Мета: ознайомити учнів з особливостями здорового росту й розвитку дитини; розглянути фактори, які впливають на гармонійний ріст і розвиток; сприяти усвідомленню учнями необхідності ведення здорового способу життя; прищеплювати інтерес до занять фізичною культурою і спортом; виховувати у дітей ціннісне ставлення до власного здоров’я та стимулювати бажання дбати про нього.
Мета: Навчити піклуватися про свою поставу; навчити правильно сидіти, ходити, носити рюкзак, навчити учнів розпізнавати правильне і неправильне сидіння за партою, визначати правильність своєї постави; виховувати бажання виконувати вправи для формування правильної постави.
Мета: ознайомити дітей з поняттями "характер" та «поведінка», з позитивними рисами та негативними рисами характеру, допомогти дітям виявити позитивні риси характеру, та знайти вирішення негативним рисам характеру, розвивати вміння порівнювати, аналізувати, узагальнювати, сприяти пізнанню себе, своїх рис характеру.
Мета: дати учням поняття суспільства як єдності людських спільнот, розповісти про їх різноманітність; допомогти учням усвідомити свою належність до українського суспільства, виховати у дітей позитивне ставлення до себе та людей навколо, вміння відрізняти позитивне від негативного, вміти пробачати, а також поважати членів суспільства
Мета: показати необхідність виконання правил культурної поведінки; розвивати розуміння кожною дитиною своєї оригінальності і індивідуальності; виховувати вміння поважати людей, бережно ставитись до свого життя, прищеплювати бажання жити в культурному середовищі.
Мета: : ознайомити з основними характеристиками культурного мовлення; вчити учнів дотримувати правил спілкування в усному мовленні; розвивати вміння правильно висловлювати свою думку у зв’язному мовленні. Дати поняття про умови спілкування, розвивати культуру спілкування, організувати роботу з вироблення правил спілкування, навчити дітей приймати участь у дискусії, розвивати творчі здібності дітей та їх зв’язне мовлення, виховувати щиру любов і почуття гордості за свою мову, бажання вивчати її і берегти, виховувати ввічливість, повагу до співрозмовника.
Мета: сформувати в учнів уявлення про поняття «громадянин»,
«громадянський обов’язок»; розвивати відчуття відповідальності, гордості, що ми громадяни України; виховувати в учнів повагу до Конституції України, державних символів, свідоме ставлення до обов'язків людини, громадянина, пізнати себе, свій народ, землю, бажання своєю працею розбудувати державу, примножувати її багатства.
Мета: Розширювати знання про державні символи України – Герб, Прапор, Гімн, та їхнє походження. Ознайомити дітей з різноманітністю символіки в нашому житті; вчити розрізняти народні та державні символи; розширити знання про народні символи; виховувати патріотичні почуття, повагу до символів Української держави.
Мета: залучити учнів до пошуку інформації про славетних українців; вчити працювати самостійно та в групах; розвивати вміння аналізувати, робити висновки; збагачувати активний словник учнів; виховувати патріотичні почуття.
Мета: дати відомості про розташування місцевості на карті України, особливості її рельєфу, розвивати спостережливість, пам’ять, формувати вміння використовувати фізичну карту України як джерело нових знань, працювати з контурною і фізичною картами, виховувати любов до рідного краю і бережливе ставлення до природи.
Мета: ознайомити учнів з видатними особистостями Черкащини, Одещини та Сумщини, розширити знання учнів про населений пункт, у якому вони проживають; ознайомити з пам’ятками рідного краю; вчити досліджувати історію та відомості про видатних людей свого краю, формувати пізнавальний інтерес про рідний край, рідну країну; виховувати любов до рідного краю.
Мета: закріпити і узагальнювати вивчений матеріал, створювати у класі дружнє середовище – простір, де цінують дружбу і друзів; сприяти формуванню доброзичливого й толерантного ставлення до людей; навчати учнів взаємодіяти з іншими людьми.
Мета: ознайомити учнів з осінніми місяцями; розкрити історію походження назв місяців осені; вчити описувати красу природи восени та позитивні емоції, які вона викликає; розвивати уяву, фантазію, мовлення, спостережливість, пам’ять; виховувати любов до природи.
Мета: ознайомити учнів з поняттям «явища природи», «сезонні явища»; формувати вміння описувати осінні явища у живій та неживій природі; розвивати уяву, фантазію, мовлення, спостережливість, пам'ять; виховувати любов до природи, допитливість, увагу; прищеплювати бажання працювати в групі.
Мета: розширювати знання учнів про сезонні зміни в природі восени; формувати вміння милуватися барвистими кольорами осінньої пори; розвивати прагнення до дослідження, творчу фантазію, креативність мислення, інтерес до довкілля; виховувати дбайливе ставлення до природи.
Мета: формувати в учнів уявлення про термометр, ознайомити з будовою термометра, формувати знання про температуру повітря і тіла людини, навчити учнів користуватися різними видами термометрів, вимірювати та записувати температуру повітря; розвивати спостережливість; виховувати інтерес до вивчення природи.
