№01 - Мистецтво навколо нас. Виражальні засоби мистецтва. Зображення дощу (фломастери, олівці або фарби)

Мета: ознайомити учнів з матеріалами та інструментами, що використовуються на уроках образотворчого мистецтва; навчити дітей розрізняти малюнки створені різними техніками (пляма, лінія, точка, колір), малювати предмети округлої форми; розвивати естетичні почуття; виховувати охайність.

№02 - Різнобарвний світ. Ознайомлення із кольорами веселки та їх послідовністю. Хроматичні і ахроматичні кольори. Зображення веселки (акварель).

Мета: дати уявлення дітям про ахроматичні та хроматичні кольори; дати поняття вираженню настрою через колір; ознайомити учнів із послідовністю кольорів веселки; формувати навички та вміння організації робочого місця відповідно до виду образотворчого мистецтва; розвивати дрібну моторику рук; виховувати інтерес до предмета.

№03 - Кольорова музика. Основні і похідні кольори. Предметні кольори. Зображення кошика з дарами осені (акварель).

Мета: ознайомити дітей із основними та похідними кольорами; дати поняття «предметний колір»; вчити малювати овочі та фрукти, передаючи правильне розміщення, розмір, форму, пропорції та колір предметів; розвивати вміння виконувати роботу в певній послідовності, передавати форму предметів, розвивати дрібну моторику рук, виховувати любов до природи.

№04 - Де живуть веселі нотки. Графічні матеріали. Лінії (прямі, хвилясті, ламані). Зображення контурних малюнків (графічні матеріали)

Мета: ознайомити учнів з поняттям «контур», «пряма», «ламана», «хвиляста» (крива) лінії; розвивати початкові навички роботи з лінією; формувати у дітей уміння сприймати, аналізувати й розрізняти характерні риси лінійних форм; розвивати дрібну моторику рук; стимулювати розвиток допитливості, виховувати бережливе ставлення до природи

№05 - Зображення плямою: силует. Виражальні можливості силуетної форми. Створення фантастичних симетричних відбитків, доповнення їх деталями (акварель).

Мета: ознайомити учнів з поняттям «силует»; розвивати початкові навички роботи з лінією; формувати у дітей уміння сприймати, аналізувати й розрізняти характерні риси лінійних форм; розвивати дрібну моторику рук; стимулювати розвиток допитливості, виховувати бережливе ставлення до природи

№06 - На лісовій галявині. Правила роботи з пластиліном. Ліплення грибочків та яблучок (робота в групах) (пластилін).

Мета: ознайомити із способами ліплення пластиліну; розширювати знання учнів про композиційну побудову; закріплювати поняття про скульптурні засоби виразності в образотворчому мистецтві; розвивати початкові практичні навички роботи із пластичними матеріалами; формувати уявлення про безпеку праці та санітарних норм; виховувати любов до природи.

№07 - Природне розмаїття. Пейзаж. Теплі і холодні кольори. Створення композиції «Планета палаючих вулканів» або «Планета крижаних гір та океанів» (акварель)

Мета: дати уявлення дітям про теплі та холодні кольори; дати поняття вираженню настрою через колір; ознайомити із поняттям «пейзаж»; формувати навички та вміння організації робочого місця відповідно до виду образотворчого мистецтва; розвивати дрібну моторику рук; виховувати інтерес до предмета.

№08 - Краса осіннього листя. Робота з природними матеріалами. Створення аплікації з осіннього листя (робота в групах).

Мета: вчити працювати з природніми матеріалами, продовжувати вдосконалювати навички правильної підготовки робочого місця до праці; навчити учнів виготовляти аплікації з листя; розвивати дитячу фантазію, творчість, дрібну моторику рук, виховувати культуру праці, інтерес до роботи, кмітливість; виховувати любов до природи та дружнє ставлення до однокласників.

№09 - Пісенні візерунки. Орнамент. Рапорт. Зображення орнаменту на папері в клітинку (фломастери)

Мета: ознайомити дітей із поняттям «Орнамент»; розвивати пізнавальні інтереси учнів, вміння працювати самостійно; виховувати в учнів естетичне сприйняття навколишнього світу, інтерес до прекрасного, до естетичної спадщини України.

№10 - Як створюється краса. Зображення сонячного і похмурого дня технікою «по вологому паперу» (акварель).

Мета: ознайомити учнів із технічними прийомами роботи акварельними фарбами, технікою малювання «акварель по вологому паперу»; навчити виконувати швидкі колірні замальовки; формувати естетичні почуття, смак, активізувати ініціативу учнів; прищеплювати любов до природи.

№11 - Настрій у мистецтві. Танець. Види танців. Створення композиції «Танок осіннього листя зі сніжинками» (кольорові олівці)

Мета: формувати уявлення учнів про красу навколишнього світу сповненого розмаїттям кольорів, ліній; розвивати художньо-образне мислення учнів; виховувати потреби в художньо-естетичному самовдосконаленні, любов до природи та мистецтва

№12 - Парад моїх улюбленців. Передавання простих форм в об’ємі. Ліплення дитячих іграшок (пластилін)

Мета: ознайомити учнів з основними правилами та прийомами роботи з пластиліном – розм’якшуванням, розкачуванням, сплющуванням, розмазуванням, обрізанням стеками тощо; вчити передавати прості форми в об’ємі; розвивати увагу, уяву, фантазію; виховувати акуратність, старанність, любов до прекрасного.

