№01 - Організація робочого місця. Живопис. Пейзаж. Утворення похідних кольорів. Створення пей-зажу «Яскраві спогади про літо» (акварель, гуаш)

Мета: розширити знання учнів про жанр образотворчого мистецтва – пейзаж; розвивати навички сприйняття, образного мислення, асоціативної пам'яті, уяви, фантазію; виховувати естетичне ставлення до навколишнього світу, формувати спостережливість, уміння бачити і відчувати красу літньої пори.

№02 - Лінія горизонту. Утворення на палітрі різних відтінків осінніх кольорів. Малювання композиції «Осіннє чудо-дерево» (матеріали на вибір)

Мета: ознайомити учнів з поняттям «Лінія горизонту», з основними просторовими орієнтирами та розміщенням предметів на аркуші; вчити змішувати фарби на палітрі для утворення відтінків кольорів, малювати дерево, розглядаючи його будову; виховувати в учнів почуття любові до природи, естетичний смак.

№03 - Колорит. Художня техніка монотипія. Створення композиції «Осінні квіти» в теплому або холодному колориті в техніці монотипія (акварель, гуаш)

Мета: ознайомити учнів з поняттям «колорит» та його видами; активізувати знання про кольори;  розвивати в учнів у процесі художньо-естетичного виховання сприйняття, вміння бачити прекрасне у природі та мистецтві; образне мислення, фантазію; вміння бачити розмаїття колірної палітри в навколишньому світі; виховувати чуйне ставлення до природи; формувати естетичний смак, цікавість, виховувати охайність під час роботи з фарбами.

№04 - Настрій картини. Порівняння колориту в пейзажах. Створення композиції «Хмаринки-мандрівниці» (гуаш)

Мета: ознайомити учнв з поняттям пейзажні настрої на прикладі картин відомих художників-пейзажистів; закріплювати та вдосконалювати знання з кольорознавства; Розвивати емоційне сприйняття, спостережливість, уміння розбивати кольори для передачі настрою; Формувати творчий підхід до виконання роботи; Розширювати кругозір, розвивати пам’ять, уяву, навички естетичного сприймання, образного мислення та дрібну моторику руки; виховувати естетичне сприйняття навколишнього світу, бережливе ставлення до природи рідного краю та художній смак, зміцнювати бажання малювати.

№05 - Графіка. Рух на картині. Штрих. Слухання: Е. Морріконе «Плач, вітре». Малювання гриба під до-щем у вітряний день (кольорові олівці)

Мета: надавати учням початкові відомості про засоби виразності графіки (лінію, штрих, крапку, пляму); елементарні графічні способи передавання характеру поверхні, форми та декору зображуваних предметів; розвивати навички та вміння учнів працювати графічними матеріалами (олівцями); виховувати в учнів уважність, акуратність, точність у передаванні своєї думки графічними засобами.

№06 - Натюрморт. Композиційний центр. Гра «Оживи картину». Малювання натюрморту з кавуна та фруктів (акварель, сіль)

Мета: продовжувати знайомити учнів з основами композиції, дати поняття «Композиційний центр», «Натюрморт» ; розвивати логічне та просторове мислення, продовжувати формувати уміння аналізувати, узагальнювати;  виховувати інтерес до занять малюванням.

№07 - Правила роботи з пластиліном. Ліплення овочів. Створення колективного натюрморту (пластилін, солоне тісто

Мета: продовжувати ознайомлення учнів з поняттям ″форма″; вчити передавати основний характер простої об′ємної форми; ознайомити з матеріалами та інструментом (стекою) для ліплення та правилами роботи в техніці ліплення; ознайомити із способами та прийомами ліплення; навчити ліпити овочі; розвивати спостережливість, уміння аналізувати особливості форми та забарвлення овочів, виховувати акуратність та любов до природи.

№08 - Орнамент. Створення візерунка, яким можна прикрасити народний інструмент цимбали (матеріали і техніки на вибір)

Мета: ознайомити учнів із гуцульським орнаментом; вчити створювати візерунок-аплікацію за власним бажанням, передавати настрій за допомогою кольорів; активізувати спостережливість, фантазію, сенсорні уміння і навички; розвивати дрібну моторику руки; естетичне сприйняття учнями навколишнього світу; стимулювати розвиток допитливості й уяву; виховувати любов до природи та краси Карпат.

№09 - Основні засоби виразності (лінія, штрих, крапка, пляма). Зображення кольоровими лініями ніжної мелодії флейти або гучних звуків барабана

Мета: засвоїти засоби виразності графіки; закріпити   навички роботи графічними матеріалами, удосконалити вміння передавати характер зображуваних предметів, їх об’ємність, тональні співвідношення; розвивати образне мислення, уяву, фантазію; виховувати старанність та ретельність у роботі.

