№006 - Досліджуємо задачі
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«____»___________.20___ року
Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»
Урок №6.
Досліджуємо задачі
Мета: актуалізувати знання нумерації чисел першої сотні; навички лічби в межах 10, поняття задачі, уявлення про обернену задачу, про трійки взаємно обернених задач; вчити складати обернені задачі до даної.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
- ОК (організація класу)
Створення позитивного психологічного клімату класу.
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
На попередньому уроці ми згадали, що існують задачі, пов’язані між собою одним і тим самим сюжетом, вони містять одні й ті самі числа, але те, що було відомим, стає невідомим, і навпаки, невідоме – стає відомим. Як називають такі задачі? (Обернені.) Сьогодні ми будемо досліджувати обернені задачі, визначати взаємозв’язок між ними та вчитися самостійно складати обернені задачі до даної.
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 4-5. Математичний диктант.
Слайд 6-14. Актуалізація знань. Усне опитування.
Слайд 15. Виконай арифметичні дії.
Слайд 16. Рухлива вправа.
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Слайд 17. Покажіть на вкладці опорну схему кожної задачі. Розв’яжи задачі усно.
Слайд 18-20. Юрко виділив у задачах ключові слова, зробив короткий запис і виконав схему. Чи можна з ним погодитись? Який компонент ілюструє кожний відрізок на схемі? До кожної задачі добери опорну схему з поданих. Який компонент є шуканим у кожній задачі? Як називають такі задачі?
Слайд 21. Обернені задачі. Правило.
Слайд 22. Фізкультхвилинка.
Слайд 23. Виконай короткий запис. Розв’яжи задачу усно. Наталка виділила в задачі ключові слова та виконала схему. Чи правильні висновки зробила дівчинка з тексту задачі?
Слайд 24. Після розв’язання Сашко виписав числа задачі. Щоб скласти обернені задачі, він змінив шукане.
Слайд 25-27. Сформулюй отримані Сашком обернені задачі. До кожної обери опорну схему з поданих. Який компонент є шуканим у кожній задачі?
- ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 28. Склади і розв’яжи обернену задачу до поданої. Оленка вважає, що виконати це завдання їй допоможуть наведені записи. Чи погоджуєшся ти з нею?
Слайд 28. Взаємно обернені задачі. Правило.
- Підсумок
Слайд 30-32. До кожної задачі добери опорну схему з поданих нижче. Розв’яжи задачі. Андрійко виділив у задачах ключові слова, виконав короткий запис і схему. Чи правильні висновки зробив хлопчик із текстів задач?
Слайд 33. Рухлива вправа.
- Пояснення завдань домашньої роботи
Слайд 34. Розв’яжи задачу.
Слайд 35. Знайди значення виразів. Запиши результати.
- Рефлексія

{jcomments on}