Мета: Ознайомити учнів із утворенням хмар, залежністю цього явища від погодних умов та властивостей води; учити встановлювати причинно – наслідкові зв’язки; розвивати дослідницькі навички, вміння спостерігати й аналізувати побачене, виховувати інтерес до того, що відбувається в навколишньому світі, до змін у природі.
Мета: пояснити учням, що холодне повітря стискається, тепле — розширюється, унаслідок чого утворюється рух повітря — вітер; дослідити властивості повітря; навчити оцінювати роль науки в пізнанні світу.
Мета: Дати учням поняття про погоду та її складові елементи; вчити спостерігати за погодою свого краю, ознайомити з народними прикметами передбачення погоди; розвивати спостережливість, кмітливість; виховувати розуміння важливості для людей знань про погоду та її зміни.
Мета: Дати учням поняття про одяг різного призначення, навчити обирати одяг по погоді, формувати уявлення школярів про інфекції, що передаються контактним і повітряно-крапельним шляхом; вчити дотримувати правил поведінки під час епідемії ГРВІ та грипу; виховувати бажання турбуватися про своє здоров'я.
Мета: ознайомити учнів з осінніми змінами в житті рослин, з плодами, які достигають восени; вчити спостерігати за рослинами восени; розвивати спостережливість, увагу, мовлення, мислення; вчити бачити красу природи восени.
Мета: Ознайомити учнів із рослинами та змінами, які відбуваються з ними восени, з причинами зміни кольору листя, ознайомити з поняттям «Листопад». Навчити учнів класифікувати дерева та розрізняти їх плоди. Розвивати пізнавальний інтерес, виховувати бережливе ставлення до рослинного світу, пробуджувати бажання любити і охороняти природу, захоплюватися її красою. Виховувати любов до природи.
Мета: забезпечити засвоєння учнями понять про основні способи розселення рослин в природі та чинники, які впливають на розселення. Розвивати вміння і навички порівнювати, узагальнювати та робити висновки, розвивати біологічну мову, мислення, вміння працювати з підручником, додатковою літературою. Виховувати любов та бережливе ставлення до природи.
Мета: ознайомити учнів з життям комах і риб восени, зі змінами, що відбуваються в їхньому житті; показати зв’язок змін у житті комах і риб зі змінами в природі; розвивати спостережливість; формувати навички охорони природи на прикладі комах.
Мета: ознайомити учнів із життям птахів восени, зі змінами, що відбуваються в їхньому житті; показати зв’язок змін у житті птахів зі змінами в природі; вчити називати групи птахів (за переміщенням відповідно до пір року), наводити приклади перелітних й осілих птахів своєї місцевості, пояснювати причини відльоту птахів у вирій; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, узагальнювати; формувати навички охорони природи на прикладі птахів.
Мета: ознайомити учнів із життям звірів восени, зі змінами, що відбуваються в їхньому житті; вчити наводити приклади тварин, які змінюють забарвлення хутра, готують запаси кормів, які готуються до зимової сплячки; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, узагальнювати; формувати навички охорони природи на прикладі звірів.
Мета: Розширити та уточнити знання дітей про осінні турботи людей; розвивати мовленнєві вміння і навички, мислення, вміння робити узагальнення; виховувати любов до праці та бажання працювати. Вдосконалювати уміння аналізувати, встановлювати причинно-наслідкові
зв’язки між явищами природи, робити висновок. Формувати потребу в пізнанні природи. Розвивати кмітливість, спостережливість. Виховувати любов до природи.
Мета: ознайомити дітей з особливостями осіннього святкового календаря; ознайомити дітей поняттям «захисник України», розвивати логічне мислення мовлення; виховувати шанобливе ставлення до тих, хто захищає нашу державу; викликати інтерес до традицій українського народу у відзначенні свят; виховувати шанобливе ставлення до рідної мови, бажання вивчати українську мову; розширити уяву учнів про різноманітність свят; вчити доброзичливому спілкуванню; розвивати навички виразного читання, пам’ять, спостережливість, мовлення; поповнювати словниковий запас, активізувати пізнавальну діяльність; виховувати дітей на кращих традиціях українського народу, виховувати відчуття гордості за свою країну, любов до рідної землі і природи.
Мета: Навчити дітей розрізняти ягідні рослини; активізувати пізнавальну діяльність, учити порівнювати; сприяти розвитку уваги, поглиблювати знання учнів про рослини лісу; ознайомити з корисними і отруйними ягодами, розвивати вміння спостерігати, логічно і творчо мислити; виховувати пізнавальний інтерес; прищеплювати любов до природи.
Мета: сформувати в учнів уявлення про небезпеку, яку можуть нести тварини, дати поняття про загрозу від диких тварин восени, навчати правильної поведінки у небезпечній ситуації; розвивати пізнавальну активність, уміння спостерігати, виховувати повагу і любов до природи, а зокрема до тварин, культуру поведінки в природі.
Мета: формувати в учнів уявлення про гриби, навчати розрізняти їстівні і неїстівні гриби; розвивати пізнавальну активність, уміння спостерігати; виховувати повагу і любов до природи, культуру поведінки.
