№033 - Досліджуємо таблиці віднімання чисел у межах 20
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«____»___________20___ року
Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»
Урок №33.
Досліджуємо таблиці віднімання чисел у межах 20.
Мета: формувати обчислювальні навички, актуалізувати прийоми віднімання чисел частинами і на підставі взаємозв’язку арифметичних дій додавання й віднімання, актуалізувати залежність результату додавання або віднімання від зміни одного з компонентів; проаналізувати і дослідити таблиці віднімання щодо зміни значення різниці залежно від зміни від’ємника при сталому зменшуваному; формувати вміння знаходити значення виразів за діями, розв’язувати задачі, формувати уявлення про задачі, що складаються з двох простих задач, про аналіз, який містить два цикли.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
- ОК (організація класу)
Створення позитивного психологічного клімату класу.
Сьогодні настав той момент, коли ми підводимо певні підсумки стосовно того, як ми навчилися віднімати числа з переходом через розряд. Сьогодні буде складено таблиці віднімання, і відтепер ви маєте швидко й правильно відразу відтворювати результат віднімання. До розгорнутих міркувань ви будете повертатися лише за вимогою вчителя.
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 2-5. Усне опитування.
Слайд 6-8. Хвилинка каліграфії.
Слайд 9. Рухлива вправа.
Слайд 10-12. Завдання 1. Який компонент дії змінюється? Як саме? На скільки? Як ця зміна впливає на результат? Заповни клітинки.
Слайд 13. Завдання 2. Обчисли значення різниці різними способами.
Слайд 14-15. Перевір, чи правильно складено таблиці віднімання. Що змінюється? Як ця зміна впливає на значення різниці?
Слайд 16. Перевір себе за правилом.
Слайд 17. Фізкультхвилинка.
Слайд 18-20. Завдання 4. Перевір, чи правильно учень обчислив значення виразів.
Слайд 21-22. Завдання 5. Прочитай задачу. Що достатньо знати, щоб відповісти на її запитання? Яке число не використовується в розв'язанні? Зміни запитання так, щоб це число було використане. Поясни міркування за схемою аналізу та доповни її. Розкажи першу та другу прості задачі. Чи є зв’язок між цими задачами?
Слайд 23. Рухлива вправа.
Слайд 24. Завдання 4. Виконай дії за стрілочками. За потреби користуйся таблицями додавання.
Слайд 25-27. Завдання 5. Знайди значення виразів.
- ЗВ (закріплення вивченого)
- Підсумок
- Рефлексія
