№022 - Тема. Створення форм за допомогою конструктора форм.
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«___»__________ 20___ року
Урок №22.
Тема. Створення форм за допомогою конструктора форм.
Мета: сформувати вміння створювати форми за допомогою конструктора форм. Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Установити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: браузер, Access 2016.
Хід уроку
І. Організаційний етап
- Привітання з класом
- Доброго дня, діти.
- Повідомлення теми і мети уроку
На сьогоднішньому уроці ми опануємо створення форм за допомогою конструктора форм у СКБД Microsoft Access.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Конструктор форм є найпотужнішим інструментарієм створення форм. За його допомогою можна здійснювати налаштування зовнішнього вигляду форми й елементів керування, які розташовані на ній, змінювати колір фону, тексту та стилю зображення.
- Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд2).
ІІІ. Актуалізація опорних знань (Слайд 4)
- Як можна відкрити елемент керування формою?
- Назвіть основні елементи керування формою.
- Як можна відкрити аркуш властивостей форми?
- Назвіть основні властивості елементів керування.
- Для чого призначено елемент керування Текстове поле?
- Як можна розмістити елемент керування на формі?
- Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя з демонстрацією презентації (слайди 5-15)
- Фізкультхвилинка
VІ. Усвідомлення набутих знань та формування вмінь і навичок
- Практичне завдання (Слайд 17)
Модуль «Бази даних» урок №22
«Створення форм за допомогою Конструктора форм»
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.
Алгоритм роботи.
- Відкрийте БД sh За допомогою засобу Конструктора форм для таблиці КЛАСИ створіть Форму _61 із полями Клас, Учнів, Займаються спортом, Класний керівник. Перед першими трьома полями розмістіть текст Класи і учні, а перед останнім – Керівник. Заголовок форми – Класи школи. Збережіть форму.
- Перегляньте Форму_61 у різних режимах. Здійсніть навігацію по записах форми. Використайте Аркуш властивостей форми для надання їй гарного зовнішнього вигляду.
- Створіть за допомогою Конструктора форм для таблиці УЧНІ Форму_62 із полями Прізвище, Клас, Улюблений предмет, Інформатика, Історія. Перед першими двома полями розмістіть назву Учні, а перед останніми трьома – Предмети. Заголовок форми – Успіхи учнів.
- Для Форми_62 самостійно налаштуйте її зовнішній вигляд.
- Створіть за допомогою Конструктора форм для таблиць КЛАСИ й УЧНІ Форму_63 із полями Клас, Класний керівник, Прізвище, Адреса, Дата народження. Перед першими двома полями розмістіть текст Класи, а перед трьома останніми – Учні. Заголовок форми – Наша школа.
Перегляньте форму в різних режимах. Самостійно виберіть колір кожного компонента форми
Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VII. Підведення підсумків уроку
- Бесіда за питаннями (Слайд 18)
- Які розділи містить форма, створена за допомогою Конструктора форм?
- Як можна відкрити список полів таблиць?
- Як відкривається контекстне меню?
- Як можна змінити колір фону форми?
- У яких режимах можна переглянути створену форму?
- Поясніть порядок уведення заголовка форми.
- Які операції можна виконувати з модифікації форми?
VIII. Домашнє завдання
Опрацювати конспект.