Мета: формувати знання дітей про шляхи використання опалого листя; про користь опалого листя для рослин, тварин і ґрунту, про шкоду від спалювання опалого листя для навколишнього середовища. Розвивати вміння аналізувати, фантазувати, працювати в групах, виховувати бережливе ставлення до природи.
Мета: Сформувати в учнів найхарактерніші ознаки осені, ознайомити з причинами змін пір року, впливом сонця на погоду, вчити спостерігати за погодою восени, розвивати мислення, пам’ять, спостережливість, уміння робити висновки, розвивати інтерес до природи.
Мета: закріпити і узагальнювати вивчений матеріал, створювати у класі дружнє середовище – простір, обговорити риси характеру, що допомагають приймати правильні рішення, сприяти розвитку логічного мислення, пам'яті, спостережливості, вміння правильно узагальнювати дані і робити висновки, порівнювати.
Мета: дати уявлення про Землю як про космічне тіло; підвести дітей до того, що глобус – зменшена модель Землі; вчити проводити дослідження користуючись глобусом, розвивати спостережливість, логічне мислення, пізнавальний інтерес.
Мета: ознайомити учнів з обертанням Землі навколо Сонця як причини зміни пір року на Землі; ознайомити з причинами зміни дня і ночі, розвивати увагу, мовлення; виховувати дбайливе ставлення до природи.
Мета: Ознайомити з зимовими місяцями. Вчити описувати красу природи взимку та позитивні емоції, які вона викликає. Розвивати творчу уяву, фантазію, зв’язне мовлення, спостережливість, критичне мислення, пізнавальну активність, пам’ять. Виховувати любов до природи.
Мета: Продовжувати формувати уявлення про пору року зима; вчити описувати ознаки, встановлювати причини і наслідки явищ, виховувати вміння бачити красу рідної природи в різні пори року і берегти її, спонукати дітей берегти своє здоров’я взимку; виховувати спостережливість до природи.
Мета: продовжувати формувати в учнів уявлення про характерні ознаки зими в неживій природі; ознайомити з поняттям середньодобової температури, вчити визначати її, вчити проводити спостереження за природою взимку, прищеплювати любов до природи, виховувати бережливе ставлення до навколишнього світу.
Мета: Ознайомити дітей з особливостями погоди взимку; узагальнити життєві спостереження дітей про зміни в природі з приходом зими; розвивати логічне мислення, спостережливість, мовлення; виховувати любов до рідної природи.
Мета: навчити правильно обирати одяг та взуття для прогулянок взимку; вчити дітей берегти власне життя і здоров’я, виховувати обережність, відповідальність, вчити самостійно здобувати знання; висловлювати припущення; виробляти вміння зв'язко висловлювати думки.
Мета: поглибити знання учнів по правила пішохідного руху; вчити читати дорожні знаки, переходити дорогу у відведених для цього місцях; вчити правильної поведінки в небезпечних ситуаціях; виховувати дисциплінованість пішохода, уважність, обережність, формувати прагнення до збереження здоров’я власного та здоров’я інших людей.
Мета: дати поняття про те, що безпечний шлях — це найкращий шлях до школи; дати поняття про світловідбивачі; заохотити дітей користуватися ними, розвивати навички свідомого користування правилами дорожнього руху; виховувати бажання бути уважними на вулицях і дорогах.
Мета: розширити та уточнити зміст свят: день Святого Миколая, Новий рік; виховувати інтерес до традицій і творчості інших країн, розвивати творчі здібності дітей, виховувати охайність під час виконання роботи, активізувати творчу ініціативу, сприяти розвитку самостійності творчої ініціативи.
Мета: Розширення та уточнення змісту свята Різдва Христового. Працювати над розвитком усного мовлення учнів. Сприяти відродженню славних народних традицій. Ознайомити із традиціями і обрядами рідного краю, пригадати колядки, щедрівки. Виховувати любов і повагу до традицій та обрядів рідної України. Нагадати правила безпеки під час новорічних святкувань.
Мета: довести, що святкувати Новий рік можна і без живої ялинки. виховувати у дітей бережливе ставлення до природи, інтерес до пошукової роботи; розвивати самостійність та відповідальність.
Мета: ознайомити учнів з особливостями життя дерев, кущів і трав у зимовий період, вчити характеризувати стан рослин взимку; розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, уміння порівнювати, узагальнювати, вміння працювати в групі; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати дбайливе ставлення до природи.
Мета: розширити та поглибити знання про кімнатні рослини; розвивати пізнавальний інтерес; виховувати екологічну свідомість, турботливе ставлення до кімнатних рослин, бажання доглядати за ними та оберігати їх.
Мета: Ознайомити учнів із життям риб взимку. Збагати знання учнів про світ риб та їх пристосування до умов навколишнього середовища;
Мета: дати уявлення про те, як зимують птахи; вчити розпізнавати зимуючих птахів своєї місцевості; обговорити, як можна допомогти птахам; розвивати мовлення учнів; виховувати допитливість, любов до природи рідного краю, до тварин, що мешкають у лісах; розвивати увагу, спостережливість, логічне мислення, навички колективної роботи та роботи в парах; виховувати допитливість.