Каталог матеріалів

Урок №30 для 2 класу з математики за С.О. Скворцовою - Обчислюємо периметр многокутника

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника    «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок № 30. Обчислюємо периметр многокутника.

Мета: формувати уявлення про периметр многокутника, обчислювальні навички, актуалізувати уявлення про многокутники та їх елементи, про ламану; ознайомити з поняттям периметра многокутника як сумою довжин його сторін або як довжиною ламаної, що обмежує цей многокутник; формувати вміння обчислювати периметр многокутника, розв’язувати задачі, обчислювальні навички, уміння визначати порядок виконання дій у виразах із дужками.

Обладнання:  мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

      Предмети навколишнього світу мають таку властивість, як форма. Іноді людина стикається з такими ситуаціями, які вимагають вимірювання довжини сторін многокутника, обчислення їх суми. Пригадайте, коли ви це спостерігали. Наприклад, тато бажає причепити під стелею багет: він має знати, скільки метрів багета треба купити. Або майстер має оформити підлогу плінтусом, тож повинен обчислити, скільки метрів плінтуса йому знадобиться. Матуся вирішила купити тасьму, щоб оформити край скатертини, тож вона має обчислити, скільки метрів тасьми треба взяти. І таких ситуацій у житті людини виникає досить багато. Тому сьогодні ми познайомимося з новим математичним поняттям — периметром фігури, будемо вчитися його обчислювати.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-4. Усне опитування.

Слайд 5-7. Хвилинка каліграфії.

Слайд 8. Рухлива вправа.

Слайд 9. Завдання 1. Назви множину. Назви кожну підмножину. Розкажи, що ти знаєш про ці фігури.

Слайд 10. Завдання 2. Виміряй довжини сторін кожного многокутника та знайди їх суму.

Слайд 11. Перевір себе за правилом.

 Слайд 12. Завдання 3. Назви ланки – відрізки ламаної. Яку фігуру обмежує ламана? Виміряй довжини ланок. Знайди довжину ламаної.

Слайд 13. Перевір себе за правилом.

Слайд 14. Завдання 4. Знайди периметр кожного многокутника, вважаючи що дві клітинки – це 1 см.

Слайд 15. Завдання 5. Миколка почав розв'язувати задачу. Закінчи розв'язання.

Слайд 16-17. Завдання 6. Знайди значення різниць за схемами з коментарем.

Слайд 18. Завдання 7. Знайди невідомий компонент або результат арифметичної дії.

Слайд 19. Завдання 8. Розтав дужки так, щоб виконувався зазначений порядок дій.

Слайд 20. Фізкультхвилинка.

Слайд 21. Завдання 2. Олег розв'язував задачу. Поясни записи хлопчика.

Закінчи розв'язання.

Слайд 22-23. Завдання 3. Знайди значення різниць, користуючись підказками.

Слайд 28. Рухлива вправа.

Слайд 29. Домашні тренувальні вправи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні