№089 - Які зміни в житті звірів навесні
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«____»___________.20___ року
Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Т. Гільберг, С. Тарнавська, О. Гантюк, Н. Павич.
Урок №89.
Які зміни в житті звірів навесні.
Мета: Ознайомити учнів зі змінами, що відбуваються в житті звірів навесні; формувати вміння правильно поводитися в природі; розвивати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, пізнавальний інтерес; виховувати любов до природи, інтерес до життя тварин.
Обладнання: мультимедійний комплект
Хід уроку
- ОК (організація класу)
Створення позитивного психологічного клімату класу.
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд2.Ранкове коло.
Слайд3. Організація класу.
Слайд4. Пригадай.
Слайд5. Слово вчителя.
Слайд6. Прокидаються звірі, які були у зимовій сплячці.
Слайд7. Довідничок.
Слайд8. Цікаво знати.
Слайд9. У багатьох тварин змінюється хутро.
Слайд10. Фізкультхвилинка.
Слайд11. У березні народжуються зайченята.
Слайд12. Майже одночасно з зайченятами народжуються білченята.
Слайд13. У лігві вовків народжуються вовченята.
Слайд14. Поросята диких свиней народжуються в кінці березня.
Слайд15. Лисенята народжуються сліпі та безпомічні.
Слайд16. У косуль і оленів малята з’являються в травні.
Слайд17. На початку весни у потомство з’являється у лосів.
Слайд18. Коли вже стає тепло і з’являється рослинна їжа, пробуджуються гризуни.
Слайд19. Розглянь малюнки. Чому навесні слід обмежити походи до лісу?
Слайд20. Розкажи.
Слайд21. Руханка «Ведмежата на прогулянці» Звучить музика. Діти перевальцем ходять кімнатою і зображають ведмежат – удаючи, ніби збирають ягоди, наспівують пісеньки. У цей час ведучий обрає одного гравця і, коли музика зупиняється, оголошує, що він і є старше ведмежа. Його завдання (оголошується заздалегідь): якомога швидше перевірити, чи всі ведмежата на місці, тобто торкнутися плеча кожного гравця. Після того, як він впевниться, що ніхто не загубився, гра поновлюється, а за кілька хвилин ведучий призначає іншого старшого. Гра триває до тих пір, поки всі не побувають у цій ролі. Того хто виконає завдання найшвидше, оголошують найшвидшим і найстаршим.
Слайд22. Самостійна робота.
Слайд23. Вправа «Мікрофон»
Слайд24. Робота в зошиті.
- ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд25.Інтерактивне завдання.
- Підсумок.
- Рефлексія.
