№013 - Додаємо і віднімаємо двоцифрові числа порозрядно
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«____»___________.20___ року
Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»
Урок № 13.
Додаємо і віднімаємо двоцифрові числа порозрядно.
Мета: актуалізувати навички додавання (віднімання) одноцифрового числа або круглого числа до (від) двоцифрового; формувати вміння додавати й віднімання двоцифрові числа способом порозрядного обчислення, розв’язувати прості задачі; вдосконалювати вміння знаходити невідомий компонент дії додавання або віднімання; закріпити уявлення учнів про математичну структуру задач. Що містять співвідношення поєднання частин у ціле або вилучення частини з цілого.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
- ОК (організація класу)
Створення позитивного психологічного клімату класу.
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
Людина в будь-якому віці повинна мати вміти добре лічити, оскільки життя часто ставить перед нами проблеми, які без обчислення розв’язати неможливо. Сьогодні ми продовжуємо готуватися до майбутнього дорослого життя, а саме зосередимося на вмінні швидко і правильно обчислювати. Які випадки додавання й віднімання ми повторили на попередньому уроці? Який прийом ми застосовували для обчислення? (Порозрядне додавання і віднімання). Сьогодні будемо вдосконалювати це вміння.
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 2. Попрацюй із математичними матеріалами «Кружки-намистинки» (Методичний супровід, с.67)
Слайд 3-6. Геометрична хвилинка.
Слайд 7-8. Виконай дії за стрілками.
Слайд 9. Рухлива хвилинка.
Слайд 10-11. Усне опитування.
Слайд 12. Знайди невідомий компонент або результат арифметичної дії.
ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Слайд 13-14. Усно склади за опорними схемами можливі задачі про учнів у класі.
Слайд 15. Фізкультхвилинка.
Слайд 16. Закінчи та прокоментуй розв’язування за схемами.
Слайд 17. Прочитай задачу. Добери числове дане, якого бракує, розв’язавши другу задачу. Спробуй ці дві задачі поєднати в одну.
Слайд 18. Встав такі цифри, щоб утворилися істинні рівності.
Слайд 19. Скільки на кресленні трикутників? Скільки чотирикутників?
Слайд 20. Рухлива вправа.
- ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 21. Поясни розв’язування, користуючись схемами.
Слайд 22. Розв’яжи задачу. Перевір правильність розв’язку.
Слайд 23. Розгадай закономірність, за якою складено пари виразів.
- Підсумок
Виконай інтерактивне завдання.
- Пояснення завдань домашньої роботи
Слайд 24. Знайди значення виразів, користуючись схемами.
- Рефлексія