№10-11 - Силуетне зображення. Створення силуетної композиції «Бережіть птахів!» (гуаш)

Мета: ознайомити учнів із поняттям «Силует»; актуалізувати знання учнів про птахів – частину живої природи; вчити учнів зображати за допомогою фарб  силуети птахів; розвивати художні здібності учнів, чуття кольору, вміння працювати з гуашшю; виховувати старанність, охайність в роботі, бережливе ставлення до природи.

№12 - Засоби виразності: форма і колір. Техніка роздмухування плям. Створення казкового лісу, роздмухуючи плями (акварель, трубочка для соку)

Мета: ознайомити дітей з такими засобами виразності: форма, колір; вчити малювати у техніці роздмухування плям; розвивати вміння бачити та виявляти виразні асоціації в малюнку за допомогою плям різних за виглядом та розміром (силуетне зображення), правильно організовувати зображення в композицію; виховувати бажання створювати прекрасне в техніці роздмухування плям.

№13-14 - Створення рамки для фотографій із зображення морозних візерунків (воскові олівці, акварельні фарби)

Мета: ознайомити учнів із поняттям «витинанка», із послідовністю виготовлення виробів технікою витинанки; навчити виготовляти картини технікою воскові олівці та акварель; розвивати вміння розміщувати деталі на основі, розмічати, різати і склеювати папір; виховувати інтерес та зацікавленість  різноманітною культурою рідного народу; виховувати працелюбність, акуратність, бажання довести справу до кінця.

№15 - Завдання Лясольки та Барвика

Мета: перевірити ступінь засвоєння учнями понять «пейзаж», «натюрморт», «штрих», «силует», «графіка», «витинанка»; закріплювати навички розділяти мистецькі терміни на групи; активізувати фантазію, розвивати мислення, логіку, стимулювати розвиток активності, уяви, спостережливості; виховувати почуття прекрасного.

№16 - Відтінки кольору. Створення композиції «Зи-мові етюди» із використанням різних відтінків кольорів (воскові олівці, акварельні фарби)

Мета: поглибити знання учнів про створення відтінку кольору, про змінення забарвлення снігу від сонця; закріплювати навички роботи фарбами та восковими олівцями; формувати вміння сприймати, розрізняти та аналізувати співвідношення кольорів; розвивати асоціативно-образне мислення, стимулювати розвиток допитливості;  виховувати естетичне сприйняття навколишнього світу, любов та бережливе ставлення до природи.

№17 - Рельєф. Створення настільної гри «До спортивних вершин» (гуаш, пластилін)

Мета:  ознайомити учнів з композиційними засобами досягнення художньої виразності зображення (обрання формату, розміру зображення); удосконалювати техніку роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику пальців рук, творчі здібності, уяву; вчити контролювати і коригувати свої дії, орієнтуючись на зразок; розвивати спостережливість, уяву, формувати естетичні почуття, смак; виховувати охайність під час роботи.

№18 - Анімалістичний жанр. Зображення веселого левенятка або мрійливого слоника (на вибір) (олівці, фломастери)

Мета: ознайомити учнів з анімалістичним жанром; формувати композиційні вміння відтворювати рівновагу; цілісність, знаходити ритм; розвивати інтерес до творчості художників-анімалістів; виховувати любов до навколишньої природи, розвивати спостережливість, творчу уяву, фантазію, інтерес до художньо-творчої діяльності; розвивати здібності, аналізувати форму й визначати складові частини будови тварин, відтворюючи пропорційні відношення окремих складових частин будови; виховувати дбайливе та бережне ставлення до тварин.

№19 - Малювання птахів (олівець). Створення сторінки Червоної книги з малюнком птаха (акварель, гуаш)

Мета: актуалізувати знання учнів про птахів – частину живої природи; ознайомити із загальною будовою тіла птахів; поглиблювати поняття про гармонійне заповнення площини паперу елементами зображення; розвивати образне мислення, творчу уяву, фантазію; виховувати бережливе ставлення дітей до природи.

№20 - Вправа: утворення рибок із геометричних фігур. Малювання рибок в акваріумі (воскові олівці)

Мета: вчити учнів передавати чарівний світ природи засобами    кольору; вчити розрізняти форми риб на основі геометричних фігур; вдосконалювати навички роботи з акварельними фарбами, восковими олівцями; розвивати образне мислення; виховувати естетичні почуття, любов до природи

№21 - Затемнення і розбілення кольору. Техніка набризку. Створення космічного пейзажу (гуаш)

Мета: ознайомити учнів із поняттями «Фантастичний» та «Реалістичний образи»; пригадати, як зробити колір темнішим та світлішим; закріпити навички малювання пейзажу, знаходити кольорові рішення; поглибити знання учнів про космос; розвивати фантазію, творчу уяву, окомір, почуття композиції; формувати художній смак при добірці кольорів; виховувати спостережливість, здатність до естетичного осмислення та відтворення власних творчих ідей

№22 - Ляльковий театр. Декорації. Вправа: створення будиночків із геометричних фігур. Малювання чарівного будиночка для казкової декорації (техніка за вибором - акварель, гуаш, кольорові олівці)

Мета: ознайомити учнів із поняттям «Декорації»; повторити види театрів;  удосконалювати навички малювання; розвивати естетичне сприйняття навколишнього світу; розвивати образне мислення та дрібну моторику рук; виховувати інтерес до образотворчої діяльності, естетичний смак.

№23-24 - Одяг для різних пір року. Малювання парасольок «Чотири пори року» (кольорові олівці, фломастери). Створення одягу для Лясольки та Барвика.

Мета: ознайомити учнів із кольоровою гамою пір року, правильною побудовою композиції на аркуші паперу; навчати уміння передавати настрій за допомогою ліній; активізувати спостережливість, фантазію, сенсорні уміння і навички; розвивати дрібну моторику руки; естетичне сприйняття учнями навколишнього світу; стимулювати розвиток допитливості й уяву; виховувати любов до природи та дружні відносини.

№25 - Наша рідна Україна, мов веснянка солов’їна. Петриківський розпис. Вправа: малювання ягідок пальчиком і зерняток пензликом (гуаш). Створення візерунка зі стебелець, листочків і ягідок (гуаш)

Мета: поглибити знання учнів про народних майстрів українського декоративного мистецтва; навчити техніки петриківського розпису, дати поняття про технічні прийоми та основні елементи; формувати художньо-естетичне ставлення до дійсності, інтерес до пізнання культури свого народу; розвивати почуття гармонії, фантазію, акуратність в роботі з фарбами та пензлями; виховувати любов до рідного краю, повагу до майстрів українського народного декоративного мистецтва.

№26-27 - Український віночок. Створення святкового віночка (робота в парах) (кольоровий папір, картон)

Мета: ознайомити учнів із українським віночком – символом України; розширити знання учнів про квіти, що занесені до Червоної книги України; удосконалювати уміння та навички роботи з папером, вчити учнів виготовляти декоративні квіти з паперу та малювати чарівні квіти з відбитків власних долоньок; формувати конструкторські здібності; розвивати спостережливість; виховувати любов до українських традицій та навколишнього середовища.

№28-29 - Декоративно-ужиткове мистецтво. Орнамент. Створення орнаменту для оздоблення закладки д ля книжки (кольоровий папір, картон)

Мета: ознайомити дітей із поняттям «Орнамент»; розвивати пізнавальні інтереси учнів, вміння працювати самостійно; виховувати в учнів естетичне сприйняття навколишнього світу, інтерес до прекрасного, до естетичної спадщини України.

№30 - Реклама. Створення реклами улюбленого соку з веселим героєм (матеріали за вибором)

Мета: розширити знання учнів про рекламу; пояснити роль реклами в житті людини, як може реклама впливати на рішення і поведінку людини; формувати художньо-естетичне ставлення до дійсності, інтерес до пізнання культури народів, фантазію; виховувати бажання приймати свідомі та виважені рішення

№31-32 - Мистецька подорож до Європи. Створення транспортного засобу у техніці аплікація (кольоровий папір). Створення транспортного засобу з овочів

Мета: ознайомити учнів із визначними архітектурними пам’ятками країни та світу; розвивати вміння насолоджуватися творами образотворчого мистецтва, аналізувати їх, розвивати художні інтереси і потреби, естетичні ідеали, здатність розуміти та інтерпретувати твори мистецтва, оцінювати естетичні явища; формувати в учнів систему художніх знань і вмінь, яка відображає цілісність та видову специфіку мистецтва; виховувати в учнів емоційно-ціннісне ставлення до мистецтва та дійсності.

№33-35 - Перевір свої досягнення. Завдання Барвика. Завдання Лясо­льки та Барвика. Узагальнення і систематизація знань учнів

Мета: перевірити ступінь засвоєння учнями понять вивчених протягом року; закріплювати навички розділяти мистецькі терміни на групи; активізувати фантазію, розвивати мислення, логіку, стимулювати розвиток активності, уяви, спостережливості; виховувати почуття прекрасного.

Manager
Цупа Василь
Відповім на Ваші запитання