№13 - Світ наповнений прикрасами. Орнамент. Зображення калинового орнаменту за зразком (акварель)

Мета: ознайомити учнів з елементами орнаменту, поняттям «ритм»; навчити дітей працювати за зразком формувати навички розпису пензлем; виховувати в учнів почуття прекрасного, розуміння народного декоративного мистецтва та любов до національної художньої спадщини.

№14 - У світі порівнянь. Форми: плоскі та об’ємні. Зображення транспорту на вибір (фломастери)

Мета: ознайомити учнів із поняттями «прості» та «складні» форми; закріпити знання щодо геометричних фігур, ознайомити з правилами їх зображення; розвивати уміння аналізувати предмети та уважність, охайність, точність під час виконання малюнка, вдумливе сприйняття творів мистецтва.

№15 - Новорічні свята. Колядки. Щедрівки. Зображення казкового новорічного міста (кольорові олівці, фломастери)

Мета: ознайомити учнів із зимовими святами, формувати в учнів навички малювання за власною уявою, розвивати дрібну моторику рук; розвивати уяву, спостережливість; виховувати любов до рідного краю та повагу до національних традицій українців.

№16 - Готуємось до Нового року. Виготовлення ялинкових прикрас. Прикрашання класної кімнати (матеріали за вибором)

Мета: ознайомити учнів із традиціями святкуванням Нового року, формувати в учнів навички створення іграшки з паперу, розвивати дрібну моторику рук; розвивати уяву, спостережливість; виховувати любов до рідного краю та повагу до традицій українців.

№17 - Зимові сни. Вибір положення аркуша залежно від форми дерева. Зображення зимового дерева за уявою (акварельні фарби)

Мета: ознайомити дітей із положенням аркуша для малювання; активізувати спостережливість, фантазію, сенсорні уміння і навички; розвивати дрібну моторику рук; розвивати естетичне сприйняття учнями навколишнього світу; стимулювати розвиток допитливості і уяви; виховувати любов до природи.

№18 - Пригоди золотої рибки. Зображення рибки (акварельні фарби).

Мета: ознайомити дітей з яких частин складається рибка та які геометричні фігури вони нагадають; вчити дітей малювати, передаючи правильне розміщення, розмір, форму пропорції і колір предметів; розвивати увагу, творчі здібності, охайність; виховувати естетичні смаки та любов до природи.

№19 - Що я люблю. Натюрморт. Зображення натюрморта з овочів та фруктів (художні матеріали на вибір)

Мета: ознайомити дітей із поняттям «Натюрморт»; вчити дітей малювати овочі та фрукти, передаючи правильне розміщення, розмір, форму, пропорції та колір предметів; розвивати вміння виконувати роботу в певній послідовності; розвивати дрібну моторику рук, виховувати шанобливе ставлення до природи.

№20 - Пригоди чарівного потяга. Кольорові відтінки. Зображення чарівного потяга за зразком (акварельні фарби)

Мета: ознайомити дітей із поняттям «відтінок»; вчити відтворювати прості форми об’єктів довкілля фарбами; змішувати та розбавляти водою фарби для отримання різних відтінків кольорів; виховувати дружні відносини

№21 - Танець метеликів. Симетрія в природі. Малювання за уявою танцю метеликів (фломастери або кольорові олівці)

Мета: ознайомити з характерними особливостями будови тіла метеликів; ознайомити учнів з поняттям «симетрія»; розвивати в учнів вміння бачити прекрасне у природі мистецтва, образне мислення, фантазію, вміння бачити розмаїття колірної палітри в навколишньому світі; виховувати чуйне ставлення до природи, бажання зберегти її красу.

№22 - Подарунок для родини. Зображення букета весняних квітів за зразком (художні матеріали на вибір)

Мета: закріплювати поняття «відтінки» кольорів; навчати учнів розрізняти теплі і холодні відтінки кольору; сприяти активному формуванню правильного кольоросприйняття; розвивати в учнів уміння аналізувати і порівнювати; виховувати в дітей гарний смак, акуратність, увагу; навчати міркувати, розвивати естетичне сприйняття навколишнього світу, стимулювати розвиток допитливості.

№23 - Домашні улюбленці. Ліплення з пластиліну домашніх улюбленців чи свійських тварин (робота в групах).

Мета: ознайомлювати учнів зі скульптурою як видом мистецтва; закріплювати навички роботи з пластиліном; збагачувати та закріплювати в дітей уміння сприймати, розрізняти та аналізувати характерні особливості об’ємної форми; закріплювати навички основних видів ліплення; розвивати дрібну моторику руки; стимулювати розвиток допитливості; виховувати в учнів естетичне сприйняття навколишнього світу.

№24 - Весняна хустинка. Робота з папером. Симетричне вирізування. Створення орнаменту для весняної хустини за зразком чи власним задумом (кольоровий папір)

Мета: надати загальне поняття візерунка й орнаменту; учити спрощувати форми рослинного світу під час створення орнаменту; поглиблювати вміння та навички учнів щодо стилізування природних форм, поєднання силуетної форми та декору; розвивати вміння бачити багатство кольорів і форму навколишньому світі;  формувати естетичний смак;  збуджувати в учнів інтерес до творчої діяльності;  виховувати інтерес до традицій українського народу.

№25 - Мистецьке місто. Архітектура. Казковий будинок. Зображення казкового будиночка за власним задумом (фломастери або кольорові олівці)

Мета: ознайомити учнів з поняттям «Архітектура», походженням сучасних будинків; вчити малювати казковий будинок; розвивати уяву, вміння правильно будувати зображення відповідно до лінії горизонту; виховувати відчуття прекрасного.

№26 - Весняний хоровод. Український віночок. Вирізання за шаблоном. Створення весняного віночка за зразком чи власним задумом (кольоровий папір)

Мета: розширити знання учнів про квіти; удосконалювати уміння та навички роботи з папером; вчити учнів виготовляти декоративні квіти з паперу; формувати в учнів конструкторські здібності; розвивати спостережливість; виховувати любов до українських традицій та навколишнього середовища.

№27 - Весну зустрічаємо. Малювання композиції «Квітуча гілка» (гуаш) (с. 84).

Мета: розвивати вміння передавати приблизні пропорції зображуваного і відносну величину його частин, закріплювати вміння правильно розташовувати зображення на аркуші паперу; навички спостережень за сезонними змінами в природі і передавати в малюнках ;розвивати творчі здібності, зорову пам’ять, естетичний смак, почуття прекрасного, уяву, мислення; виховувати любов та бережливе ставлення до природи.

№28 - Дитячі іграшки. Зображення іграшкового гнома за зразком чи власним задумом (фломастери або кольорові олівці)

Мета: розвивати вміння передавати приблизні пропорції зображуваного і відносну величину його частин, закріплювати вміння правильно розташовувати зображення на аркуші паперу; навички спостережень за сезонними змінами в природі і передавати в малюнках ;розвивати творчі здібності, зорову пам’ять, естетичний смак, почуття прекрасного, уяву, мислення; виховувати любов та бережливе ставлення до природи.

№29 - Казка. Ілюстрації до казок. Зображення ілюстрації до казки «Колобок» за зразком (фломастери або кольорові олівці)

Мета: навчати учнів зображати тварин та людей в ілюстраціях до казок, передавати у живописному творі індивідуальні характеристики обраного казкового персонажа; розвивати вміння насолоджуватися ілюстраціями до лі­тературних творів, аналізувати їх; формувати естетичні почуття, смак; прищеплювати любов до літературних творів, дбайливе став­лення до книжок.

№30 - Театральна подорож. Театральні маски. Створення масок до казки «Колобок». Інсценування казки (кольоровий папір)

Мета: поглиблювати знання учнів про театр; удосконалювати навички малювання роботи з папером; розвивати естетичне сприйняття навколишнього світу; розвивати образне мислення та дрібну моторику рук; виховувати інтерес до образотворчої діяльності, естетичний смак.

№31 - Улюблені мультфільми. Персонажі мультфільмів. Зображення улюбленого персонажа мультфільма (художні матеріали за вибором)

Мета: ознайомити учнів з процесом створення мультфільму; формувати в учнів творчу уяву під час зображення улюбленого героя із мультфільму; вчити дітей малювати, передаючи правильне розміщення, розмір, форму пропорції і колір предметів; розвивати увагу, творчі здібності, охайність; виховувати естетичні смаки та любов до природи.

№32 - Космічна подорож. Створення за уявою чи за зразком композиції «Подорож до невідомої планети» (акварельні фарби)

Мета: ознайомити учнів із поняттями «Фантастичний» та «Реалістичний образи»; закріпити навички малювання пейзажу, знаходити кольорові рішення; поглибити знання учнів про космос; розвивати фантазію, творчу уяву, окомір, почуття композиції; формувати художній смак при добірці кольорів; виховувати спостережливість, здатність до естетичного осмислення та відтворення власних творчих ідей.

№33 - Морське царство. Як художники передають свої враження про море. Створення композиції «Акваріум із морськими мешканцями» (художні матеріали за вибором)

Мета: вчити учнів відчувати кольори; вдосконалювати навички змішування кольорів акварелі; розвивати почуття кольору, дрібну моторику рук; виховувати любов до мистецтва

№34-35 - Скоро літо. Складання розповіді за картиною про літо. Створення композиції «Спогади про літо» (художні матеріали за вибором)

Мета: закріплювати знання учнів з образотворчого мистецтва; удосконалювати навички роботи з фарбами; розвивати творчі здібності, спостережливість і увагу; виховувати позитивні взаємини між учнями, почуття дружби і відповідальності

Manager
Цупа Василь
Відповім на Ваші запитання