№024 - Музична казка (продовження). Регістр (на прикладі клавіатури піаніно). М.Чембержі. Казка про синій пролісок. Музика А.Олєйнікової, слова Н. Іванової «Пролісок». Створення супроводу до пісні. М/ф «Квіти дружби» із серії «Уроки тітоньки Сови»
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«____»___________.20___ року
Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л.М. Масол»
Урок №24.
Музична казка (продовження). Регістр (на прикладі клавіатури піаніно). М.Чембержі. Казка про синій пролісок. Музика А.Олєйнікової, слова Н. Іванової «Пролісок». Створення супроводу до пісні. М/ф «Квіти дружби» із серії «Уроки тітоньки Сови».
Мета: продовжувати ознайомлювати учнів з музичними казками; актуалізувати знання про темп музичного твору; познайомити з верхнім та нижнім регістром на прикладі клавіатури піаніно; розвивати інтерес до народних пісень, вміння інтерпретувати музичний твір, вокально-хорові виконавські навички; образно мислити під час слухання музичних творів, розвивати в учнів уміння сприймати музику та визначати засоби її виразності; виховувати повагу до друзів, сприяти розвитку дружніх стосунків у класі.
Обладнання: мультимедійний комплект
Хід уроку
- ОК (організація класу)
Створення позитивного психологічного клімату класу.
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд4. Подорож у музичну казку. Пролісок – головний герой нашого уроку. Латинська назва проліска «галянтус» (Galanthus) походить від грецьких коренів «гала» — молоко та антюс — квітка, що на українську мову можна перекласти як «молочна квітка». Найбільше видова різноманітність пролісків існує на Кавказі. Там було виявлено 16 видів. Незважаючи на те, що пролісок з’являється у весну, він здатний витримати десятиградусний мороз. У цьому йому допомагає своєрідний «чохол» із тонких волосків під основою стебла.
Слайд5. Пригадай кольори весни та звуки. Які емоції вони у тебе викликають?
Слайд6. Михайло Іванович Чембержі «Пролісок».
Слайд7. Дай відповідь на питання чи виконайте завдання
- Скільки музичних інструментів виконували твір?
- Який з них виконує мелодію тендітного проліска?
- Чи можна зрозуміти зміст казка лише за допомогою музики?
Слайд8. Регістр — розкладка клавіатури музичного інструменту котра ділиться на нижній, середній та верхній.
Слайд9. Фізкультхвилинка.
Слайд10. Пролісок (Слухання музичного твору).
Слайд11. Дай відповідь на питання чи виконайте завдання
- З яким настроїм слід виконувати пісню?
- Як рухається мелодія? Покажи рукою
Слайд12. Пролісок (Розучуємо текст).
Слайд13. Пролісок (Виконання).
Слайд14. Урок тітоньки Сови «Квіти дружби»
Слайд15. Дай відповідь на питання чи виконайте завдання
- Які види мистецтва «зустрілися» у мультфільмі?
- Уяви, що герої заспівали. У якому з регістрів співав кожен з них
Слайд16. Спостерігай у якому регістрі звучать голоси твоїх домашніх улюбленців чи тварин, котрих ти зустрінеш протягом наступного тижня.
- ЗВ (закріплення вивченого)
- Підсумок
- Рефлексія
