№04 - Настрій картини. Порівняння колориту в пейзажах. Створення композиції «Хмаринки-мандрівниці» (гуаш)
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
Нова українська школа - https://vsimpptx.com
«____»___________.20___ року
Урок №4
Хмаринки-чарівниці, невтомні мандрівниці. Настрій картини. Порівняння колориту в пейзажах. Створення композиції «Хмаринки-мандрівниці»
Мета: ознайомити учнв з поняттям пейзажні настрої на прикладі картин відомих художників-пейзажистів; закріплювати та вдосконалювати знання з кольорознавства; Розвивати емоційне сприйняття, спостережливість, уміння розбивати кольори для передачі настрою; Формувати творчий підхід до виконання роботи; Розширювати кругозір, розвивати пам’ять, уяву, навички естетичного сприймання, образного мислення та дрібну моторику руки; виховувати естетичне сприйняття навколишнього світу, бережливе ставлення до природи рідного краю та художній смак, зміцнювати бажання малювати.
Обладнання: мультимедійний комплект, ємність для води, фарби, олівці, фломастери
Хід уроку
- ОК (організація класу)
Створення позитивного психологічного клімату класу.
Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
Слайд3. Відгадайте загадку
Слайд4. Погляньте через вікно на небо. Якого воно кольору? Чи видно хмаринки?
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Слайд5. Розповідь вчителя
Слайд6. Розгляньте світлини. Яке небо вас вразило найбільше? Які відчуваються настрої на картинах? Які кольори й відтінки переважають у зображенні хмар на кожному з пейзажів? Порівняйте колорит.
Слайд7. Поміркуйте, де потрібно розмістити лінію горизонту, щоб краще показати в усій красі захмарене небо?
Слайд8. Прочитайте текст, вставляючи слова за допомогою малюнків
- Практична діяльність учнів
Слайд9. Проекспериментуйте із синім кольором (використайте гуаш)
Слайд10. Проекспериментуйте із синім кольором
Слайд11. Фізкультхвилинка
Слайд12-13. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва
Слайд14. Намалюйте композицію «Хмаринки – мандрівниці», передайте у ній свій настрій (гуаш)
- Підсумок
Слайд15. Рухлива вправа
Слайд16. Продемонструйте власні малюнки
Слайд17. Придумай і розкажи друзям історію про хмарку.
Створіть разом «хмару слів» - путівничок Країною Мистецтва
Слайд18. Знайдіть відмінності
- Рефлексія
Слайд19. Рефлексія. Вправа «Веселка»
