим множником, способи знаходження попереднього і наступного результатів таблиці множення, способи відтворення табличних результатів на підставі переставного закону множення, на підставі групування; узагальнити способи складання таблиць ділення на підставі взаємозв’язку арифметичних дій множення та ділення.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4-5.  Узагальнення й систематизація вивченого. Усне опитування.  Робота з а вкладкою 1.

Слайд 6.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 7.  Геометрична хвилинка.

Слайд 8.  Усна лічба. Завдання 8. Виконай арифметичні дії.

Слайд 9-10.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 11.  Завдання 1. Склади таблицю множення будь-якого числа від 2 до 9. Досліди таблицю: на скільки кожний наступний результат більший за попередній, а попередній менший від наступного. Поясни чому. Склади завдання на відтворення табличних результатів для інших учнів.

Слайд 12-14. Завдання 2. Користуючись визначеною закономірністю, відтвори попередній та наступний результати таблиці множення обраного числа.

Слайд 15. Завдання 3. Згадай переставний закон множення. Використай його і склади таблицю множення за сталим другим множником.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17. Завдання 4. Оленка знайшла власний спосіб відтворення результатів таблиці множення числа . Розгадай його. Спробуй придумати свій спосіб запам’ятовування. Які ще варіанти для групування можливі?

Слайд 18. Завдання 5. Згадай взаємозв’язок множення та ділення. Запиши таблицю множення будь-якого з чисел від 2 до 9. Склади таблиці ділення за сталим дільником; за сталим значенням частки.

Слайд 19-20. Завдання 6. Знайди значення часток, доведи істинність розв'язків.

Слайд 21-22. Самостійна робота. Завдання № 42. Зошит «Працюю самостійно», с. 11. Знайди значення часток, доведи істинність розв’язків.

Слайд 23-24. Самостійна робота. Завдання № 112. Зошит «Працюю самостійно», с. 31 . Знайди значення зашифрованих виразів, якщо позначає дію віднімання, — додавання. Зазнач час, який витрачено тобою на обчислення.

Слайд 25. Рухлива вправа.

Слайд 26-28. Завдання 2. Користуючись закономірністю, визначеною в ході виконання завдання 1, відтвори попередній і наступний результати таблиці множення.

Слайд 29. Завдання 3. Згадай переставний закон множення. Використай його і склади таблицю множення на 8.

Слайд 30. Завдання 4. Вадим знайшов власний спосіб відтворення результатів таблиці множення числа 7. «Розгадай» цей спосіб. Спробуй придумати свій спосіб запам’ятовування. Які ще варіанти для групування можливі?

Слайд 31-32. Завдання 6. Знайди значення часток, доведи істинність розв'язків.

Слайд 33-34. Завдання 7. Розв’яжи задачу.

Слайд 35. Перегляд відео, як ведмедиця з ведмежатами перепливали річку.

Слайд 36. Рухлива вправа

Слайд 37. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 38. Домашні тренувальні вправи. 

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні